جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
ويژگي اصلي اينترنت پاك، رعايت حريم شخصي افراد است

ويژگي اصلي اينترنت پاك، رعايت حريم شخصي افراد است
يكي از مباحثي كه در اينترنت پاك مورد توجه قرار مي گيرد، حفظ حريم شخصي افراد از آسيب هاي احتمالي است.
Date:1390/8/2

به گزارش روابط عمومي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، 'رضا تقي پور'،اظهار داشت: اينترنت پاك مراقب خواهد بود تا محتواي مفيد و پاك در فضاي اينترنت توسعه پيدا كند.
وي افزود: در زمان حاضر، برخي اطلاعات موجود در اينترنت حاصل كسب و كارهاي كثيفي است كه معتقديم جزو هسته اصلي اينترنت نيست و اين شبكه بايد از اين نوع كسب و كارها پاك شود.
تقي پور با اشاره به شكل گيري نوع جديد از زندگي در برخي از جوامع، خاطر نشان كرد: امروزه نظريه اي بر دنيا حاكم است كه از آن به 'زندگي دوم' تعبير مي شود و به اين معنا است كه افراد امروزه بر روي شبكه ها و فضاي سايبر زندگي مي كنند اما اين نوع زندگي انسان را در اسارات مدرن حبس كرده و براي رهايي از آن بايد چاره اي انديشيده شود.
تقي پور با تاكيد بر نقش فناوري اطلاعات در عرصه هاي مختلف اجتماعي، اقتصادي و سياسي و گفت: امروزه فناوري اطلاعات و ارتباطات يكي از سه حوزه اصلي در توسعه علم و فناوري محسوب مي شود.
وي با بيان اينكه برخلاف آنچه تصور مي شود كشور ما در توليد محتواي ديجيتال بدون دستاورد نيست ادامه داد: تعريف ما از اينترنت پاك تنها محتواي اسلامي آن نيست بلكه محتواي انساني نيز در اين طرح مطرح است.
وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با اشاره به مطرح شدن ايده اينترنت پاك تاكيد كرد: فضاي اينترنت بايد از اين آسيب ها تهي شده و سبب شكوفايي و بالندگي استعدادهاي انساني شود و در اين راستا طرح اينترنت پاك ارائه شده است و بايد توسعه آن در دستور كار قرار گيرد.
وي در مورد جزئيات اينترنت پاك نيز تصريح كرد: در اينترنت پاك، بسياري از كاربردهايي كه به صورت ماهوي در تعارض با هدف اوليه ايجاد اينترنت ديده مي شود و به غلط وارد اين شبكه شده حذف خواهد شد.
وزيور ارتباطات افزود: با تحقق شبكه ملي اطلاعات و زيرساختهايي كه در حال آماده شدن است مي توان اينترنت پاك را به جامعه جهاني ارائه كرد.

تلنا


Rss Services Print  -(21 Body)  Visitor Count: 1582
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image