جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
رئيس كل گمرك كشور: موبايل يارانه نمي‌خواهد/ تعرفه‌هاي گمركي گوشي كم نمي‌شود

رئيس كل گمرك كشور: موبايل يارانه نمي‌خواهد/ تعرفه‌هاي گمركي گوشي كم نمي‌شود
Date:1394/10/18

رئيس كل گمرك كشور گفت: در حال حاضر تعرفه‌هاي گمركي گوشي‌هاي تلفن همراه بالا نيست و از سوي ديگر موبايل هم كالاي ضروري و نيازمند يارانه دولتي به شمار نمي‌رود.

آمارهاي مختلف گوياي آن است كه حجم انبوهي از گوشي‌هاي تلفن همراه از طريق قاچاق وارد كشور مي‌شوند، دراين خصوص فعالان بازار موبايل كشور براين باورند كه افزايش يكباره تعرفه‌هاي گمركي كه در سالهاي گذشته رخ داده، موجب ايجاد چنين وضعيتي شده است.

با اين وجود رئيس كل گمرك كشور معتقد است: در حال حاضر تعرفه‌هاي گمركي واردات گوشي‌هاي موبايل رقم بالايي ندارد.

مسعود كرباسيان در گفت‌وگو با ايسنا، در پاسخ به گلايه‌هاي فعالان صنف موبايل در خصوص بالا بودن تعرفه‌هاي گمركي اظهار كرد: فعالان اين صنف به تعرفه‌ها گلايه دارند اما نرخ تعرفه گمركي براي موبايل بالا نيست.

وي در ادامه با اشاره به راه اندازي سامانه مجازي گمرك و در نظر گرفتن بخش ويژه اي از اين سامانه براي شماره IMDI گوشي هاي تلفن همراه گفت: با تمهيدات درنظر گرفته شده دراين سامانه به نظر مي‌رسد بحث واردات قاچاق به حداقل برسد.

رئيس كل گمرك كشور در عين حال به ثبات نرخ ارز در ماه‌هاي گذشته اشاره كرد و افزود: در چنين شرايطي اين نوع تعرفه‌ها مي تواند به عنوان يك منبع درآمد براي دولت در نظر گرفته شوند.

كرباسيان در پايان با تاكيد بر اينكه كالايي مانند گوشي تلفن همراه جزو موارد ضروري به شمار نمي رود، متذكر شد: بر اين اساس نيازي به در نظر گرفتن يارانه براي اين بخش نيست. از سوي ديگر تعرفه هاي اين بخش هم نسبت به جاهاي ديگر خيلي بالا نيست.

ايستنا


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 2055
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image