جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
قطع خودكار اينترنت موقع خاموش شدن صفحه نمايش

قطع خودكار اينترنت موقع خاموش شدن صفحه نمايش
با استفاده از ترفند مي تواند به گوشي خود را طوري برنامه ريزي كنيد كه با خاموش شدن صفحه اينترنت آن قطع و مانع از هدر رفتن شارژ شويد.
Date:1394/10/18

خبرگزاري پانا+

به گزارش خبرگزاري پانا، مجهز بودن تلفن‌هاي همراه به سرويس اينترنت خيلي مفيد است و يكي از دلايل خريد اين دستگاه‌هاي هوشمند براي بسياري از كاربران مي تواند همين استفاده از اينترنت در هر زمان و مكان باشد.

متاسفانه اين دستگاه‌ها هميشه با مشكل بزرگي به نام كمبود شارژ مواجه هستند و يكي از دلايل تاثيرگذار و به عبارتي يكي از باتري‌خورهاي بسيار حريص در اين دستگاه‌ها سرويس ديتاي اينترنت يا واي ـ ‌فاي دستگاه است.

هنگامي كه ديتاي سيمكارت را فعال مي‌كنيد يا هنگامي كه واي ـ ‌فاي گوشي را فعال و با اتصال به مودم وايرلس از اينترنت استفاده مي‌كنيد، مصرف شارژ باتري بسيار افزايش مي‌يابد. اين افزايش مصرف تا زماني كه در حال استفاده از اينترنت هستيد، منطقي است، اما گاهي ممكن است گوشي خود را كنار بگذاريد و صفحه‌نمايش آن نيز خاموش شود، اما فراموش كنيد ديتاي سيمكارت يا قابليت واي‌ ـ فاي آن را غيرفعال كنيد.

در اين شرايط هيچ استفاده‌اي از اينترنت نداريد، اما شارژ باتري بسرعت تخليه مي‌شود. دوست داريد دستگاه شما به‌طور هوشمندانه با خاموش شدن صفحه‌نمايش، ارتباطات ديتاي شبكه و واي‌ ـ فاي را غيرفعال كند؟

ترفند:
1 ـ از فهرست برنامه‌ها روي Settings فشار دهيد.

2 ـ از صفحه‌ تنظيمات به بخش Network Connections رفته و روي More Networks فشار دهيد.

3 ـ گزينه‌ Smart Network را پيدا كرده و علامت چك‌مارك مقابل آن را فعال كنيد. با فعال شدن اين گزينه اينترنت دستگاه شما زماني فعال است كه صفحه‌نمايش آن روشن باشد.

4‌ـ در پنجره‌ به‌نمايش درآمده براي تائيد فعال‌سازي قابليت Smart Network گزينه‌ ok را فشار دهيد.

5 ـ مراحل كار به پايان رسيده و اكنون بايد آيكون مربوط به اين قابليت در بالاي دستگاه هوشمند شما قابل مشاهده باشد.

موارد قابل توجه پس از فعال‌سازي قابليت Smart Network:

ـ باتوجه به غيرفعال بودن ارتباطات ديتاي شبكه و واي ـ ‌فاي در شرايطي كه صفحه‌نمايش خاموش است، مدت زمان شارژدهي باتري دستگاه شما افزايش مي‌يابد.

ـ غيرفعال‌كردن ديتاي شبكه در شرايطي كه صفحه‌نمايش خاموش است، جلوي فعاليت برنامه‌هاي پنهان و ارتباطات ناخواسته با اينترنت را مي‌گيرد و مانع افزايش بي‌رويه هزينه اينترنت شما مي‌شود.

ـ با فعال‌سازي اين روش در دريافت و همگام‌سازي سرويس‌هاي مختلف با اينترنت وقفه ايجاد مي‌شود، زيرا زمان‌هايي كه صفحه‌نمايش دستگاه خاموش است ارتباط اينترنتي قطع است و بالطبع همه همگام‌سازي‌ها و دريافت‌هاي اينترنتي (همچون ايميل‌ها) در مواقعي كه صفحه‌نمايش روشن است، انجام مي‌گيرد.

ـ توجه داشته باشيد با فعال يا غيرفعال‌شدن اين قابليت در تماس‌هاي صوتي و پيام‌هاي كوتاه هيچ تغييري ايجاد نمي‌شود و اين فعاليت‌ها عملكردي همچون گذشته را خواهد داشت.

اگر در دستگاه‌ شما اين قابليت وجود ندارد مي‌توانيد با استفاده از نرم‌افزارهاي جانبي كه اين قابليت را براي شما فراهم مي‌كنند، از امكانات مشابه بهره‌مند شويد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

پانا


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 2314
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image