جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
چرا بايد از اينترنت فرار كرد؟

چرا بايد از اينترنت فرار كرد؟
Date:1394/6/30

اين روزها اغلب دارندگان اينترنت بدون هيچ زحمتي به شبكه هاي اجتماعي مي پيوندند. متن زير ترجمه بحش هايي از يادداشت نيوزويك پيرامون مضرات شبكه هاي عمومي و لزوم پيوستن به شبكه هاي خصوصي است.

به گزارش مهر، شك ندارم كه براي شما نيز اين حالت پيش آمده است. فرقي نمي كند در جمع دوستان و آشنايان خود هستيد، در تنهايي به سر مي بريد و يا در گروهي متشكل از افراد غريبه عضويد، گاهي شما فقط مي خواهيد چيزي را به اشتراك بگذاريد.

اكنون ديگر شبكه هاي اجتماعي، مكان هايي كاملا عمومي شده اند چرا كه همه در آن ها عضو هستند. با اين حال شوربختانه، محبوبيت و وسعت شبكه هاي اجتماعي از سودمندي آن ها كاسته است.

با به اشتراك گذاشتن هر پست سطحي و مبتذلي در ميان دوستان، آشنايان و غريبه ها، شما خود را در معرض استهزاء ديگران قرار مي دهيد. جماعت خشمگين از پست هاي بي ارزش شما در اينترنت، مي تواند به سرعت بحثي عليه شما شكل دهد و يا به خشونت و تكه پراكني عليه شما بينجامد. اما شما بايد چه كنيد؟

ما به تدريج به هويتي عمومي خو گرفته ايم كه مي تواند به طور مداوم، با همه كاستي هايش بازتوليد شود و البته اين مساله بسيار كسل كننده خواهد بود.

شناخته شدن در فضاي عمومي وب مي تواند بسيار پرخطر باشد چرا كه در كنار آن كج فهمي هاي متعدد و مخالفت هاي مداوم از سوي ديگران به وجود خواهد آمد.با بزرگ شدن وسعت فضاي وب، پست هاي عمومي هر فردي يك قمار بر سر معرفي او به ديگران و ذهنيت مردم از او است. دقيقا به همين خاطر است كه بايد بيش از پيش از فضاهاي عمومي شبكه هاي اجتماعي فرار كنيم و به شبكه هاي محدود براي به اشتراك گذاري مطالبمان روي بياوريم. تا مدت ها ما بين شبكه هاي محدود و عمومي اجتماعي تعادلي برقرار كرده بوديم اما اكنون با افزايش وسعت و محبوبيت شبكه هاي اجتماعي عمومي، تعادل تصميم گيري ما درباره اين كه چه چيزي را در كجا منتشر كنيم به هم خورده است.

اكنون ديگر استانداردها به هم ريخته است، خشونت و بددهاني ها، تلاش براي ترويج برند شخصي در شبكه هاي اجتماعي و تجربه هاي دردناكي كه طي آن با يك پست عمومي فردي به طور كلي از وجهه اعتبار مي افتد، سكه رايج شبكه هاي اجتماعي عمومي شده است.

شبكه هاي محدود اجتماعي نياز شما به نقش بازي كردن براي ديگران در عموم را از بين مي برد و ديگر ترسي دائمي از فاش شدن خود واقعي كاربران وجود ندارد.

در حالي كه مي توان گفت وب، به طور كلي عمومي شده و همگان در آن هستند، لازم است تا از شبكه هاي عمومي اجتماعي كنار بكشيم و به مكاني آرام تر و خصوصي تر كوچ كنيم. صحبت كردن با دوستاني كه ما را مي شناسند، سودمند تر از فرياد بيهوده در سالن شلوغ و پر سرو صداي شبكه هاي اجتماعي عمومي است.

الف


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1646
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image