جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
معاون آمار و فن آوري قوه قضائيه:ورود قوه قضائيه به فضاي چت/ 2600 قاضي آن لاين شدند

معاون آمار و فن آوري قوه قضائيه:ورود قوه قضائيه به فضاي چت/ 2600 قاضي آن لاين شدند
Date:1394/8/5

معاون آمار و فن آوري اطلاعات قوه قضائيه، از ورود قضات به فضاي مجازي و چت آن لاين با استفاده از شبكه اجتماعي «ثنا» خبر داد.

حجت الاسلام حميد شهرياري در گفتگو با خبرنگار مهر با بيان اينكه قرار گرفتن قضات و كاركنان قوه قضاييه در فضاي مجازي با استفاده از ظرفيت‌هاي فناوري اطلاعات و ارتباطات، موجب به اشتراك‌گذاري تجارب علمي، حرفه‌اي و شخصي با همكاران مي شود گفت: با راه‌اندازي درگاه الكترونيكي سامانه «ثنا» به آدرس http://www.iadl.ir امكان گفتگوهاي برخط (Online) و برون خط، عرضه پرسش و پاسخ مشترك، استانداردسازي متون نگارشي مشترك بين قضات و كاركنان قضايي، تبادل‌نظر و استفاده از تجارب يكديگر و مشورت‌هاي جمعي فراهم مي شود.

وي افزود: همچنين ارتباط با سراسر كشور از سوي بخش‌هاي ستادي تسهيل شده و موجبات نظارت بر عملكرد قضات در كنار ايجاد رويه‌هاي واحد با دستورالعمل‌هاي اجرايي يكسان با سرعت مناسب خواهد شد.

شهرياري ادامه داد: چشم‌اندازي كه براي اين سايت ديده شده ايجاد يك شبكه اجتماعي با امكانات صفحات شخصي، گفتگوي بر خط (چت) و تالارهاي گفتگو (فاروم) براي قضات به همراه ارائه منابع علمي و ابزارهاي مفيد و مورد نياز است.

معاون قوه قضائيه گفت: اين درگاه، مدخلي مي شود تا نيازهاي قضات كشور آنلاين در اختيار آنان قرار گيرد. همچنين در اين طرح پيش‌بيني شده كه هر كدام از قضات داراي صفحه‌اي اختصاصي در انجمن بوده و اطلاعات شخصي، تأليفات، مقالات، سخنراني‌ها، متون تدريسي، نكات حقوقي و قضايي، توسط خود قاضي اضافه و ديگر قضات هم مي‌توانند به آن‌ها دسترسي داشته و از آن‌ها استفاده كنند.

وي اظهار داشت: بهره مندي شبكه اجتماعي قوه قضاييه از سامانه «ثنا» براي ورود اعضا يكي از نقاط قوت آن است و اين سامانه با استفاده از روش‌هاي متعدد شناسايي و تأييد عضو، امنيت و اطمينان را براي ورود به سامانه هاي الكترونيكي قوه قضاييه به ارمغان مي آورد. در شبكه اجتماعي قوه قضاييه، سامانه ثنا براي تصديق كاربران از رمز يك بار مصرف (OTP) كه به تلفن همراه ايشان ارسال مي كند استفاده مي كند. هم اكنون قضات عضو مي‌توانند احكام كارگزيني خود را از طريق شبكه اجتماعي قوه قضاييه دريافت نمايند و به زودي امكان دريافت فيش حقوقي نيز براي آنها فراهم خواهد شد.

شهرياري اعلام كرد: از آغاز فعاليت شبكه اجتماعي قوه قضاييه به نشاني www.iadl.ir در شهريور 1393 تاكنون از 2606 قاضي 12 استان در شبكه اجتماعي ثبت نام شده و ساير استان ها هم در دست انجام است. همچنين اين سامانه كاملا امن بوده و در شبكه داخلي قوه قضائيه (كشوري) نصب و هدايت مي شود.

مهر


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1825
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image