جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
بررسي تهديدات امنيتي در جهانشناسايي 220 ميليون نرم افزار مخرب در 25 سال گذشته

بررسي تهديدات امنيتي در جهانشناسايي 220 ميليون نرم افزار مخرب در 25 سال گذشته
Date:1393/12/25

بررسي هاي به عمل آمده از سوي يك شركت امنيتي، طي 25 سال گذشته كه نرم افزارهاي مخرب ردگيري و شناسايي شده اند 220 ميليون نمونه بدافزار در دنيا شناسايي شده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مركز مديريت امنيت و هماهنگي عمليات رخدادهاي رايانه اي - ماهر - از افزايش دو برابري نرم افزارهاي مخرب و بدافزارهاي شناسايي شده در سال 2014 نسبت به سال 2013 خبر داد.

اين مركز بنا به گزارش تازه منتشر شده توسط شركت اسپانيايي پاندا اعلام كرد كه سال 2014 يكي از بدترين سال هاي مقابله با بدافزار بوده است.

در گزارش سالانه منتشر شده توسط شركت پاندا، اعلام شده كه در سال گذشته 75 ميليون نمونه نرم افزار مخرب كشف و حذف شده است كه اين نرم افزارهاي مخرب شامل بدافزار، ويروس و كرم كامپيوتر است؛ اين ميزان حدود دو برابر نمونه بدافزارهاي شناسايي شده در سال 2013 است كه شامل خدمات امنيتي كامپيوتري خانگي و كسب و كار بوده و به طور ميانگين روزانه 200 هزار بدافزار جديد شناسايي شده است.

در اين بررسي ها اعلام شده، در 25 سالي كه بدافزارها ردگيري و شناسايي مي شوند تاكنون 220 ميليون نمونه بدافزار شناسايي شده كه از اين ميان 34 درصد در سال 2014 كدگذاري شده است.

Luis Corrons مدير فني شركت پاندا اظهار داشت كه تهديدات امنيتي در سال 2015 افزايش خواهد يافت و كاربران خانگي و شركت ها بايد براي مقابله با اين تهديدات خودشان را آماده كنند؛ در اين ميان راه هاي پيشگيرانه مي تواند كليد اساسي در كاهش اثرات اين حملات باشد.

به گزارش مهر، نه تنها پاندا كه شركت هاي امنيتي ديگري مانند AV-Test و كسپراسكي نيز افزايش چشمگير بدافزارها را در گزارش خود منتشر كرده اند. شركت AV-Test در گزارش ماه گذشته خود از شناسايي بيش از 143 ميليون بدافزار خبر مي دهد و هم چنين شركت كسپراسكي در گزارش خود آورده است كه تعداد بدافزارهاي تلفن همراه در سال 2014 نسبت به سال گذشته چهار برابر شده است.

مهر


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1315
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image