جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
آخرين وضعيت اينترنت پرسرعت در ايران ؛ ضريب نفوذ كمتر از 3 درصد!

آخرين وضعيت اينترنت پرسرعت در ايران ؛ ضريب نفوذ كمتر از 3 درصد!
Date:1390/5/19

بخش خصوصي، شركت مخابرات ايران و اپراتورهاي وايمكس بر پايه شواهد موجود در مجموع توانسته اند كمتر از 3 ميليون خط اينترنت پرسرعت راه اندازي كنند.

با اين وصف و با آنكه نيمي از خطوط قابل واگذاري در اختيار كاربران قرار گرفته است، باز هم ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت به 3 درصد هم نمي رسد.
به گزارش مهر، اگرچه شركتهاي ارائه دهنده اينترنت پرسرعت به تعهدات خود در قالب سند برنامه چهارم توسعه عمل كرده و 1/5 ميليون پورت اينترنت در كشور راه اندازي كرده اند اما با توجه به ضريب نفوذ اينترنت جهاني و رشد ثانيه اي آن در دنيا، وضعيت اينترنت پرسرعت در كشور از روند مطلوبي برخوردار نيست.
شركتهاي ارائه دهنده خدمات ADSL و شركت مخابرات ايران در مجموع نزديك به 2/5 ميليون خط اينترنت پرسرعت در كشور نصب كرده اند كه از اين تعداد يك ميليون و 200 هزار پورت به مشتركان واگذار شده و در حال استفاده است. در اين ميان آمار واگذاري خطوط اينترنت پرسرعت بي سيم وايمكس مشخص نيست و تاكنون سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گزارشي از روند فعاليت اپراتورهاي وايمكس كشور ارائه نكرده است.
بر پايه آخرين آمارهاي ارائه شده از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي، گروه شركتهاي ارايه دهنده خدمات اينترنت پرسرعت توانستند تعداد پورت هاي ADSL نصب شده در سطح كشور را تا پايان خردادماه 1390 از مرز يك ميليون و 500 هزار پورت عبور دهند كه از اين تعداد بيش از 911 هزار پورت داير و به كاربران واگذار شده است.
تا آخر خردادماه امسال يك ميليون و 537 هزار و 184 پورت ADSL در 31 استان توسط شركت هاي بخش خصوصي داراي پروانه PAP در كل كشور نصب شده كه در مقايسه با آمار پيشين(تا آخر ارديبهشت)، 76 هزار و 145 پورت به مجموع پورت هاي ADSL نصب شده گروه شركت هاي ندا در كل كشور اضافه شده كه اين ميزان افزايش، نسبت به دوره يك ماه پيش از آن تقريبا دو برابر است.
شركت مخابرات ايران نيز كه از 1/5 سال پيش و پس از خصوصي شدن درصدد ورود به عرصه واگذاري مستقيم اينترنت پرسرعت برآمده تاكنون توانسته 917 هزار پورت پرسرعت ADSL نصب كند كه 297 هزار پورت از اين تعداد داير شده است.
با توجه به واگذاري حدود 1/5 ميليون پورت پرسرعت اينترنت در كشور و با وجود نامشخص بودن آمار مشتركان اپراتورهاي وايمكس، شواهد نشان مي دهد ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت در كشور حدود 3 درصد است.
مشكلاتي مانند عدم همكاري و تعامل شركت هاي مخابراتي با « PAP »ها در واگذاري لينك اينترانت در مراكز مورد درخواست، عدم ارايه برنامه زمان بندي منطقي و مشخص در پاسخ به درخواست ها و نيز عدم وجود سيستم جامع و يكپارچه از جمله عواملي كندي روند واگذاري پورت هاي ADSL به شمار مي روند.
از سويي، به دليل محدوديت در عرضه اينترنت با سرعت بيشتر از 128 كيلوبيت در ثانيه، همچنان كشور ما از ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت قابل قبولي برخوردار نيست خاصه آنكه اتحاديه جهاني مخابرات، ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت را بر پايه اينترنت حداقل 512 كيلوبيت بر ثانيه محاسبه مي كند.
آخرين گزارشها حاكي از آن است كه ايران از نظر سرعت اينترنت در شمار 6 كشور انتهاي اين جدول قرار دارد و از نظر ضريب نفوذ اينترنت پرسرعت نيز حرفي براي گفتن ندارد.
ضريب نفوذ اينترنت «دايل آپ» در كشور كه دسترسي كاربران را با حداكثر سرعت 56 كيلوبيت در ثانيه به شبكه اينترنت ممكن مي كند براساس آخرين آمار وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات 42/6 درصد اعلام شده است.

قدس


Rss Services Print  -(11 Body)  Visitor Count: 1252
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image