جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
كارشناسان امنيتي هشدار مي‌دهندخانه‌هاي هوشمند بهشت هكرها مي‌شود/ نفوذ به تلويزيون از راه يخچالكارشناسان هشدار مي دهند كه منازل آينده كه در آنها تقريبا همه چيز به اينترنت متصل است مي توانند به بهشتي براي هكرهاي اماتور مبدل شوند.

كارشناسان امنيتي هشدار مي‌دهندخانه‌هاي هوشمند بهشت هكرها مي‌شود/ نفوذ به تلويزيون از راه يخچالكارشناسان هشدار مي دهند كه منازل آينده كه در آنها تقريبا همه چيز به اينترنت متصل است مي توانند به بهشتي براي هكرهاي اماتور مبدل شوند.
Date:1394/10/18

به گزارش فارس به نقل از سي نت، يك كارشناس امنيتي شركت Fortinet بدون هيچ گونه مهارت هكري ويژه با مراجعه به سايت Shodan.io كه موتور جستجويي براي دنياي اينترنت اشيا است توانست انواع ابزار و وسايل مختلف متصل به اينترنت از سيستم هاي استريوي پخش موسيقي و ويديو، دوربين هاي مدار بسته، اتومبيل ها، لوازم خانگي و ... را هك كند.

وي نشان داده كه مي توان تصاوير ويديويي تهيه شده توسط بسياري از اين ابزار را سرقت و مشاهده كرد. تنها كافي است براي عبور از حصار امنيتي ساده بسياري از ابزار مذكور به جاي نام كاربري و كلمه عبور از عنوان Admin استفاده كرد.

وي هشدار مي دهد اين آينده اينترنت اشيا است كه باعث خواهد شد همه وسايل مورد استفاده انسان به شبكه هاي ارتباطي متصل باشند و سهل انگاري در حفظ امنيت وسايل ياد شده اتصال هكرها به آنها و هرگونه سواستفاده را ممكن مي كند.

در سال هاي آتي ميلياردها حسگر بر روي سيستم هاي امنيتي، لوازم خانگي، سيستم هاي بهداشتي و درماني و وسايل پزشكي، قفل هاي درها، خودروها و در خيابان ها و كوچه هاي شهرهاي گوناگون نصب خواهند شد تا از اين طريق مديريت مصرف انرژي، كنترل ترافيك، بررسي كيفيت هوا، مراقبت از بيماران، شناسايي خلافكاران و آشوب گران و ... ساده تر شود.

تنها در سال 2016 بيش از 6.4 ميليارد وسيله قابل اتصال به اينترنت به جمع وسايل مورد استفاده انسان ها اضافه مي شوند و همه اين وسايل با امنيت ضعيفشان مي توانند به ابزاري براي سوءاستفاده و نقض حريم شخصي مبدل شوند. شايد ساده ترين سوءاستفاده از اين وسايل متصل به اينترنت دستكاري در آنها براي مختل كردن فعاليت هايشان باشد. مثلا مي توان يك قهوه ساز مجهز به حسگر و قابل اتصال به شبكه هاي رايانه اي را از راه دور دستكاري كرد تا پس از كار مداوم، محيط اطراف خود را آلوده به قهوه كند و سپس از كار بيفتد. البته در مورد وسايل حساس تر دستكاري هكرها مي تواند حتي به قيمت جان افراد تمام شود. به عنوان مثال با قفل كردن فرمان و ترمز يك خودرو از راه دور مي توان سرنشينان آن را به كشتن داد يا با قفل كردن درب خانه و دستكاري سيستم سرمايش و گرمايش ساكنان آن را به كشتن داد.

اما جنبه مهم تر اين سواستفاده سرقت اطلاعات حساس شخصي مربوط به نحوه زندگي تك تك افراد است. سازمان هاي اطلاعاتي و جاسوسي با دسترسي به اطلاعات جمع آوري شده از طريق حسگرهاي اين دستگاه ها مي توانند شناخت كاملي از ساده ترين عادات و رفتارهاي هر شخص در طول زندگي به دست اورند. اينكه يك فرد چه زماني از خواب بيدار مي شود، چي مي خورد، چه مطالبي مطالعه مي كند، چگونه و چه زماني به سر كار مي رود، دقيقا چه كارهايي انجام مي دهد، در مورد هر موضوع خاص چگونه فكر مي كند، در اوقات فراغت خود چه مي كند و...

اتصال همه اين ابزار به يكديگر سرقت اطلاعات را براي كاربران ساده تر مي كند. به عنوان مثال با هك كردن مچ بند هوشمند مورد استفاده براي نگهداري اطلاعات ورزشي و تناسب اندام مي توان به رايانه يا گوشي كه با آن همگام و متصل شده هم نفوذ كرد و داده هاي بيشتري را جمع آوري كرد.

Axelle Apvrille محقق امنيتي شركت Fortinet مي گويد تلاش براي انجام حملاتي از اين دست توسط هكرها آغاز شده است. لذا در آينده ممكن است شاهد نفوذ هكرها به تلويزيون خانگي از طريق يخچالتان باشيد. وي مي گويد مشكل اساسي اين است كه اصولا شركت هاي سازنده محصولات مختلف چنين مشكلاتي را جدي نمي گيرند.

با همه گيرشدن اينترنت اشيا كه به معناي اتصال هر چيزي به اينترنت است موفقيت هكرها در نفوذ به ضعيف ترين زنجيره اشيا و لوازم متصل به اينترنت، به معناي پيشروي سريع آنان در جهت هك كردن ديگر ابزار و لوازم است و لذا متوقف كردن اين نوع خرابكاري ها هم كار دشوارتري خواهد بود. لذا كارشناسان به كاربران هشدار مي دهند كلمه عبور پيش فرض اين نوع لوازم را تغيير دهند و دامنه اتصال به آنها از طريق ديگر ابزار و لوازم را محدود نمايند.

انتهاي پيام/آ

http://fna.ir/CEXC5O

فارس


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 2019
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image