جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
فناوري گوگل در خدمت فيل هاي آفريقا

فناوري گوگل در خدمت فيل هاي آفريقا
تهران- ايرنا- شكار برخي حيوانات از جمله فيل در آفريقا از قرنها پيش رواج داشته ولي با ظهور سلاحهاي پيشرفته كه امكان شكار حيوانات را افزايش مي دهد، نسل برخي از جانوران در معرض خطر قرار گرفته و به همين علت گوگل به منظور حمايت از اين حيوانات وارد عرصه محيط زيست شده است.
Date:1394/8/5

كارشناسان گوگل به اين منظور دشت هاي وسيع 'سامبورا' در شمال كنيا را انتخاب كرده اند كه مامن گله هاي بزرگ فيل است. در اين طرح به گردن هريك از فيل ها يك وسيله الكترونيكي وصل شده كه امكان رديابي آنها را از طريق ماهواره فراهم مي كند.
به اين ترتيب كارشناسان محيط زيست مي توانند از طريق ماهواره و با تهيه نقشه هاي سه بعدي در هر لحظه از جابجايي گله هاي فيل مطلع شوند.
'داگلاس هميلتون' سرپرست يك گروه از طرفداران محيط زيست كه در كنيا فعاليت دارد در اين خصوص گفت: با اين روش ما مي توانيم هر لحظه فيلها را به صورت نقاط متحرك بر روي يك صفحه بزرگ تلويزيوني مشاهده كنيم و به اين ترتيب از چگونگي جابجايي آنها و مسير حركتشان مطلع شويم.
وي افزود: اين روش همچنين به ما كمك مي كند كه اگر فيل ها توسط شكارچي ها هدف قرار گيرند بلافاصله از محل آن آگاهي يابيم.
هميلتون با اشاره به وسيله الكترونيكي كه به هر يك از فيل ها متصل است، گفت: چنانچه يك فيل بر روي صفحه مانيتور براي مدتي بي حركت بماند به معناي آن است كه مورد هدف قرار گرفته است. در اين حالت فعالان محيط زيست بلافاصله به محل اعزام مي شوند و از ادامه كار شكارچي ها جلوگيري مي كنند.
به گزارش پايگاه اطلاع رساني فرانسوي زبان 'مترو' هر كيلو عاج فيل در بازارهاي جهاني چند هزار دلار خريد و فروش مي شود و به همين دليل شكارچي ها عطش فراواني براي شكار فيل ها دارند و همين مساله نسل فيل ها را با خطر انقراض مواجه كرده است.
هم اكنون دهها فيل در شمال كنيا، جمهوري دمكراتيك كنگو ، آفريقاي جنوبي و زيمبابوه با اين روش رديابي مي شوند.
برآوردهاي آماري حاكي از آن است كه در كنيا حدود 30 هزار راس فيل باقي مانده است و فاجعه آميزتر اينكه فقط يك هزار راس كرگدن در اين كشور وجود دارد.
اين در حالي است كه علاوه بر شكارچي ها ، پديده خشكسالي و بي آبي نيز اين حيوانات را تهديد مي كند.
خاورم ** 1583 **1586

ايرنا


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1459
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image