جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تصاوير : كمپ ترك‌اعتياد به اينترنت در چين

تصاوير : كمپ ترك‌اعتياد به اينترنت در چين
Date:1394/8/5

پايگاه خبري تحليلي انتخاب (Entekhab.ir) :
كمپ‌ ترك اعتياد به اينترنت پديده تازه‌اي است كه در سال‌هاي اخير در برخي كشورها راه اندازي شده است و به معتادان اينترنت كمك مي‌كند تا به زندگي عادي خود بازگردند؛ در اين ميان چين با بيشترين آمار افراد معتاد به اينترنت پيشگام به شمار مي‌رود.

به گزارش رويترز، آخرين آمارها نشان مي‌دهد چين با يك ميليارد و سيصد نفر جمعيت، 24 ميليون معتاد به اينترنت دارد و اين موضوع باعث راه اندازي 400 مؤسسه و 250 كمپ‌هاي ترك اعتياد در اين كشور شده است. بسياري از نوجوانان چيني روزانه بيش از 6 ساعت را پاي اينترنت، چت و بازي هاي رايانه اي مي گذرانند و در اين مدت حتي از خوردن، آشاميدن و رفتن به دستشويي هم خودداري مي‌كنند. وضعيت اعتياد نوجوانان چيني به اينترنت در دهه گذشته باعث شده در سال 2004 اولين كمپ ترك اعتياد به اينترنت در پكن راه اندازي شود.

در اين مركز كه توسط يك روانشناس با نام « تائو ران» راه‌اندازي شد معتادان تحت نظر سربازان و افسران سابق نظامي قرار مي گيرند و فعاليت هاي متنوع فرهنگي و ورزشي را تا ترك كامل اعتياد خود دنبال مي‌كنند. مسئولان اين مركز مي‌گويند هدف از راه اندازي كمپ، دور كردن نوجوانان و جوانان از يكجانشيني و وادار كردن آنها به تحرك و نشاط و فعاليت است.

"شينج ليمينگ" يكي از مقام مسؤول در اين اردوگاه مي گويد: نوجواناني كه به اينترنت اعتياد دارند به لحاظ جسمي به شدت ضعيف مي شوند. هيجان و علاقه به اينترنت به سلامت آنها آسيب زده و در نهايت آنها توانايي زندگي عادي و ارتباط با ديگر را از دست مي‌دهند. آموزش و زندگي در محيط نظامي باعث مي شود آنها دوباره توانايي زندگي طبيعي را بازيابند.

در كنار تمرينات جسماني در اين مركز نوجوانان در كلاس‌هاي موسيقي و رقص اژدهاي شير كه در جشنواره‌هاي مختلف و سال نو در چين برگزار مي‌شود نيز شركت مي‌كنند و با استفاده از مديتيشن و يوگا به سوي يك زندگي آرام و كم اضطراب حركت مي كنند.

از ديگر برنامه‌هاي اين كمپ مي‌توان به سفالگري، برگزاري كلاس‌هاي موسيقي، كلاس‌هاي اختصاصي روانكاوي و مشاوره‌هاي درماني با حضور روانشناسان براي تقويت اعتماد به نفس و ارتباط بهتر با خانواده و افراد فاميل اشاره كرد.

در اين كمپ‌ها نوجوانان مورد معاينه‌هاي دقيق پزشكي قرار مي‌گيرند تا با اسكن مغز مشخص شود كه زمان طولاني بازي‌هاي آنلاين بر آنها تأثيري منفي نگذاشته باشد. گزارش مصور "كيم كيونگ هون" عكاس رويترز از يكي از كمپ هاي ترك اعتياد به اينترنت در پكن را در زير مي‌بينيد.

انتخاب


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1604
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image