جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
شايعات درباره شبكه ملي اطلاعات درست نيست/در مورد سرعت كم اينترنت كمي به مردم حق مي‌دهيم

شايعات درباره شبكه ملي اطلاعات درست نيست/در مورد سرعت كم اينترنت كمي به مردم حق مي‌دهيم
فناوري اطلاعات > فناوري اطلاعات و ارتباطات - وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با حضور در برنامه نگاه يك در هفته دولت جزييات برنامه هاي توسعه شبكه اينترنت، شبكه ملي اطلاعات، فيلترينگ هوشمند را بيان كرد.
Date:1394/6/30

به گزارش خبرآنلاين، برگزيده سخنان وي به شرح زير است:

ترانزيت اينترنت مفيد است و كشورهاي دريافت‌كننده را به ما وابسته مي‌كند.

قبلاً 114 گيگ حجم ترانزيت اينترنت بود الآن 558 گيگ بر ثانيه شده است و شاهد افزايش 4.5 برابري هستيم.

در 2 سال گذشته ميزان استفاده از اينترنت پرسرعت روي تلفن همراه 80 برابر شده است.

در مورد سرعت كم اينترنت كمي به مردم حق مي‌دهيم.

اولويت را به استفاده درصد بيشتري از مردم از اينترنت داده‌ايم و بعداً توسعه كيفيت و سرعت را دنبال خواهيم كرد.

شايعات درباره شبكه ملي اطلاعات درست نيست /حقوق شهروندي و دسترسي آزاد به اطلاعات تأييدشده و دولت به حريم خصوصي افراد اعتقاد دارد/ اين شايعات درست نيست/ ديتاسنتر در داخل بايد باشد و محتوي نيز بايد داخل كشور باشد و سرعت استفاده از اين ديتا بالاتر شده است.

فناوري بومي براي فيلترينگ هوشمند تعريف‌شده و 11 دانشگاه در حال كار روي 3 فاز هستند. فاز اول 80 درصد توقيف داشته و فاز دوم را شروع كرده‌ايم. تا پايان امسال دانشگاه‌ها جواب كامل داده و اجراي كامل آن رسماً شروع مي‌شود.

اگر بدون هدف وارد شبكه اجتماعي شويم چيزي جز وقت تلف كردن نيست. اگر دنبال اطلاعات خاص باشيم و هدفمند باشيم موفق مي‌شويم. فضاي مجازي فضاي «كشف» است / همسايه‌ها شبكه‌هاي اجتماعي را به دلايل اقتصادي محدود كرده‌اند / مردم اطلاعات شخصي را در حد نياز به اشتراك بگذارند و چيزي نگذارند كه پشيمان شوند بعداً / دانشگاهيان شبكه اجتماعي درست كنند تا مردم به آن‌ها اعتماد كنند.

درباره كم برگزار شدن جلسات فضاي مجازي: سران سه قوه نبايد درباره مسائل ريز حرف بزنند و 3 جلسه برگزارشده هم كافي بوده است.

324 ميليارد تومان براي توسعه ارتباطات در روستاها امسال هزينه مي‌كنيم تا تلفن براي تمام روستاهاي بالاي 20 نفر بدهيم و زير 20 نفر يك خط تلفن براي همگي/ 90 درصد پيشرفت داشتيم/ اينترنت براي 8 هزار روستا و امسال 25 هزار اضافه مي‌شود/ اينترنت را همراه با خدمات الكترونيكي براي روستاها مي‌بريم

سالي يك‌بار گزارش عملكرد به آي تي يو مي‌دهيم و بايد منتظر باشيم تا رتبه ما بهتر شود. پروژه بالا رفتن پهناي باند بالا رفته هنوز به ITU نداده‌ايم و اگر توسعه اينترنت در روستاها را بدهيم رتبه بهتر هم مي‌شود.

پروژه هاب ماهواره‌اي اين امكان را به وجود مي‌آورد در هر نقطه دورافتاده مي‌توان ديتا و ... را عرضه كنيم در سكوهاي نفتي و كشتي‌ها و داخل هواپيما و قطار هميشه وصل باشيم. و در زمان بحران در كوتاه‌ترين ارتباط برقرار مي‌شود. 300 نقطه را تعريف كرده‌ايم و بستر اين شبكه را فراهم كرده‌ايم و كانال‌ها را ايجاد كرده‌ايم. در ابتداي دولت چهل‌وپنج E1 داشتيم و امروز 1 ميليون بيشتر شده است.

هاست ها را به داخل آورده‌ايم و توليد محتوي را بالابرده‌ايم. قبلاً 10 درصد داخلي بوده و امروز 40 درصد داخلي شده و 60 درصد خارجي شده است. ميزباني به داخل منتقل‌شده است. مراجع توليدات خود را روي فضاي مجازي گذاشته‌اند و توسعه محتوي كار بسيار مهمي است كه بايد به آن توجه كنيم.

بستر كارمان روي اقتصاد مقاومتي بوده است و بخش خصوصي را فعال كنيم و تصدي‌گري خودمان را كاهش بدهيم.دولت زيرساخت رو فراهم مي‌كند و خدمات توسط بخش خصوصي انجام شود و دليل واگذاري مخابرات همين بود و يا شركت‌هاي PAP.

در سراسر كشور نگهداري توسط خصوصي‌ها انجام مي‌شود. نگهداري فيبر و راديو و ... تشويق مي‌كنيم شركت‌هاي دانش‌بنيان را و امسال 33 ميليارد تومان وام به 92 شركت داده‌ايم با بهره كم و رقم كل سال 120 ميليارد تومان است.

قول ايجاد شغل در بخش فناوري اطلاعات محقق شده اما امروز نمي‌توانيم آمار بدهيم بايد پايان سال شود و قطعاً از 100 هزار شغل وعده داده‌شده هم بيشتر خواهد شد. شركت‌هايي كه ايجادشده و برنامه نويسان و حوزه سخت‌افزار و ... طبق برنامه خيلي خوب پيش مي‌رود.

ما به دنبال داشتن ماهواره ملي هستيم/ كار تحقيقي ادامه دارد / در مدار لئو كارها جلو رفته و تا 10 الي 12 سال آينده كار اصلي را انجام مي‌دهيم / 2 مسير را مي‌رويم / ماهواره بايد بومي باشد و 12 سال آينده به نتيجه مي‌رسيم / برنامه ديگر بر اساس نياز صداوسيما و بانك و ... براي سنجش از راه دور در اين مرحله ماهواره‌اي را سفارش مي‌دهيم كه برايمان مي‌سازند و كنترلش در ايران باشد و اين پروژه را نيز دنبال مي‌كنيم. ماهواره سنجش از راه دور براي محيط‌زيست هم هستيم.ماهواره كه 3 سال آينده ساخته مي‌شود توسط كشوري ديگر پرتاب مي‌شود.

موضوع پارازيت خيلي جدي دنبال شده است چون سلامتي مردم مهم است. آنچه ما رصد مي‌كنيم برنامه‌هايمان اين است كه هيچ موجي بيش‌ازحد مجاز نباشد و با هر موردي شديداً برخورد شده است.مقام معظم رهبري مي‌گويند هر كاري كه به‌سلامت مردم ضربه مي‌زند بايد با آن برخورد جدي شود.

3 اپراتور داريم و همراه اول هم‌زمان بازسازي نسل 2 و ايجاد نسل 3 را باهم شروع كرد و به همين خاطر اختلالات داشتيم و گزارش‌هاي جديد نشان مي‌دهد كم شده و آن زمان بيشتر صوت بود نه ديتا. شهرداري هم كار را جلو نبرد و مشكل بيشتر شد و طراحي بي تي اس به هم خورد و ما از طريق رومينگ ملي وضعيت را بهتر كرديم. هر 3 اپراتور در رقابت سالم كار مي‌كنند و مشكلاتشان برطرف مي‌شود.

شرايط طوري بايد فراهم شود كه مردم بتوانند اپراتور موردنظر خود را انتخاب كنند. در كميسيون تنظيم مقررات بررسي مي‌كنيم بر موضوعات ارتباطاتي نظارت مي‌كنيم و با متخلفان برخورد مي‌كنيم و سامانه 195 در اختيار مردم است تا اگر مواجه با مشكلاتي درباره اپراتورها شدند به ما بگويند و گزارش دهند. ترابرد پذيري باعث بالا رفتن كيفيت خدمات توسط اپراتورها براي نگه‌داشتن كاربر مي‌شود.

كار بزرگي در پست انجام‌شده و پست را متنوع كرده‌ايم و آي تي در خدمت پست قرارگرفته است و انواع خدمات ارائه مي‌شود. نامه‌ها كي به درب منزل برود. پست لجستيك توسعه‌يافته است. پست با شبكه‌هاي خريدوفروش شراكت مي‌كند. پست‌بانك نيز از رقابت با بانك‌ها رفته به روستاها و خرده‌بانكداري را محور خود قرار داده است.

5656

خبر آنلاين


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 3935
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image