جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
مديرعامل شركت مخابرات كردستان اعلام كردكردستان رتبه دوم كشور از نظر تعداد روستاهاي برخوردار از اينترنت پرسرعت را داراست

مديرعامل شركت مخابرات كردستان اعلام كردكردستان رتبه دوم كشور از نظر تعداد روستاهاي برخوردار از اينترنت پرسرعت را داراست
مديرعامل شركت مخابرات كردستان گفت: اين استان با 339 روستاي برخودار از اينترنت پرسرعت، جايگاه دوم كشوري را در اختيار دارد.
Date:1393/12/23

به گزارش خبرگزاري فارس از قروه، آزاد حكمت در نشست مشاور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات و جمعي از مسئولين استاني و شهرستاني كه به منظور بررسي مشكلات ارتباطي اين دو شهرستان، در فرمانداري قروه برگزار شد، اظهار داشت: 500 هزار مشترك تلفن ثابت، 58 هزار مشترك اينترنت پرسرعت، افزايش 3 برابري پهناي باند در استان و وجود يك‌ ميليون و 200 هزار مشترك تلفن همراه بخشي از زيرساخت‌هاي ارتباطي در كردستان است.

وي با اشاره به هزينه‌كرد 871 ميليارد و 770 ميليون ريال در سال جاري براي توسعه زيرساخت‌هاي ارتباطي در استان، گفت: به رغم تمامي تنگناهاي مالي، ميزان كار انجام شده در سال جاري با همه سال‌هاي قبل از آن قابل مقايسه نيست.

حكمت تعداد تلفن‌هاي ثابت منصوبه در استان در سال گذشته را 536 هزار و 399 شماره اعلام كرد و افزود: اين ميزان با 13 هزار و 10 شماره افزايش، امسال به 549 هزار و 409 شماره ارتقا يافته است.

مديرعامل شركت مخابرات كردستان از افزايش سه برابري پهناي باند اينترنت در استان هم خبر داد و گفت: در حال حاضر از 401 روستاي داراي مركز در استان 339 روستا از امكانات اينترنت پرسرعت بهره‌مند هستند كه 330 روستا در سال جاري راه‌اندازي شده است و براي سال بعد در نظر داريم تا تعداد بيشتري از روستا از اين امكان بهره‌مند شوند.

وي افزود: نقاطي كه داراي WLL هستند مي‌توانند با دريافت رومينگ از اين امكانات بهره‌مند شوند.

حكمت به برخي مشكلات حوزه اعتباري و محدوديت منابع هم اشاره كرد و افزود: با اين حال در زمينه توسعه تجهيزات تلفن ثابت از جمله تامين كافو نوري‌ اقدامات قابل توجهي در سطح استان انجام گرفته است.

وي افزود: سال گذشته تعداد كافوهاي نوري استان 84 كافو بود كه با افزايش 61 كافو اين ميزان به 145 رسيد و تمايم آن نصب و تعداد زيادي از آين كافوها راه‌اندازي شده است.

وي اين كافو را از بهترين نوع و داراي سيستم فول ADSL برشمرد و گفت: اين به معناي امكان برخورداري مشتركين تلفن ثابت به صورت همزمان از خدمات اينترنتي است.

مديرعامل شركت مخابرات كردستان، از فعاليت 43 سايت تلفن همراه در استان هم خبر داد و اظهار داشت: تعداد ADSL منصوبه در استان در سال گذشته 52 هزار و 574 مورد بود كه با نصب 35 هزار و 311 دستگاه ديگر اين تعداد امسال به 87 هزار و 885 مورد رسيده است.

به گفته حكمت، تعداد مشتركين اينترنت در استان نيز با افزايش 24 هزار و 155 مشترك نسبت به سال گذشته در حال حاضر به 56 هزار و 378 مشترك رسيده است.

وي تعداد روستاهاي داراي ارتباط در استان را در سال گذشته را هزار و 412 روستا اعلام و تصريح كرد: با پيوستن 81 روستا در سال جاري به اين تعداد، هم اكنون هزار و 493 روستاي استان از پوشش ارتباطي برخوردار است.

حكمت اين نكته را هم گفت كه هم اكنون 90 روستاي اين استان فاقد ارتباط است كه در برنامه‌هاي شركت مخابرات قرار گرفته است و براي برخورداري اين روستاها هم اقداماتي انجام خواهد شد.

اين مسئول خاطرنشان كرد: شيب انتخابي براي توسعه ارتباطي در استان را شيبي مطلوب دانست و افزود: معتقديم در صورت حمايت و با روند كنوني مي‌توانيم در عرصه توسعه زيرساخت‌هاي ارتباطي موفق عمل كنيم.

وي نويدي را هم براي قروه‌اي‌ها داشت و آن راه‌اندازي نسل جديد تلفن همراه 3Gدر اين شهرستان است.

حكمت افزود: اين خدمت در راستاي ارتقاي خدمات ارتباطي شهروندان قروه‌اي و نيز امكان برخوداري از پهناي باند اينترنت مناسب توسط تلفن همراه اجرايي مي‌شود.

انتهاي پيام/79009/الف40

فارس


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1500
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image