جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
مديرعامل گروه پيشگامان يزد : اجراي بخشنامه سازمان تنظيم مقررات موجبات انهدام اينترنت كشور را فراهم مي كند

مديرعامل گروه پيشگامان يزد : اجراي بخشنامه سازمان تنظيم مقررات موجبات انهدام اينترنت كشور را فراهم مي كند
چنانچه اين اتفاق در كشور بيفتد بسياري از افرادي كه در طول روز قصد انجام امور جاري همچون خريد اينترنتي و ايميل چك كردن داشته باشند با مشكل كندي سرعت مواجه مي‌شوند.
Date:1390/7/20

ايلنا: -يزد: صدور بخشنامه برداشته شدن محدوديت دانلود اينترنت توسط سازمان تنظيم مقررات و نپرداختن به جزييات بيشتر اين بخشنامه موجب شد تا بسياري از كاربران و مديران شركت‌هاي ارايه‌كننده اين خدمات در كشور با ابهامات زيادي روبه‌رو شوند.

به گزارش خبرنگار ايلنا از يزد، مديرعامل گروه پيشگامان تعاوني برتر كشور در خصوص بخشنامه يادشده گفت: رگولاتوري با بخشنامه‌اي كه ابلاغ كرده عملا مديريت مصرف را از دست كاربران خارج مي‌كند چراكه اگر در گذشته كاربران به دليل دريافت حجمي اينترنت سعي مي‌كردند براي دانلود از ساعات شبانه كه در اكثر سرويس دهندگان رايگان است استفاده كنند، با برداشتن محدوديت دانلود به دليل نبود نگراني اتمام حجم اقدام به دانلود در هر ساعت از شبانه‌روز مي‌كنند.

محمدرضا رضايي نژاد تاكيد كرد: درحال حاضر شركت‌هاي خدمات دهنده اينترنت با ارايه پهناي باند حجمي و كيفيت بالا، مديريت مصرف اينترنت را به مشتركان واگذار كرده‌اند و محدوديتي در سرعت براي مشتركان وجود ندارد.‌

مديرعامل گروه پيشگامان گفت: در صورت اجراي اين بخشنامه به دليل نبود پهناي باند كافي در كشور قطعا شبكه اينترنت با مشكل روبه‌رو خواهد شد و اين شبكه با ظرفيت فعلي پهناي باند پاسخگوي نياز كاربران نخواهد بود.

وي افزود: يكي از روش‌هايي كه خدمات دهندگان اينترنت از آن استفاده مي‌كنند ارايه اينترنت با اشتراك كمتر از يك به 10 است به نحوي كه مشتركان در اين حالت مي‌تواند از سرعت بالاتري برخوردار باشد اما به صورت حجمي از اينترنت استفاده مي‌كند كه عملا در اين روش كاربر نحوه استفاده از شبكه اينترنت را خود مديريت مي‌كند.

وي بيان كرد: اما آنچه كه رگولاتوري به دنبالش است ارايه اينترنت با شير يك به 10 براي تمامي كاربران است به نحوي كه هر فرد تنها به همان ميزاني كه بايد در ضريب 10 نفره استفاده كند سهمش است و در صورت نبودن ساير كاربران دسته خويش نمي‌تواند از سرعت بيشتري بهر‌ه‌مند شود.

مديرعامل گروه پيشگامان گفت: چنانچه اين اتفاق در كشور بيفتد شبكه اينترنت منهدم مي‌شود و بسياري از افرادي كه در طول روز قصد انجام امور جاري همچون خريد اينترنتي و ايميل چك كردن داشته باشند با مشكل كندي سرعت مواجه مي‌شود و استفاده از خدمات مجازي دچار اختلال جدي خواهد شد.

وي افزود: يكي از دلايلي كه شوراي انقلاب فرهنگي اقدام به ارايه اينترنت با سرعت 128 كيلو بيت در ثانيه به كاربران خانگي كرد جلوگيري از ورود فرهنگ غربي با دانلود فيلم‌ها و محتوايي بوده است. كه هيچ سنخيتي با فرهنگ كشور ما ندارد.
وي عنوان كرد: اجراي اين مصوبه فرهنگ دانلود را در فضايي كه ما در كشور در بحث توليد محتوا مشكل داريم را ترويج مي‌كند و اين قطعا براي سياستگذاران اين حوزه خوشايند نخواهد بود.

رضايي نژاد با اشاره به اينكه درحال حاضر پيشگامان درحال مذاكره با موسسه تبيان براي استفاده از محتواي اين شركت در بستر اينترانت با سرعت بالاي 2 مگابيت است، گفت: مذاكرات نهايي اين طرح انجام شده و به زودي كاربران شركت پيشگامان ‌مي‌توانند با سرعت بالا به محتواي سايت تبيان دسترسي داشته باشند.

وي افزود: سياستگذاران بايد به سمتي حركت كنند كه استفاده از شبكه اينترانت در كشور رايگان شود و مردم بابت اينترنت بين‌الملل هزينه پرداخت كنند.
پايان پيام

ايلنا


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1025
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image