جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تحريم‌ها برداشته شد؛ آيا اپل، گوگل و مايكروسافت به ايران مي‌آيند؟

تحريم‌ها برداشته شد؛ آيا اپل، گوگل و مايكروسافت به ايران مي‌آيند؟
Date:1394/11/1

gma.jpg

پس از ماه‌ها مذاكره بين ايران و گروه 1+5، گويا بالاخره موعد اجراي مفاد توافق هسته‌اي فرا رسيده. اما آيا با برچيده‌ شدن تحريم‌ها، امكان ورود شركت‌هاي بزرگ تكنولوژي به بازار ايران فراهم شده؟ آيا در ماه‌ها‌ي آينده شاهد حضور رسمي اپل، گوگل، مايكروسافت يا جنرال ‌الكتريك در ايران خواهيم بود؟ اگر شما هم مي‌خواهيد از جديدترين وضعيت حضور شركت‌هاي خارجي در ايران مطلع شويد، در ادامه‌ي اين مطلب با ما همراه باشيد.

با برداشته شدن تحريم‌هاي ايران، بزرگان دنياي تكنولوژي مثل اپل و مايكروسافت و غول‌هاي نفتي مانند رويال داچ شِل و شركت‌هاي عظيم صنعتي چون جنرال الكتريك و بويينگ براي حضور در بازار ايران خود را آماده مي‌كنند. برچيده شدن تحريم‌ها به ايران كمك مي‌كند تا صادرات نفت خود را افزايش داده و سرمايه‌گذاري‌هاي خارجي بيشتري را جذب كند.

وزارت خزانه‌داري ايالات متحده‌ي آمريكا هم گفته كه به محض اجراي توافق و برداشته شدن تحريم‌ها، به شعبه‌‌هاي بين‌المللي شركت‌هاي آمريكايي اجازه مي‌دهد تا فرصت‌هاي حضور در ايران را بررسي كنند. لازم به ذكر است كه در سال 2012، كنگره‌ي آمريكا قانوني را مبني بر ممنوعيت حضور شعبه‌هاي شركت‌هاي آمريكايي در ايران وضع كرده بود.

اما شايد براي بسياري از جوانان علاقه‌مند به حوزه‌ي تكنولوژي، حضور و فعاليت رسمي شركت‌هايي مثل اپل، گوگل يا مايكروسافت در ايران از جذابيت بيشتري برخوردار باشد. چند هفته‌ي پيش وب‌سايت وال‌استريت ژورنال از برنامه‌ريزي‌ شركت‌هاي اپل، جنرال الكتريك و HP براي حضور در ايران خبر داد. شعبه‌ي سوييسي شركت HP براي فروش مستقيم محصولات خود در بازار ايران رايزني‌هايي انجام داده است. گويا شركت اپل هم به فكر راه‌انداختن فروشگاه‌هاي اختصاصي خود در ايران است.

اما صف طولاني شركت‌هاي خارجي براي ورود به ايران، تنها به شركت‌هاي فعال در زمينه‌ي تكنولوژي‌هاي مصرفي ختم نمي‌شود. شركت‌هاي نفتي شل و توتال كه اروپايي هستند، احتمالا مسير ساده‌تري را براي حضور در ايران در پيش خواهند داشت.

جنرال الكتريك، در زمان تحريم و در چارچوب برخي معافيت‌هاي انسان‌دوستانه، برخي تجهيزات پزشكي را به بازار ايران وارد مي‌كرد. از اين رو اين شركت با توجه به تجربه‌ي فعلي‌اش مي‌تواند خيلي زود كسب‌وكار خود را در بازار ايران رونق بدهد.

با اجرايي شدن برجام و برچيده شدن تحريم‌ها، شركت‌هاي تكنولوژي اين فرصت را دارند تا دفاتر رسمي خود را در ايران باز كنند. ديدن فروشگاه‌هاي رسمي اپل استور يا مايكروسافت در خيابان‌هاي شهرهاي ايران، به‌طور حتم براي طرفداران محصولات اين شركت‌ها هيجان‌انگيز است؛ اما اين اتفاق لزوما به‌معناي بهبود بازار كار و رشد اقتصادي است؟ نظر شما در مورد حضور احتمالي اين شركت‌ها در ايران چيست؟ آيا اين گشايش، در نهايت به رشد بازار كسب‌وكار در ايران مي‌انجامد؟ نظراتتان را با ما به اشتراك بگذاريد.

‌‌‌

منبع: Investors ،Wall Street Journal

ايستنا


Rss Services Print  -(5 Body)  Visitor Count: 5918
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image