جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
الفابت دردسرساز شد؛ BMW و گوگل به جان هم مي‌افتند

الفابت دردسرساز شد؛ BMW و گوگل به جان هم مي‌افتند
Date:1394/6/17

نام تجاري شركت الفابت گوگل و دامين Alphabet.com قبلا توسط BMW ثبت شده است و اين شركت هم قصد فروش آن‌ها را ندارد.

اقدام بزرگ گوگل براي تاسيس يك شركت بزرگ هلدينگ به اسم «الفابت» شايد سهام‌داران‌اش را خوشحال كرده باشد، اما شركت BMW ظاهرا چندان هم از اين موضوع خوشحال نيست.

مثل اينكه گوگل قبل از تاسيس شركت جديدش چندان هم اقدام به تحقيق نكرده، چون شركت BMW اسم تجاري Alphabet و هم‌چنين وب‌سايت Alphabet.com را براي خودش ثبت كرده است و اين طور كه به نظر مي‌رسد، قصد فروش آن‌ها را هم ندارد.

مسوولان BMW مي‌گويند كه شركت الفابت آن‌ها، كه خدمات ليزينگ خودرو و پكيج‌هاي مديريتي را به سازمان‌هاي مختلف ارايه مي‌دهد، يكي از فعال‌ترين بخش‌هاي BMW است. اين شركت مي‌گويد كه از برنامه‌هاي تغييرات درون-سازماني گوگل هيچ خبري نداشته است و حتي هيچ پيشنهاد خريدي هم براي دامين يا اسم الفابت به آن‌ها ارايه نشده است.

سخنگوي شركت BMW به نيويورك‌تايمز گفته است كه فعلا به دنبال بررسي اين موضوع هستند كه آيا گوگل حق استفاده از نام الفابت را دارد يا نه. قانون ثبت نام كشور امريكا به شركت‌هاي مختلف اجازه مي‌دهد تا از اسمي يكسان براي برندي استفاده كنند، اما تنها در صورتي كه مصرف‌كننده‌ها به اشتباه نيافتند. با اين حال، پروژه‌ي ساخت خودروي گوگل هم كه Google Auto نام دارد، از اين پس بخشي از شركت الفابت خواهد بود. اين موضوع مي‌تواند براي آن‌ها مشكل‌ساز باشد.

البته احتمالا شاهد يك دعواي قضايي بين گوگل و BMW نخواهيم بود. گوگل به هنگام رونمايي از شركت جديد الفابت گفت كه قصد عرضه‌ي هيچ محصولي را با اين نام ندارد. خبرگزاري رويترز هم در آخرين گزارشي كه در اين باره نوشته، از وجود 103 نام تجاري در امريكا خبر داده است كه كلمه‌ي Alphabet در آن‌ها وجود دارد.

با اين حال، گوگل براي شركت الفابت خود يك دامين با همين اسم انتخاب نكرده است. آدرس وب‌سايت شركت الفابت، abc.xyz است. ظاهرا هم همه از اين موضوع خبردار هستند. چون دولت چين به سرعت اين وب‌سايت را هم مثل ديگر سايت‌هاي گوگل مسدود كرد و ميزان بازديد وب‌سايت Alphabet.com شركت BMW هم از ديروز تغييري نكرده است.

با تمام اين اوصاف، بهتر است چند وقتي صبر كنيم و سپس در اين باره نظر دهيم. شايد گوگل مجبور شد براي خريد دامين الفابت با BMW وارد مذاكره شود.

ايستنا


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1459
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image