جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
پيشخوان خبر/ اقتصاد آينده جهان بر فن آوري متكي خواهد بود

پيشخوان خبر/ اقتصاد آينده جهان بر فن آوري متكي خواهد بود
سرپرست شركت هاي دانش بنيان معاونت علمي و فن آوري رياست جمهوري اظهار كرد: اقتصاد جهاني رفته رفته از اتكا بر منابع طبيعي دور مي شود و در آينده، اقتصاد جهان بر فن آوري متكي خواهد بود.
Date:1394/8/5

به گزارش پايگاه اطلاع رساني شبكه خبر، سيدمحمد صاحبكار خراساني با بيان اينكه شركت هاي دانش بنيان موتور محرك در اقتصاد متكي به دانش هستند، اظهار كرد: اين شركت ها با استفاده از نيروي انساني تحصيلكرده و دانشگاهي نوع جديدي از فعاليت هاي اقتصادي را انجام مي دهند.

سرپرست شركت هاي دانش بنيان نهاد رياست جمهوري، افزود: تا كنون 1674 شركت دانش بنيان در اين نهاد ارزيابي شده اند و به تدريج نيز اين آمار در حال افزايش است. اين شركت ها به صندوق نو آوري و شكوفايي مراجعه مي كنند و با ارائه طرح خود از تسهيلات صندوق حمايت از نوآوري و شكوفايي استفاده كنند.

خراساني تكيه بر دانش بومي را يكي از مهمترين معيارهاي اين شركت ها دانست و گفت: دانش بومي بايد در اين شركت ها نهادينه شده باشد، به همين علت شركت هاي دانش بنيان به شدت بر منابع داخلي كشور در حوزه هاي صنعتي، كشاورزي و خدمات متكي هستند و نتايج فعاليت اين شركت ها همانند آب يك چشمه در پيكره اقتصادي كشور جاري مي شود.

سرپرست شركت هاي دانش بنيان با اشاره به اين كه اقتصاد جهاني از اتكا به منابع طبيعي فاصله مي گيرد، اظهار كرد: اقتصاد جهان در حال حركت به سمت تكيه بر فن آوري و دانش است و در آينده اقتصاد بطور كامل بر دانش و نوآوري متكي خواهد بود چراكه اين امر هم اشتغال زايي مي كند و هم ارزش افزوده براي كشور دارد.

صاحبكار خراساني مرتبط نبودن سازمان ها و نهادهاي حمايتي و صنعتي با شركت هاي دانش بنيان را از عمده ترين مشكلات اين بخش عنوان كرد و گفت: اغلب نهادها از جمله بانك ها شناخت كافي از شركت هاي دانش بنيان ندارند و تعامل خوبي صورت نمي گيرد.

اين مقام مسئول با بيان اينكه بايد فرهنگ ارتباط با اينگونه شركت ها گسترش يابد، افزود: دولت در دو سال اخير توجه ويژه اي به شركت هاي دانش بنيان داشته و معاونان رئيس جمهور بطور مستقيم با شركت ها ارتباط دارند، اما بازهم منابعي كه دولت در اختيار شركت ها مي گذارد كافي نيست و بايد افزايش يابد. البته دولت هم محدوديت هايي دارد، اما اميدواريم كه با حمايت هاي بيشتر، فعاليت شركت ها جدي تر و گسترده تر شود.

شبكه خبر


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1765
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image