جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
رييس دانشگاه تبريز: تنها 5درصد شبكه اينترنت متعلق به 55 كشور اسلامي و آمريكاي لاتين است

رييس دانشگاه تبريز: تنها 5درصد شبكه اينترنت متعلق به 55 كشور اسلامي و آمريكاي لاتين است
علي رغم همه اين محدوديت هايي كه استكبار جهاني ايجاد كرده كشور ما مسير خود را با عزت و اقتدار و بدون حقارت طي مي كند
Date:1390/11/20

آذربايجان شرقي – ايلنا: رييس دانشگاه تبريز گفت: 80 درصد شبكه پيوندي در اختيار كشورهاي موسوم به گروه 7 بوده و تنها 5درصد اين شبكه متعلق به 55 كشور اسلامي و آمريكاي لاتين است.

به گزارش ايلنا از تبريز، سيد محمد تقي علوي كه در مراسم افتتاحيه هيجدهمين كنفرانس اپتيك و فوتونيك ايران و چهارمين كنفرانس مهندسي فوتونيك ايران در تالار وحدت دانشگاه تبريز سخن مي گفت با بيان اينكه اكنون 56درصد ارتباط با اينترنت و شبكه¬هاي پيوندي در اختيار آمريكا، 26درصد متعلق به كشورهاي اروپا، 16درصد در اختيار كانادا و برخي كشورهاي آمريكاي لاتين، يك درصد متعلق به كشورهاي آفريقايي و 2 درصد در اختيار كشورهاي آسيايي است افزود: اين موضوع نوعي آپارتايد علمي است اما علي رغم همه اين محدوديتهايي كه استكبار جهاني ايجاد كرده كشور ما مسير خود را با عزت و اقتدار و بدون حقارت طي مي‌كند.

علوي رشد علمي كشور را در سه سال گذشته بيش از 100 درصد عنوان كرد و گفت: اين درحالي است كه كشور ما در 30 سال گذشته در زمينه هاي مختلف از جمله عرصه¬هاي علمي در تحريم قرار داشته است.

وي به موج بيداري ايجاد شده در كشورهاي اسلامي و غيراسلامي اشاره كرد و گفت: اكنون مردم جهان حتي جلوتر از رهبران خود به راه افتاده و ديگر نمي¬خواهند حقارتي در برابر استكبار داشته باشند.

رييس دانشگاه تبريز انسجام و يكپارچگي ملت ايران را عامل مهمي در تداوم انقلاب اسلامي ايران دانست و گفت: ما اكنون ملتي در جفرافيايي از تاريخ سرنوشت ساز نه تنها براي كشور بلكه براي جهان بشريت هستيم كه مردم در خيابانهاي آمريكا قيامشان را با الگوگيري از انقلاب اسلامي ايران برپا كرده¬اند و اگر دشمن اهميت اين موضوع را نمي دانست اين همه عليه جمهوري اسلامي ايران سرمايه‌گذاري نمي‌كرد.

پايان پيام

ايلنا


Rss Services Print  -(5 Body)  Visitor Count: 922
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image