جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
سرعت شبكه‌هاي موبايل به 1 گيگابيت رسيد

سرعت شبكه‌هاي موبايل به 1 گيگابيت رسيد
Date:1390/4/12

- مهر- شركت اريكسون فناوري جديدي را براي انتقال داده ها بر روي شبكه هاي موبايل معرفي كرد كه مي تواند با سرعت حداكثر 1 گيگابيت بر ثانيه يك فيلم در فرمت "دي. وي. دي" را تنها در مدت 8 ثانيه بارگذاري كند.
فناوري نسل چهارم موبايل كه Lte (تكامل بلند مدت) نام دارد نخستين بار در سال 2009 از سوي كميسيون اروپا ارائه شد.
در پايان سال 2010 اتحاديه بين المللي مخابرات دو شبكه جديد به نامهاي LTE-Advanced و WirelessMAN-Advanced2 را برپايه نسل چهارم موبايل معرفي كرد.
اكنون شركت سوئدي اريكسون در همكاري با آژانس Post and Telecom (سازمان دولتي مخابرات سوئد) فناوري جديد LTE Advanced را در استكهلم آزمايش كرد كه مي تواند سرعت شبكه هاي موبايل را به 10 برابر سرعت شبكه هاي فعلي نسل چهارم برساند.
اين فناوري جديد با افزايش سرعت انتقال داده ها بر روي شبكه هاي موبايل از حدود 100 مگابيت بر ثانيه LTE و وايمكس كنوني به حدود 1 گيگابيت امكان بارگذاري يك فيلم در فرمت "دي. وي. دي" را تنها در مدت 8 ثانيه امكانپذير مي كند.
اريكسون در اين آزمايش از سه كانال 20 مگاهرتزي استفاده كرد و توانست سرعت بارگذاري را به حدود 940 مگابيت بر ثانيه (نزديك به گيگابيت بر ثانيه) برساند. اين در حالي است كه سرعت پيشرفته ترين فناوري نسل فعلي LTE در حدود 80 مگابيت بر ثانيه است.
دولت سوئد قصد دارد تا سال 2020 بين 85 تا 90 درصد از اينترنت خانگي و شركتي را به سرعت حداكثر 100 مگابيت بر ثانيه برساند.
اريكسون در تلاش است تا اولين مرحله LTE Advanced را تا سال 2013 در سطح تجاري عرضه كند.
اطلاعات "انجمن كارپردازان جهاني موبايل" (GSA) نشان مي دهد كه درحال حاضر شبكه LTE در كشورهاي اتريش، دانمارك، استوني، فنلاند، آلمان، هنگ كنگ، ژاپن، ليتواني، نروژ، فيليپين، لهستان، سوئد، آمريكا و ازبكستان ارائه مي شود.
اين سازمان پيش بيني كرده است كه تا پايان سال جاري حداكثر 81 شبكه LTE در 60 كشور راه اندازي خواهد شد.
در حالي كه كشورهاي توسعه يافته و پيشرفته دنيا به نسل چهارم موبايل روي آورده است و چنين دسترسي هايي را در اختيار كاربران خود قرار مي دهند نسل سوم موبايل در ايران به كما رفته است و بر خلاف آنچه عنوان مي شد و قرار بود اتفاق بيفتد هنوز از عرضه آن حتي به صورت محدود هم خبري نيست. اين اتفاق در حالي روي داده است كه مسئولان وزارت ارتباطات نيز واكنشي به اين موضوع نشان نداده اند.

آي‌تي ايران


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1179
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image