جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
آمارهاي جالب و باورنكردني از دنياي موبايل در سال 2015

آمارهاي جالب و باورنكردني از دنياي موبايل در سال 2015
مؤسسه Flurry هفت سالي است كه گزارش هاي جامعي در مورد دنياي موبال و اپليكيشن ها منتشر مي كند و طي اين سال ها، آنچه تماما مشهود است، رشد بي وقفه اين حوزه است. در سال 2015 نيز اين رشد همچنان ادامه داشته و آمارهاي جالب توجهي در آخرين گزارش Flurry در اين رابطه وجود دارد.
Date:1394/10/18

مؤسسه Flurry هفت سالي است كه گزارش هاي جامعي در مورد دنياي موبال و اپليكيشن ها منتشر مي كند و طي اين سال ها، آنچه تماما مشهود است، رشد بي وقفه اين حوزه است. در سال 2015 نيز اين رشد همچنان ادامه داشته و آمارهاي جالب توجهي در آخرين گزارش Flurry در اين رابطه وجود دارد.

به گزارش «آي تابناك»، در سال 2015 متوسط ميزان استفاده از اپليكيشن ها برابر با 58 درصد رشد را نشان مي دهد. منظور از استفاده از اپليكيشن، باز كردن يك App و در نتيجه تعامل كاربر با آن است كه Flurry نام Session را براي آن انتخاب كرده است. اين آمار نشان مي دهد همه طبقه بندي هاي اپليكيشن در سال 2015 رشد داشته اند، البته به جز طبقه بندي بازي ها كه خود موضوعي جالب توجه است.

صنعت موبايل به سرعت در حال بلوغ است. طي هفت سال گذشته، مؤسسه Flurry بيش از 2.1 ميليارد دستگاه هوشمند را در سطح جهاني و ماهيانه رصد كرده است. در حالي كه نرخ رشد در سال 2015 حاكي از نوعي تنزل است (58 درصد در مقايسه با رشد 76 درصدي سال 2014 و رشد 103 درصدي در سال 2013) همچنان حاكي از سرعت پيشرفت فزاينده در اين صنعت است، زيرا در ساير صنايع شتاب و رشدي اينچنيني مشاهده نشده است.

اما آنچه بيش از همه جالب توجه است، مقايسه ضريب رشد حوزه موبايل در سال 2015 براي كاربران قديمي و كاربران جديد است. اين مقايسه نشان مي دهد، 40 درصد از رشد 58 درصدي Session ها در سال 2015 از سوي كاربران قديمي بوده كه اين ضريب در سال 2014 برابر با 20 درصد و در سال 2013 برابر با 10 درصد بوده است.

نگاه به طبقه بندي Session هاي نشان مي دهد، چهار حوزه بيش از حد ميانگين رشد داشته اند؛

اپليكيشن هاي مربوط به حوزه Personalization: نرم افزارهاي شخصي سازي رشدي فوق العاده و در حد 332 درصد در سال 2015 داشته اند. اين ابزارها از صفحه Lock Screen اندرويد تا صفحه كليدهاي emoji را شامل مي شود كه البته بيشترين نقش را در اين زمينه همين صفحه كليدهاي emoji در نرم افزارهاي پيام رسان داشته اند.

حوزه نرم افزارهاي خبري و اطلاع رساني: اين حوزه نيز برابر با 135 درصد در سال 2015 رشد داشته است. اين رشد نشان دهنده يك ضريب فزاينده در جايگزيني نرم افزارهاي هوشمند موبايل به جاي ابزارهايي نظير تلويزيون و رايانه ها به عنوان منابع اول خبرگيري و اطلاع رساني است.

نرم افزارهاي حوزه Productivity: ابزارها و نرم افزارهايي كه معطوف به كارايي و بهره وري بالاتر هستند، در سال 2015 رشدي 125 درصدي را تجربه نموده اند و اكنون موبايل ها و فبلت ها به ابزار اوليه به خصوص براي بسياري از نوجوانان و دانشجويان براي كارهاي محاسباتي و انجام امور مربوطه تبديل شده است. اين ابزارها به اكنون به عنوان برترين ابزارهاي دسترسي به ايميل و ساير ابزارهاي مشابه ديگر مد نظر هستند.

حوزه سبك زندگي و خريد آنلاين: اين حوزه با رشد 81 درصدي در سال 2015 البته نوعي كاهش رشد نسبت به رقم 174 درصدي سال 2014 را نشان مي دهد؛ اما همچنان به عنوان يكي از چهار حوزه با رشد سريع در دنياي موبايل خودنمايي ميكند. اين آمار نشان دهنده رشد سريع حوزه تجارت موبايل است و اكنون بيش از 40 درصد تجارت كل دنيا و بيش از 33 درصد از تجارت در ايالات متحده را شامل مي شود.

رشد سريع فبلت ها در دنياي موبايل

در حالي كه اين آمار نشان دهنده تصوير جالبي از تحولات در حوزه موبايل است. تحليل دقيق تر نشان مي دهد كه استفاده از فبلت ها در سال 2015 رشدي قابل توجه داشته است. نمودار زير به خوبي نشان دهنده ميزان استفاده از فبلت ها در مقايسه با ساير ابزارها در حوزه هايي نظير اخبار و مجلات، ورزش و موسيقي، رسانه و سرگرمي است.

اين نمودار نشان مي دهد، حوزه فبلت ها به تنهايي رشدي فزاينده را در استفاده كاربران طي سال 2015 در مقايسه با ساير ابزارها در مجموع تجربه كرده است. رشد استفاده از ابزارهاي خبري بر روي فبلت ها 4.8 برابر، رشد حوزه نرم افزارهاي ورزشي برابر با 4.6 برابر و حوزه موسيقي، رسانه و سرگرمي نيز رشدي 4 برابري را به خود ديده است.

رشد سريع نفوذ فبلت ها در ميان كاربران را زماني مي توان بهتر درك كرد كه در مقايسه زمان صرف شده بر روي دستگاه هاي مختلف، نگاهي به اين موضوع داشته باشيم. زمان صرف شده بر فبلت ها در سال 2015 نسبت به سال قبل رشدي برابر با 334 درصد داشته كه 2.9 برابر حد ميانگين است، حال آنكه رشد مجموع ساير دستگاه هاي ديگر برابر با 117 درصد بوده است.

فبلت ها غير قابل توقف هستند

اما برتري هاي فبلت در سال ميلادي 2015 به همين جا ختم نمي شود و آن گونه كه از آمار مشخص مي شود، فبلت ها به يك حوزه غير قابل توقف در دنياي موبايل تبديل مي شوند، به گونه اي كه 27 درصد از مجموع كل دستگاه هاي جديدي كه طي كريسمس فعال شده و همچنين 50 درصد از كل دستگاه هاي اندرويدي كه طي همين زمان فعال شده اند نيز فبلت بوده اند.

به اين جهت به فبلت ها لقب غير قابل توقف داده شده كه اگر اين نرخ رشد به هيمن شكل بماند تا ماه اكتبر سال 2016 فبلت ها به مهمترين و پر استفاده ترين دستگاه هاي موبايل در دنياي ما تبديل مي شوند. نمودار فوق بيانگر توزيع جهاني دستگاه ها بر اساس نوع و گونه آنهاست كه تا سال 2017 نيز وضعيت آنها پيش بيني شده است.

نكته جالب اينكه احتمالا تا فصل دوم سال 2016 گوشي هاي كوچك اندازه منقرض خواهند شد و اقبال به سمت صفحه نمايش هاي بزرگتر تداوم خواهد داشت.

رقم حيرت آور 3.2 تريليون تعامل يا Session

در سال 2015 رقم حيرت آور 3.2 تريليون تعامل با نرم افزارهاي موبايل صورت گرفته كه شايد هشت سال قبل در زماني كه سر و كله اولين گوشي هاي هوشمند پيدا شد، هيچ كس تصور يك چنين رقمي را نداشت. در ساعت 0 روز اول ژانويه سال 2016 مؤسسه Flurry شمارنده خود را 0 كرد و اكنون حدس و گمان ها براي سال ميلادي جديد به يك سرگرمي جالب توجه تبديل مي شود.

تابناك


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1879
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image