جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
دنياي موبايل و كامپيوترتوصيه‌هاي براي استفاده از باتري و شارژر

دنياي موبايل و كامپيوترتوصيه‌هاي براي استفاده از باتري و شارژر
شايد براي شما هم پيش آمده باشد كه تلفن همراهتان شارژ خالي مي­ كند يا ديرتر از زمان معمول، شارژ مي­ شود. چنانچه تلفن هوشمند شما دائماً خاموش مي­‌شود يا شارژ مجدد نمي­­‌شود، بايد سلامت و طول عمر باتري و شارژر را كنترل كنيد.
Date:1393/12/25

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس، استفاده صحيح از هر وسيله­، راه­ و روشي دارد و تلفن‌هاي هوشمند و دستگاه شارژر هم از اين قاعده مستثنا نيست. استفاده نادرست از شارژر گوشي به مرور موجب ضعيف شدن يا خرابي باتري مي‌شود؛ اما با رعايت نكاتي ساده در استفاده از شارژر مي‌توان از بروز چنين مشكلاتي پيشگيري كرد.

مهم ­ترين نكته، انتخاب شارژر است. براي اين كه باتري بهترين عملكرد را داشته باشد، بايد از شارژر ارائه شده همراه با دستگاه استفاده كرد. بهتر است بدانيد كه استفاده از شارژر با توان يا آمپر پايين، موجب افزايش زمان شارژ مي­شود. از آنجا كه هر دستگاه‏ به سطح معيني از جريان شارژ نياز دارد، تنها از شارژري كه شركت توليدكننده توصيه كرده و متناسب با مدل دستگاه شماست، استفاده كنيد.

براي اطلاع از انتخاب مناسب شارژر، ولتاژ و توان آن را بر اساس ولتاژ و توان درج شده روي باتري كنترل كنيد.

هر باتري طول عمر معيني دارد. براي اطلاع از تاريخ توليد باتري، مي توانيد تاريخي كه روي آن درج شده را كنترل كنيد. چنانچه باتري تلفن همراهتان براي مدت طولاني مورد استفاده قرارگرفته، توصيه مي­شود آن را با يك باتري جديد تعويض كنيد.

همچنين با تغيير برخي تنظيمات تلفن‌­هاي هوشمند مي‌­توان به استفاده بهينه از مدت زمان مصرف باتري كمك كرد. به اين ترتيب كه براي افزايش مدت‌ زمان مصرف باتري پس از هر شارژ كامل، در صورت عدم استفاده از بلوتوث، WI-FI و GPS آن‌ها را خاموش نگه داريد. در مدت زماني كه باتري شارژ مي‌شود، با تلفن همراه صحبت نكنيد زيرا از عمر باتري كاسته مي‌شود.

انتهاي پيام/آ

فارس


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1249
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image