جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
مديرعامل اپراتور دوم خبر داد:استفاده تمام مشتركان موبايل از واي فاي عمومي ايرانسل

مديرعامل اپراتور دوم خبر داد:استفاده تمام مشتركان موبايل از واي فاي عمومي ايرانسل
Date:1394/6/30

مديرعامل اپراتور ايرانسل گفت: پيشنهاد راه اندازي واي فاي عمومي را براي كل مشتركان اپراتورهاي تلفن همراه به رگولاتوري داده ايم تا مشتركان ساير اپراتورها هم بتوانند از خدمات اين شبكه استفاده كنند.

به گزارش خبرنگار مهر، عليرضا قلمبر دزفولي امروز در نشست خبري همزمان با سالروز اعطاي نخستين پروانه ارتقاي شبكه هاي تلفن همراه به نسل سوم و چهارم اظهار داشت: طي يكسال اخير شبكه نسل سوم موبايل در بيش از 400 شهر، دهستان و 56 مسير جاده اي كشور توسط ايرانسل راه اندازي شده است و اين اپراتور در بيش از 80 شهر و دهستان نسل چهارم موبايل را نيز راه اندازي كرده است.

وي گفت: تا پايان سال جاري بيش از 500 شهر كشور تحت پوشش شبكه نسل سوم و چهارم موبايل ايرانسل قرار خواهند گرفت.

مديرعامل اپراتور ايرانسل سرعت انتقال داده در شبكه اينترنت نسل سوم ايرانسل را به طور متوسط 10 برابر شبكه نسل دوم و سرعت انتقال داده در شبكه نسل چهارم ايرانسل را به طور متوسط 10 برابر شبكه نسل سوم عنوان كرد.

وي با اشاره به مصرف ماهيانه ديتا در شبكه تلفن همراه ايرانسل گفت: مصرف ماهيانه ديتا از طريق نسل سوم موبايل در شبكه ايرانسل به 8 هزار ترابايت تا پايان تيرماه رسيده است كه رشد 450 درصدي را نشان مي دهد.

دزفولي با اشاره به دريافت موافقتنامه راه اندازي خدمات واي فاي عمومي به عنوان نخستين پروانه ارائه اين خدمات در كشور از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي گفت: روز گذشته اين سرويس در منطقه توچال تهران راه اندازي شد.

وي ادامه داد: پيشنهاد خود را براي اينكه ساير مشتركان اپراتورهاي ديگر نيز بتوانند از اين شبكه عمومي استفاده كنند به رگولاتوري اعلام كرده ايم و اين شبكه در هر جاي كشور و اماكن عمومي كه توجيه اقتصادي داشته باشد راه اندازي خواهد شد.

مديرعامل اپراتور ايرانسل با اشاره به راه اندازي سرويس ماشين به ماشين (M2M) و شبكه پاند پهن ثابت بر مبناي تكنولوژي LTE كه روز گذشته و با دريافت پروانه ارائه اين خدمات از وزارت ارتباطات وارد فاز اجرايي شده است، گفت: ايرانسل هم اكنون 23 ميليون مشترك اينترنت دارد كه 13 ميليون اين مشتركان از اينترنت باند پهن استفاده مي كنند و برنامه هاي ما بر اين اساس است كه علاوه بر شبكه هاي مبتني بر نسل 4، شبكه اينترنت ثابت را نيز با مجوزي كه از وزارت ارتباطات دريافت كرده ايم توسعه دهيم.

راه اندازي تلويزيون اينترنتي توسط ايرانسل

مديرعامل اپراتور ايرانسل در مورد برنامه هاي اين اپراتور براي ارائه خدمات تلويزيون اينترنتي(IPTV) گفت: درخواست خود را براي دريافت پروانه تلويزيون اينترنتي ارائه داديم و ايرانسل يكي از 5 شركتي است كه درخواست راه اندازي اين سرويس را دارد. در اين زمينه در حال مذاكره با سازمان صدا و سيما هستيم و يك پلتفرم را نيز در اين زمينه ايجاد كرده ايم.

وي با اشاره به دريافت پروانه خدمات باند پهن بيسيم در كشور گفت: تقاضاي دريافت پروانه خدمات ارتباطات ثابت باند پهن را نيز داشته ايم كه تاكنون رگولاتوري ما را واجد شرايط براي دريافت اين پروانه اعلام نكرده و در حال بررسي بر روي اين تقاضا است.

مديرعامل اپراتور ايرانسل در مورد مشكل مشتركان وايكمس ايرانسل به دليل عدم توسعه و كيفيت در پاسخ به مهر گفت: مشتركان وايمكس تنها در يك مقطع زماني و به دليل مشكلات پهناي باند با اختلالاتي مواجه بودند اما هم اكنون اين مشتركان مشكلي در اين زمينه ندارند.

وي گفت: با دريافت پروانه ارتقاء خدمات وايكمس در كشور و سراسري شدن اين خدمات، شبكه اين تكنولوژي نيز بر مبناي فناوري TD-LTE ارتقا يافته و پس از آن مشتركان فعلي وايكمس را نيز به اين تكنولوژي ارتقا خواهيم داد و مشكلي از بابت كيفيت در حال حاضر وجود ندارد.

وي با بيان اينكه سامانه سنجش سرعت اينترنت در ايرانسل راه اندازي شده در خصوص تذكر سازمان تنظيم مقررات به اين اپراتور نيز گفت: براي راه اندازي سامانه سنجش سرعت سرويس وايمكس از رگولاتوري تذكر دريافت كرديم كه با مكاتبات صورت گرفته، اين سامانه راه اندازي شده ومشكل برطرف شده است.

امكان اختلال شبكه ايرانسل در دو ماه آينده

دزفولي با تاكيد بر اينكه قطعي تماس بين مكالمه در شبكه ايرانسل 6 دهم درصد ارزيابي مي شود، گفت: شبكه ايرانسل، شبكه پايداري است و مشكلي از بابت اختلال در تماس و مكالمات وجود ندارد.

وي با بيان اينكه در زمينه سرعت اينترنت نيز بر اساس تجربه مشتركان با افزايش ظرفيت سايت هاي اين شبكه، خدمات يكسان در سرعت اينترنت به مشتركان ارائه مي شود اما ممكن است براي ارتقا شبكه ايرانسل طي دو ماه آينده در برخي از نقاط شهري، شبكه دچار نوساناتي باشد و مشتركان با مشكلاتي روبرو شوند كه اين موضوع به دليل ارتقا شبكه خواهد بود و در مورد آن اطلاع رساني صورت مي گيرد.

تمام مسابقات ايرانسلي مجوز دارند

مديرعامل اپراتور ايرانسل در مورد دستور توقف مسابقات پيامكي از سوي دستگاه قضايي گفت: ما تاكنون هيچ حكمي براي توقف مسابقات پيامكي از سوي دستگاه قضايي دريافت نكرده ايم. تمامي مسابقات پيامكي ايرانسل داراي مجوزهاي لازم از مركز رسانه هاي ديجيتال وزارت ارشاد و مراكز ذيربط است.

وي با اشاره به مصوبه مجلس براي اختصاص 10 ريال از نرخ پيامك به ازاي هر تراكنش به دولت گفت: پيشنهاد مي كنيم كه اين مصوبه در بودجه سال آينده اصلاح شود و اين بار از دوش مشتركان برداشته شود چرا كه هم اكنون يك ريال از هزينه اي كه مشتركان براي توسعه شبكه مي دهند به خزانه واريز مي شود.

دزفولي گردش سالانه شبكه اين اپراتول را 6 هزار ميليارد تومان عنوان كرد و تصريح كرد: ايرانسل براي نسل دوم تلفن همراه و وايمكس 4 ميليارد دلار و براي نسل 3 و 4 تلفن همراه يك ميليارد دلار سرمايه گذاري كرده است.

مهر


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 4110
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image