جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
دنياي موبايل و كامپيوتر؛جاسوسي گوگل اين‌بار از كاربران موبايل و نوت‌بوك

دنياي موبايل و كامپيوتر؛جاسوسي گوگل اين‌بار از كاربران موبايل و نوت‌بوك
خبرگزاري فارس: اگر از طريق فناوري بي سيم واي – فاي گوشي يا نوت بوك خود به اينترنت وصل هستيد بسياري مي توانند به لطف بي توجهي گوگل به حريم شخصي كاربران از موقعيت دقيق مكاني شما مطلع شوند.
Date:1390/3/28

به گزارش فارس به نقل از سي نت، گوگل موقعيت مكاني ميليون ها نفر از كاربران آيفون، لپ تاپ ها و ديگر ابزار الكترونيك را كه از فناوري واي – فاي براي دسترسي به وب استفاده مي كنند منتشر كرده و در اختيار اشخاص و گروه هاي ثالث قرار مي دهد.
بر اساس بررسي هاي خبرنگاران سايت سي نت، پيش از اين تصور مي شد اين قانون شكني محدود به كاربران گوشي هاي آندرويد است و گوگل تنها قادر به جمع آوري اطلاعات مكاني اين دسته از كاربران است، اما حالا مشخص شده كه اين تخلف از سوي گوگل به طور بسيار گسترده در حال انجام است.
پيش از اين چندين شركت بزرگ فناوري مانند اپل، مايكروسافت و اسكاي هوك نيز به دلايل مشابه محكوم و مورد انتقادهاي گسترده قرار گرفته بودند. تخلف گوگل از آنجا خطرناك تر است كه اين شركت در زمان مراجعه كاربران به سرويس هاي مختلفش اطلاعات مكاني انها را ذخيره كرده و سپس با تطبيق آن با سخت افزار مورد استفاده كاربر، اطلاعات بسيار گسترده و جامعي را به طور عمومي بر روي اينترنت منتشر مي كند.
بنابراين اگر فردي از مشخصات سخت افزاري وسيله مورد استفاده كاربر مطلع باشد، قادر به يافتن آدرس دقيق محل حضور يا سكونت كاربر هم خواهد بود.
گوگل تاكنون در اين زمينه سكوت كرده، اما به طور قطع در روزهاي آينده شاهد اعتراضات گسترده عمومي به اين شركت خواهيم بود.
انتهاي پيام/ح

فارس


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 997
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image