جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
چرا مكالمات نامحدود موبايل متوقف شد؟بخش دانش و فناوري الف،17 دي 94

چرا مكالمات نامحدود موبايل متوقف شد؟بخش دانش و فناوري الف،17 دي 94
Date:1394/10/18

دو روز گذشته طرح مكالمه نامحدود درون‌شبكه همراه اول، ايرانسل و رايتل با عناوين "هدف رو بزن"، "مكالمه شگفت‌انگيز" و "دِكا" با درخواست سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي به پايان رسيد.

همين موضوع منجر شد تا تسنيم طي گزارشي با عنوان "مكالمه نامحدود با دستور رگولاتوري مسدود شد"، موضوع را اطلاع‌رساني كند تا مشتركان موبايل در جريان اين موضوع قرار گرفته و بتوانند مديريت درستي بر هزينه‌هاي ارتباطي خود داشته باشند.

در آن گزارش گفته شد كه اين طرح‌ها (امكان مكالمه درون شبكه با هزينه‌اي ناچيز) رويه جهاني دارد و لذا اپراتورهاي موبايل كشور ما نيز همسو با آن و در جهت جلوگيري از كاهش ترافيك مكالماتي و پيامكي، طرح‌هايي تشويقي را ارائه مي‌كنند تا به‌واسطه آنها ترافيك پايه را حفظ كنند.

با اين حال، صادق عباسي شاهكوه -معاون بررسي‌هاي فني و صدور پروانه رگولاتوري- با ارائه استدلال رگولاتوري از اتخاذ چنين تصميمي و با اشاره به اين موضوع اظهار كرد: طرح‌هاي تشويقي تلفن همراه با مجوز رگولاتوري و براي دوره زماني محدود از سوي اپراتورها اجرائي مي‌شود و طرح مكالمه نامحدود سه اپراتور تلفن همراه با عناوين "كد شگفتي‌ها"، "هدف را بزن" و "دكا" هم جزو بسته‌هاي تشويقي به حساب مي‌آمد كه در زمان محدودي قابل اجرا بود.

وي با اشاره به اينكه ادامه اين طرح‌هاي تشويقي منوط به موافقت سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي است، گفت: در بازه زماني اجراي طرح‌هاي فوق به دليل نامحدود بودن ميزان مكالمات، بر اساس گزارش‌هاي دريافتي، بخش‌هائي از شبكه به دليل ترافيك بالا در مقاطعي از شبانه‌روز از نظر كيفيت با مشكل مواجه و از سوي ديگر شكايت‌هايي به سازمان منعكس شده كه به دليل عدم اطلاع‌رساني دقيق و شفاف از سوي اپراتورها، مشكلاتي براي مشتركاني كه از اين طرح‌ها استفاده كرده‌اند، پيش آمده است.

معاون رگولاتوري افزود: بر همين اساس ادامه اين گونه طرح‌ها منوط به برطرف شدن اين مشكلات از سوي اپراتورها شده است.

عباسي شاهكوه عنوان كرد: علاوه بر اين موارد، آثار ضدرقابتي اجراي اين طرح‌ها نيز براي رگولاتوري بسيار مهم است كه در اين زمينه نيز براي اجراي اين طرح‌ها شروطي براي اپراتورها در نظر گرفته و به آنها ابلاغ شده است چرا كه از نظر رگولاتوري وجود رقابت سالم براي منافع درازمدت مشتركان داراي اهميت حياتي است.

وي درباره وضعيت ساير طرح‌هاي تشويقي اپراتورها گفت: ساير طرح‌هاي تشويقي كه داراي مشكلات ذكر شده نيستند همچنان ادامه دارند ضمن آنكه اپراتورها طرح‌هاي متنوع جديدي نيز ارايه خواهند كرد.

الف


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1977
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image