جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
استفاده از اينترنت سيمكارت تلفن همراه روي رايانه

استفاده از اينترنت سيمكارت تلفن همراه روي رايانه
هنگامي كه تلفن ‌همراه خود را با كابل يو.اس.بي، بلوتوث يا واي ـ فاي به رايانه متصل كرده و از اينترنت فعال روي تلفن ‌همراه براي اتصال رايانه به اينترنت كمك مي‌گيريد، واژه‌ Tethering معنا پيدا مي‌كند.
Date:1393/12/25

مدت زيادي از توليد اولين تلفن‌همراه نمي‌گذرد، اما در همين مدت كوتاه، تغييرات زيادي به وجود آمده، به طوري كه در چند سال اخير تلفن‌هاي همراه جاي خود را به تلفن‌هاي همراه هوشمندي داده‌اند كه تقريبا هر كاري از آنها انتظار مي‌رود!

استفاده از اينترنت سيمكارت تلفن همراه روي رايانه

شايد تا چند سال پيش داشتن مدل‌هاي مختلفي از تلفن‌همراه كه با اتصال به رايانه قابليت استفاده به‌عنوان مودم دايل‌آپ را در اختيار شما قرار مي‌دادند، بسيار لذت‌بخش بود، اما امروزه با وجود تلفن‌هاي همراه هوشمند و اينترنت‌هاي پرسرعتي كه اپراتورها روي سيمكارت عرضه مي‌كنند، دايل‌آپ‌ها چندان استفاده نمي‌شوند و كاربران ترجيح مي‌دهند از اينترنت همراه خود روي دستگاه‌هاي ديگري همچون رايانه روميزي يا تبلت استفاده كنند.

آيا مي‌دانيد هنگامي كه در مسافرت هستيد براحتي مي‌توانيد علاوه بر استفاده از اينترنت تلفن همراه خود، از آن روي رايانه نيز استفاده كنيد يا حتي با راه‌اندازي يك شبكه هات‌اسپات از روي تلفن ‌همراه خود، دسترسي ديگر كاربران را به اينترنت پرسرعت فعال روي سيمكارت‌تان فراهم كنيد؟ كاربران تلفن‌هاي هوشمند مجهز به سيستم‌عامل اندرويد براي انجام اين كار مراحل ساده‌اي پيش‌رو خواهند داشت.

Tethering چيست؟

هنگامي كه تلفن ‌همراه خود را با كابل يو.اس.بي، بلوتوث يا واي ـ فاي به رايانه متصل كرده و از اينترنت فعال روي تلفن ‌همراه براي اتصال رايانه به اينترنت كمك مي‌گيريد، واژه‌ Tethering معنا پيدا مي‌كند. پس هر جا در تلفن همراهتان اين واژه به چشمتان خورد، كاربرد آن را در ذهنتان مرور كنيد.

در ادامه شما را با روش‌هاي استفاده از Tethering در اندرويد نسخه كيت‌كت آشنا مي‌كنيم. همچنين سعي مي‌كنيم در هر روش گزينه‌هايي همچون ميزان مصرف شارژ باتري را نيز بررسي كنيم تا انتخاب بهترين نوع اتصال و استفاده از Tethering براي شما ساده‌تر شود.

پيش‌نياز استفاده از Tethering

پيش از هر چيز مطمئن شويد اينترنت سيمكارت خود را فعال كرده‌ايد و در مكاني قرار داريد كه از آنتن‌دهي خوبي برخوردار است. به شما توصيه مي‌كنيم براي كاهش هزينه‌هاي اينترنتي خود از بسته‌هاي اينترنتي ارائه شده از سوي اپراتورها استفاده كنيد.

اتصال با يو‌.اس.‌بي

براي بهره‌مندي از بهترين ارتباط، توصيه مي‌كنيم از كابلي كه همراه دستگاهتان ارائه شده كمك بگيريد. براي شروع، يك سر كابل را كه پهن‌تر است به رايانه و سر ديگر را كه باريك‌ و كوچك‌ است به درگاه اتصال يو.‌اس‌.بي يا درگاه شارژ تلفن همراه خود وصل كنيد.

در ادامه از تلفن همراه خود به Settings برويد در بخش Wireless & networks روي More فشار دهيد و Tethering & portable hotspot را پيدا كنيد.

پس از فشار روي اين گزينه ‌ USB tetheringرا فعال كنيد. در اين مرحله آيكوني در نوار اطلاع‌رساني تلفن‌ همراه شما به ‌نمايش درمي‌آيد كه نشان‌دهنده فعال بودن قابليت Tethering با كابل يو.‌اس.‌بي است.

بررسي مصرف باتري

مصرف باتري در اين شرايط به اين وابسته است كه لپ‌تاپ شما به شارژر متصل باشد يا خير. در صورتي‌كه لپ‌تاپ به شارژر متصل باشد، تلفن‌همراه شما نيز به ‌آهستگي شارژ مي‌شود و مصرف شارژ باتري را احساس نخواهيد كرد، اما در صورتي‌كه لپ‌تاپ شما با باتري انرژي مورد نياز خود را تامين كند، تلفن ‌همراه شما نيز براي شارژ خود به مصرف انرژي باتري لپ‌تاپ روي مي‌آورد و هر دو سريع‌تر شارژ خود را از دست مي‌دهند.

اتصال با بلوتوث

براي استفاده از قابليت اتصال با بلوتوث ابتدا بايد تلفن همراه و لپ‌تاپ خود را با يكديگر جفت (Pair) كنيد. در ادامه به Settings برويد و روي Wireless & networks فشار داده و ابتدا گزينه‌ More سپس Tethering & portable hotspot را انتخاب كنيد. در نهايت Bluetooth tethering را فعال كرده و پس از آن در رايانه به كنترل ‌پنل برويد و Hardware and sound را كليك كنيد. وارد بخش Devices and printers شده و روي آيكون تلفن همراه خود كليك راست ماوس را فشار داده و پس از انتخاب گزينه‌ Connect using روي Access point كليك كنيد. در اين مرحله تلفن همراه شما آيكوني مبني بر فعال بودن قابليت Tethering با بلوتوث را به ‌نمايش درمي‌آورد.

بررسي مصرف باتري: در اين شرايط نه‌تنها ارتباط ديتاي تلفن ‌همراه شما فعال است، بلكه بلوتوث دستگاه نيز فعال بوده و بسرعت شارژ باتري تخليه مي‌شود. در تست‌هاي صورت گرفته در ده دقيقه 5 درصد شارژ باتري تلفن همراه تخليه شد.

اتصال با واي ـ فاي

شايد اين گزينه براي بسياري از كاربران ساده‌ترين گزينه به‌ شمار رود، زيرا نه‌تنها نيازمند كابل نيستيد، بلكه علاوه بر رايانه، ديگر تلفن‌هاي همراه، تبلت‌ها و دستگاه‌هاي مجهز به كارت شبكه وايرلس مي‌توانند از اينترنت تلفن ‌همراه شما بهره‌مند شوند.

پس از مراجعه به تنظيمات و انتخاب Wireless & networks روي More فشار داده و Tethering & portable را انتخاب كنيد. در ادامه گزينه‌ Portable Wi-Fi hotspot را فعال كنيد.

در رايانه‌ خود جستجوي شبكه‌هاي وايرلس را فعال كرده و پس از مشاهده‌ شبكه‌ مرتبط با دستگاه اندرويدي خود (در بيشتر موارد نام AndroidAP به‌طور پيشفرض انتخاب شده است) به آن متصل شويد. در صورت نياز رمز به ‌نمايش درآمده روي تلفن‌ همراه را براي برقراري ارتباط وارد كرده و با مراجعه به تنظيمات در تلفن‌همراه، نام نقطه دسترسي، تنظيمات اتصال ديگر كاربران و... را نيز مشخص كنيد.

بررسي مصرف باتري: در اين شرايط نيز همچون اتصال با بلوتوث با مصرف مداوم از اينترنت، در مدت ده دقيقه حدود 5 درصد شارژ باتري تخليه شد. در استفاده به ‌صورت معمولي با ميانگين مصرف شما مي‌توانيد پنج تا شش ساعت در اين حالت از اينترنت استفاده كنيد.

مقايسه سرعت

نكته قابل توجه در مقايسه هريك از سه روش مورد استفاده، سرعت اتصال است. سرعت اتصال واي ـ فاي دو برابر سرعت اتصال با كابل يو.‌اس‌.بي است و اتصال با يو‌.اس‌.بي تقريبا 14 برابر سريع‌تر از اتصال با بلوتوث است.

منبع: جام جم كليك

براي خواندن مطالب بيشتر در زمينه علم و فناوري به اينجا مراجعه كنيد.

عصر ايران


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1181
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image