جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
معاون وزير ارتباطات: ايجاد پارك اينترنت اشيا در كشور ضروري است

معاون وزير ارتباطات: ايجاد پارك اينترنت اشيا در كشور ضروري است
تهران- ايرنا- معاون فناوري و نوآوري وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات بر لزوم تشكيل يك پارك اينترنت اشيا براي اثربخشي و هماهنگي همه فعاليت هاي در حال انجام در كشور، تاكيد كرد.
Date:1394/10/18

به گزارش مركز روابط عمومي و اطلاع رساني وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات، «اميرحسين دوايي» در نخستين نشست شوراي راهبري طرح اينترنت اشيا افزود: ايجاد اين پارك به اثربخشي و هماهنگي همه فعاليت هاي در حال انجام در كشور درباره اينترنت اشيا و آينده آن در ايران كمك زيادي خواهد كرد.
اينترنت اشيا (Internet of Things) (يا IOT) به طور كلي اشاره دارد به بسياري از اشيا و وسايل محيط اطراف ما كه به شبكه اينترنت متصل شده اند و مي توان با نرم افزارهاي موجود در تلفن هاي هوشمند و تبلت آنها را كنترل و مديريت كرد.
براي نخستين بار در سال 1999 ميلادي «كوين اشتون» عبارت اينترنت اشيا استفاده شد. وي جهاني را توصيف كرد كه در آن هر چيزي مانند اشيا بي جان، براي خود هويت ديجيتال داشته باشند و به رايانه ها اجازه دهند آنها را سازماندهي و مديريت كنند.
اينترنت اكنون همه مردم را به هم متصل مي كند اما با اينترنت اشيا همه كالاها به هم متصل مي شوند.
نخستين نشست شوراي راهبري طرح اينترنت اشيا با هدف ارائه گزارش تصميم هاي گرفته شده و اقدام هاي به عمل آمده درباره طرح، بررسي نقشه راه توسعه اين فناوري در كشور و بررسي نظر اعضاي شوراي راهبري طرح برگزار شد.
در اين نشست «هومن ضرابي» مجري طرح، گزارشي از سهم بازار اينترنت اشيا، آمار شركت هاي پيش رو در عرصه اين فناوري، ميزان سرمايه گذاري انجام شده در سطح بين الملل، حوزه هاي طرح، برنامه اجرايي، دستاورد ها و پيش بيني برنامه ها براي جذب سرمايه در پنج سال ارائه كرد و حاضران به بررسي طرح پرداختند.
نشست اين شورا هر دو هفته يك بار برگزار خواهد شد.
اقتصام(1)2078**1961

ايرنا


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 1936
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image