جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
جستجوي صوتي عربي از سوي گوگل راه‌اندازي شد

جستجوي صوتي عربي از سوي گوگل راه‌اندازي شد
گوگل در راستاي سازماندهي هرچه بيشتر اطلاعات جهان و افزايش دسترس‌پذيري و استفاده‌پذيري همگاني آن قابليت جستجوي صوتي عربي را عرضه كرده است.
Date:1390/9/27

هموطن آنلاين _ گوگل در راستاي سازماندهي هرچه بيشتر اطلاعات جهان و افزايش دسترس‌پذيري و استفاده‌پذيري همگاني آن قابليت جستجوي صوتي عربي را عرضه كرده است.
با توجه به آنكه كاربران به طور فزاينده‌اي با تلفن همراه به اينترنت وصل مي‌شوند جستجوي صوتي باعث آسان شدن كار مي شود زيرا كاربران با صداي خودشان دست به جستجو مي‌زنند. جستجوي صوتي مبتني بر فناوري گفتارشناسي گوگل است كه گفتار را به نوشتار تبديل مي‌كند و سپس براساس آن متن جستجو مي شود انگار كه كاربر متن را خودش با صفحه كليد وارد كرده باشد.
به گفته نجيب جرار، مدير بازاريابي گوگل در خاورميانه و شمال آفريقا جستجوي صوتي عربي گام بزرگي در خاورميانه و شمال آفريقا براي دسترسي بيشتر كاربران به نوآوري هاي گوگل است و نشان‌دهنده‌ امكانات چشمگير اينترنت است.
جستجوي صوتي قوي و سريع است و كل عمليات رايانش در عرض چند ثانيه در مراكز داده‌اي گوگل انجام مي شود. نخست فايل‌هاي صوتي به صورت بي‌درنگ به مراكز داده‌اي گوگل ارسال مي‌شود تا به نوشتار تبديل شود. سپس بر اساس نوشتار به دست‌ آمده جستجو انجام مي شود و نتايج عرضه مي‌شود.
گوگل براي ايجاد قابليت جستجوي صوتي عربي با گويشوران بومي امارات، مصر،لبنان،عربستان و اردن كار كرده است و نمونه‌هاي گفتاري را گردآوري كرده است.
جستجوي صوتي نخستين بار در سال 2008 در گوگل راه‌اندازي شد و در امارات در آيفون و آندرويد +2.2 در دسترس است.

هموطن سلام


Rss Services Print  -(10 Body)  Visitor Count: 1075
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image