جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
با CES2016: معرفي نوع جديدي از Wi-Fi مناسب براي اينترنت اشيا

با CES2016: معرفي نوع جديدي از Wi-Fi مناسب براي اينترنت اشيا
Date:1394/10/18

خانه‌هاي هوشمند و اينترنت اشيا از مهم‌ترين موضوعات رويداد CES 2016 هستند. همزمان با اين كنفرانس از يك نوع Wi-Fi جديد و كم‌مصرف رونمايي شد. اين نوع Wi-Fi را با نام «واي-فاي هيلو» (Wi-Fi HaLow) شناخته مي‌شود‌.

سازمان غيرانتفاعي Wi-Fi Alliance نوع جديدي از اتصال Wi-Fi معرفي كرده كه به‌نحوي مي‌شود آن را با اتصال بلوتوث مقايسه كرد. به لطف استفاده از باند 900 مگاهرتز، برد اين اتصال از اتصال‌هاي Wi-Fi متداول بيشتر است. لازم به ذكر است كه فناوري‌هاي Wi-Fi فعلي از باندهاي 2٫4 و 5 گيگاهرتزي استفاده مي‌كنند. همچنين Wi-Fi‌ جديد خيلي بهتر از ديوارها عبور مي‌كند. اين ويژگي‌ها، Wi-Fi جديد را براي تحقق اينترنت اشيا، بسيار مناسب مي‌كند.

با اين‌حال، انتظار نداشته باشيد كه پاي Wi-Fi جديد به اين زودي‌ها به دستگاه‌هاي ما باز شود. سازمان Wi-Fi Alliance سال 2018 را براي مجوزدار كردن دستگاه‌هاي مجهز به HaLow انتخاب كرده. اتصال HaLow براي تعبيه در دستگاه‌هاي ابزارهاي سنجش سلامت، لوازم خانگي و به‌طور كلي همان اشياي مدنظر در اينترنت اشيا بسيار مناسب است.

در چند سال آينده دو سناريوي محتمل وجود دارد: يا اين‌كه شركت‌ها بي‌خيال HaLow شده و از همان استاندارد متداول بلوتوث LE در دستگاه‌هايشان استفاده مي‌كنند؛ يا اين شركت‌ها به Wi-Fi جديد يا همان HaLow روي خوش نشان داده و طراحي چيپ‌هايشان را بر اساس آن انجام مي‌دهند. شايد هم سازندگان مجبور شوند فعلا گجت‌هايشان را با دو چيپ وايرلس مختلف توليد كرده و از يكي از آن‌ها براي Wi-Fi جديد و از ديگري براي بلوتوث استفاده كنند.

اتصال Wi-Fi‌ جديد مي‌تواند به تحقق سريع‌تر پديده‌ي چيزهاي متصل يا همان اينترنت اشياي مرسوم كمك كند.

ايستنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 2132
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image