جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
نگراني آمريكا از قطع كابل‌هاي اينترنت توسط روسيه در شرايط جنگي

نگراني آمريكا از قطع كابل‌هاي اينترنت توسط روسيه در شرايط جنگي
ايتنا- كاخ سفيد نگران است كه روسيه براي قطع كابل‌هاي اينترنت در شرايط بحراني يا جنگي برنامه‌ريزي كرده باشد.
Date:1394/8/9

مقامات نظامي آمريكا از افزايش گشت زني زيردريايي‌ها و كشتي‌هاي روسي در اطراف كابل‌هاي زيردريايي كه وظيفه تبادل ترافيك مخابراتي و اينترنتي دنيا را بر عهده دارند اظهار نگراني كرده‌اند.

به گزارش ايتنا از فارس، اگر چه شواهدي از اين كار توسط روس‌ها وجود ندارد، اما افزايش تنش بين دو كشور در خاورميانه آمريكا و متحدان اروپاييش را به اين نتيجه رسانده كه روسيه احتمالا در حال آماده‌سازي خود براي دستكاري و قطع كابل‌هاي فيبرنوري زيردريايي و متوقف كردن جريان ارتباطي است كه بسياري از دولت‌هاي غربي به آن متكي هستند.

پنتاگون و ديگر نهادهاي متصدي امنيت ملي در آمريكا از بحث علني در مورد فعاليت‌هاي نيروي دريايي روسيه امتناع مي‌كنند، اما برخي مقامات برجسته اين كشور تائيد كرده‌اند كه اين اقدامات موجب نگراني شده است.

در ماه گذشته ماهواره‌ها، هواپيماها و كشتي‌هاي جاسوسي آمريكا از نزديك عملكرد يك كشتي جاسوسي روسي به نام يانتار را زير نظر گرفتند.

اين كشتي مجهز به دو شناور خودكار براي حركت در عمق درياست و مدتي در كسير ساحل شرقي آمريكا به كوبا گشت‌زني كرده است. اين مسير محل استقرار يك كابل زيردريايي مهم ارتباطي است.

مسير و محل استقرار كابل‌هاي زيردريايي محرمانه نيست، اما مسير برخي كابل‌هاي خاص كه ارتش آمريكا از آنها براي عمليات نظامي استفاده مي‌كند در نقشه‌ها مشخص نشده و احتمالا روس‌ها به دنبال شناسايي همين نوع كابل‌ها هستند.

ارزش اقتصادي اين كابل‌ها كه روزانه اطلاعاتي به ارزش بيش از 10 تريليون دلار از طريقشان رد وبدل مي‌شود بسيار بالاست. همچنيني 95 درصد از ارتباطات جهاني هم از همين طريق صورت مي‌گيرد.

ايتنا


Rss Services Print  -(6 Body)  Visitor Count: 6233
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image