جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
- همشهري آنلاين: مردي كه براي يك دقيقه مالك گوگل شد

- همشهري آنلاين: مردي كه براي يك دقيقه مالك گوگل شد
ارتباطات > فضاي سايبر - همشهري آنلاين:مردي كه براي مدتي كوتاه دامنه گوگل را خريداري كرده و مالك آن شد، جايزه نقدي را از اين شركت دريافت كرد.
Date:1394/8/5

براساس گزارش BBC، دراثر بروز يك اشتباه اداري دانشجوي آمريكايي سانمي ود در تاريخ 29 سپتامبر توانست حق كنترل دامنه google.com را خريداري كند.

اين اشتباه باعث شد ود براي يك دقيقه مديريت گوگل را به عهده بگيرد تا زماني كه گوگل متوجه شده و پس از مداخله اين معامله را برهم زد. گوگل به خاطر كشف اين ضعف در سيستم خدمات فروش دامنه‌اش جايزه‌اي را براي اين دانشجو در نظر گرفته‌است.

ود اين تجربه تكرارنشدني را در شبكه لينكد‌اين خود تشريح كرده‌است. وي مي‌گويد هميشه بر دامنه‌هاي وب مرتبط با گوگل نظارت داشته به اين اميد كه روزي بتواند در اين شركت بزرگ مشغول به كار شود. در اوايل روز 29 سپتامبر 2015 ود درحال گشت‌زني در سايت خدمات خريد وب متعلق به گوگل، كنار نام دامنه google.com نشانه براي فروش را مشاهده كرد.

وي با استفاده از يك كارت اعتباري 12 دلار پرداخت كرده و دامنه گوگل را خريداري كرد و ايميلي مبني بر تاييد مالكليت وي بر اين دامنه را نيز دريافت كرد و بلافاصله دريافت پيام‌هايي كه مخصوص تيم اداره كننده وب گوگل بود آغاز شدند. پس از آن بود كه پيامي مبني بر لغو شدن خريد دامنه براي وي ارسال شد كه در آن نوشته شده بود به دليل اينكه فرد ديگري مالك اين دامنه است، خريد شما لغو خواهد شد و مبلغ پرداخت شده نيز به حساب وي بازگردانده شد.

تيم امنيتي گوگل به خاطر كشف اين نقص جايزه‌اي را به ود اهدا كرد و زماني كه دريافت وي قصد دارد اين جايزه را به بنياد آموزشي هندي اهدا كند، مبلغ جايزه‌اش را دوبرابر ساخت.

همشهري


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 3852
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image