جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
گوگل هزاران وب سايت چيني را در ليست سياه قرار داد گوگل هزاران وب سايت چيني را در ليست سياه قرار داد

گوگل هزاران وب سايت چيني را در ليست سياه قرار داد گوگل هزاران وب سايت چيني را در ليست سياه قرار داد
موتور سرچ گوگل هزاران وب سايت چيني كه با آدرس https شروع مي‌‌شوند را امن ندانسته و آنها را در ليست سياه مرورگر كروم قرار مي‌دهد.
Date:1394/3/20

به گزارش گروه علمي «خبرگزاري دانشجو»، دولت‌هاي چين و امريكا همواره در تنش‌هاي دائمي با يكديگر به سر مي‌برند. هكرهاي چيني شركت‌ها و پايگاه‌هاي اطلاع رساني امريكايي را مورد هدف قرار داده و آتش اين كينه را شعله‌ور تر مي‌كنند.

اما اكنون خبر جديدي مبني بر قرار گرفتن هزاران وب سايت چيني در ليست سياه مرورگر كروم منتشر شده است. گوگل اعلام كرده است: تمام سايت‌هاي چيني با گواهينامه HTTPS كه توسط China Internet Network Information Center يا مخفف CNNIC صادر شده‌اند را نخواهد پذيرفت.

اين اقدام گوگل براي افزايش امنيت كاربراني خواهد بود كه از سايت‌هاي چيني بازديد مي‌كنند كه با آدرس https آغاز شده و با .cn به پايان مي‌رسند.

اين اقدام گوگل را مي‌توان به دليل واگذاري گواهينامه‌هاي سازمان اطلاعات شبكه اينترنت چين به يك شركت مصري در ماه گذشته دانست كه با تهديد اطلاعات كاربران همراه شده بود. هرچند CNNIC اعلام كرد، اطلاعات كاربران در اين واگذاري لو نرفته و تنها دقت لازم را اعمال نكرده بودند.

گوگل اين محدوديت را با كروم و سپس موزيلا انجام خواهد داد زيرا كاربران بسياري با استفاده از مرورگرهاي كروم به بازديد از وب سايت هاي چيني مي پردازند كه فاقد امنيت بوده و احتمال لو رفتن اطلاعات‌شان را به دنبال دارد.

شبكه خبر دانشجو


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 2485
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image