جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
ساخت سخت افزار امنيتي بومي براي تبادلات مالي و اطلاعاتي

ساخت سخت افزار امنيتي بومي براي تبادلات مالي و اطلاعاتي
چند شركت هاي دانش بنيان داخلي با مشاركت هم موفق به ساخت و بروز رساني سخت افزار امنيتي (توكن)جديدي در حوزه امنيت تبادلات اطلاعاتي و ماليشدند كه وابستگي كشور را به نمونه هاي ناامن خارجي پايان خواهد داد.
Date:1393/12/23

به گزارش خبرگزاري فارس سخت افزارهاي تأمين امنيت در حوزه كليد عمومي يا همان ماژول هاي امنيتي كه در ادبيات عمومي تر از آن به «توكن» تعبير مي شود از جمله ابزارهايي هستند كه از اهميت و نقش بسيار بالايي در تأمين امنيت تبادلات اطلاعات در حوزه سايبري برخوردارند.

نمونه آشناتر اين توكن ها كه به بدنه جامعه هم راه پيدا كرده است و مردم از آن استفاده مي كنند، بعضي از توكن هاي بانكي يا موديان مالياتي است. دارندگان توكن ها با استفاده از اين ابزار مي توانند با امضاي ديجيتال تراكنش ها و اسناد خود، اطمينان خاطر بيشتري نسبت به حفظ اطلاعات حساب ها و اطلاعات مبادله شده، داشته باشند.

توكن ها استفاده هاي گسترده ايي دارند و البته استفاده از آن ها خصوصا براي كاربران غيرحرفه اي دشواري هايي را نيز به دنبال داشته است،نصب برنامه بر روي دستگاه براي استفاده از توكن ها، يكي از اين دشواري ها است چرا كه انجام صحيح مراحل نصب يك برنامه براي بسياري از مردم چندان آسان نيست و همين مسئله ضريب استفاده از اين ابزار امنيت را كاهش داده بود.

در حال حاضرسه شركت دانش بنيان با استفاده از توان داخلي و دانش نخبگان جوان كشور توانسته‌اند در قالب يك كنسرسيوم، توكن‌هاي بدون برنامه يا اصطلاحا « درايور لس» را طراحي و توليدكنند و ساخت اين نوع از توكن را به مرحله تجاري نيز برسانند. به اين ترتيب دارندگان توكن براي استفاده از اين ابزار نيازي به نصب برنامه بر روي سيستم ها، گوشي تلفن همراه يا يارانه هاي خود ندارند.

محمد محمدجواهري، مديرعامل يك شركت دانش بنيان در توضيح اين نوع از توكن ها گفت: استفاده از توكن هاي خارجي به درستي در كشور ما ممنوع است چرا كه اين توكن ها كه نمونه هاي مختلفي از آن متأسفانه در بازار داخلي وجود دارد، ابزار مناسبي براي انتقال اطلاعات به كشورهاي سازنده بحساب مي آيند.

وي ادامه داد: بر اساس همين نياز و ضرورت آسان سازي استفاده از اين ابزار، توانستيم با همكاري دو شركت دانش بنيان ديگر براي نخستين بار، توكن بدون نياز به نصب برنامه را كاملا مستقل از دانش و قطعات خارجي طراحي و در سطح انبوه توليد كنيم.

محمدجواهري افزود: با اين نوع از توكن ها ديگر نيازي به استفاده از توكن هاي غيرامن و بي كيفيت چيني كه متأسفانه بازار كشورمان را پر كرده اند، نخواهيم داشت. گرچه برخي اصرار دارند با وجود ممنوعيت هاي قانوني همچنان از توكن هاي خارجي استفاده كنند.

مديرعامل اين شركت دانش بنيان گفت: استفاده از توكن هاي بدون نياز به نصب برنامه مي تواند به گسترش استفاده از اين ابزار كمك كند و تحقق دولت و بانكداري الكترونيكي را تسريع كند چرا كه به اين ترتيب امكان هك سيستم ها به حداقل مي رسد، تراكنش هاي مالي امن مي شود و قابليت استناد بيشتري پيدا مي كنند.

انتهاي پيام/م

فارس


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1185
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image