جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
پول الكي براي آنتي ويروس روي موبايل ندهيد

پول الكي براي آنتي ويروس روي موبايل ندهيد
فناوري اطلاعات > ارتباطات - ايسنا نوشت: نصب آنتي ويروس معتبر امر بسيار مهمي است كه در موارد متعدد موجبات سوء‌استفاده از موبايل به دستان را فراهم مي‌كند.
Date:1394/10/18

درست به همان اندازه كه كامپيوتر‌هاي شخصي ممكن است هر لحظه در معرض خطر ورود بدافزار‌ها و ويروس‌ها باشند، موبايل‌ها نيز با اين خطر مواجهند و لازم است هر يك از كاربران تلفن‌هاي همراه هوشمند آنتي ويروس مناسبي را بر روي تلفن يا تبلت خود نصب كنند.

با توجه به قابليت‌هاي رو به افزايش تلفن‌هاي هوشمند و محبوبيت تبلت‌ها، بسياري از كاربران حجم بالايي از اطلاعات خود را بر روي اين دستگاه‌هاي كوچك و جيبي حمل مي‌كنند و اين امر فرصت جديدي را در اختيار هكرها و يا ويروس‌ها قرار مي‌دهد كه به راحتي به اين اطلاعات دسترسي پيدا كرده و يا تلفن‌هاي هوشمند را تحت كنترل خود بگيرند و آن را از كار بيندازند.

برهمين اساس، تقريبا تمام صاحبان گوشي‌هاي تلفن همراه اقدام به نصب يك آنتي ويروس بر روي گوشي خود مي‌كنند و در موارد مختلف براي نصب اين آنتي ويروس هزينه‌هاي متعددي را متقابل مي‌شوند.

با اين وجود بايد توجه داشت كه صرف نصب يك آنتي ويروس دستگاه شما بيمه نشده و مخاطرات پيش‌روي آن از بين نمي‌رود.

اكنون در بازار، به هنگام خريد گوشي يا زمان تعمير آن، ممكن است فروشندگان هزينه‌هاي مختلفي را براي نصب آنتي ويروس‌ بر روي گوشي و تبلت مطالبه كنند، اما ضروري است افراد پيش از پرداخت اين هزينه‌ها چند نكته را مورد توجه داشته باشند.

امير صفري - كارشناس حوزه امنيت - در گفت‌وگويي با ايسنا به ارائه‌ي توضيحاتي در اين خصوص پرداخته و تاكيد كرد: حقيقت آن است كه متاسفانه بسياري از فروشندگان آنتي ويروس‌هاي اورجينال نصب نكرده و به استفاده از نسخه‌هاي جعلي مي‌پردازند. بابت اين موضوع گاه هزينه‌هاي آنچناني دريافت مي‌كنند.

وي ادامه داد: براي جلوگيري از اين روند، توصيه ما به مشتركان آن است كه در صورت نياز به آنتي ويروس خود نسبت به خريداري و نصب آن اقدام كنند، چرا كه نصب نرم‌افزارهاي خانگي كاري بسيار آسان است.

اين كارشناس حوزه امنيت در ارتباط ميانگين با قيمتي كه بايد براي خريد آنتي ويروس هزينه شود، هم گفت: در صورتي كه فرد، فروشنده معتبري جهت خريد آنتي ويروس پيدا كند، مي‌توان با قيمتي از حدود 40 تا 50 هزار تومان نسبت به خريد آنتي ويروس مناسب اقدام كرد. البته اين قيمت براي خريد آنتي ويروس‌هاي خانگي كه مي‌توان از آنها براي چند دستگاه استفاده كرد گاه حتي به حدود 300 هزار تومان هم مي‌رسد.

او ادامه داد: با اين وجود قطعا قيمت آنتي ويروس نشانگر معتبر بودن آن نبوده و اينگونه نيست كه فرد به صرف هزينه مبلغ بالا آنتي ويروسي قوي خريداري كرده باشد، بلكه براي بهره‌گيري از يك آنتي ويروس قوي لازم است ليستي از شركت‌هاي معتبر و محصولات قوي در اختيار داشت.

صفري در پايان با اشاره به اين‌كه در بازار هم نسخه‌هاي مختلفي از آنتي ويروس‌هاي جعلي ارائه مي‌شوند، اظهار كرد: ليستي از آنتي ويروس‌هاي قوي و مناسب بر روي سايت پليس فتا قرار داده شده كه كاربران مي‌توانند با استفاده از اين ليست نسبت به انتخاب آنتي ويروس مناسب اقدام كنند.

5656

خبر آنلاين


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 2028
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image