جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
دوران حاكميت زبان انگليسي در اينترنت رو به اتمام است

دوران حاكميت زبان انگليسي در اينترنت رو به اتمام است
Date:1394/10/18

در حال حاضر، تقريبا نيمي از محتويات اينترنتي به زبان انگليسي هستند اما احتمال داده مي شود كه اين جايگاه در آينده اي نه چندان دور دستخوش تغيير گردد و ديگر صفحه هاي وب در قبضه زبان ياد شده نباشند.

در همين راستا، محققي به نام «آلوارو بلانكو» بر اساس علاقه شخصي خود چندين سال است كه در زمينه محتويات اينترنتي و استفاده كاربران از آن تحقيق مي نمايد و بر طبق يافته هاي او، در سال 1996 ميلادي حدود 80 درصد از اطلاعات آنلاين به زبان انگليسي بوده اند. اما در كمتر از 10 سال پس از آن تاريخ، اين فرد اعلام نموده كه سهم زبان مورد بحث از مضامين اينترنتي به 45 درصد كاهش يافته.

جا دارد يادآوري كنيم كه تخمين هاي ارائه شده بدون در نظر گرفتن صفحات مربوط به شبكه هاي اجتماعي همانند فيس بوك و توئير هستند و در ضمن بايد لحاظ كنيد كه موتورهاي جستجوگر نيز فقط 30 درصد از وب را فهرست مي كنند.

با اينكه ميزان سلطه زبان انگليسي در وب در حال كاهش است اما وجود نداشتن تنوع زباني در اين فضاي مجازي همچنان يك معضل به شمار مي رود.

در اين زمينه بايد اشاره نمود زبان هاي رايج دنيا همانند اسپانيايي كه در رتبه دوم پس از انگليسي قرار دارد فقط 4.8 درصد يا زبان چيني 2.1 درصد از صفحه هاي وب را به خود اختصاص داده اند. يا زباني همانند هندو كه حدود 260 ميليون نفر در دنيا به آن تسط دارند فقط 0.1 درصد از مطالب اينترنتي را تشكيل داده اند.

سازمان هايي همانند يونسكو نيز در اين رابطه ابراز نگراني نموده اند كه حكمفرمائي زبان انگليسي در اينترنت است كه موجب كمرنگ شدن زبان هاي محلي گشته.

در آخر نيز بد نيست بدانيد ترجمه در رفع اين مشكل نقش پر رنگي دارد و برخي از كارشناسان معتقد هستند سرويس هاي مترجم در آينده قاد خواهند بود مفاهيم را به صورت دقيق تر و نزديك تر به زبان اصلي ارائه دهند به طوري كه بنا بر پيش بيني هاي «ري كورزويل»، شايد در يك يا دو سال آينده همه كامپيوترها به قابليتي به نام «ماشين زبان» مجهز گردند كه جملات و عبارت ها را همانند يك مترجم واقعي برگردان نموده و در اختيار كاربران قرار دهد.

ايستنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1942
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image