جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
پيش‌بيني حذف بازار اينترنت ثابت تا 2 سال آينده/ آينده ارائه‌دهندگان ADSL در اپراتورهاي مجازي

پيش‌بيني حذف بازار اينترنت ثابت تا 2 سال آينده/ آينده ارائه‌دهندگان ADSL در اپراتورهاي مجازي
Date:1393/12/16

يك ارائه‌دهنده ADSL گفت: پس از ورود سرويس‌هاي نسل 3 و 4 تلفن همراه پيش‌بيني مي‌كنيم تا 2 سال آينده درخواست ارتباطات اينترنتي مبتني بر سيم حذف و ارتباطات ثابت بر رسانه تعاملي و تلويزيون اينترنتي متمركز شود.

محمدعلي يوسفي‌زاده ارائه‌دهنده سرويس‌هاي ADSL، در يك نشست خبري با خبرنگاران از پيشنهاد و توصيه وزارت ارتباطات به بخش خصوصي ICT براي همكاري با شركت‌هاي خارجي خبر داد و گفت: اين وزارتخانه در جلسات متعددي به شركت‌هاي خصوصي حوزه ICT اعلام مي‌كند كه براي همكاري با مشاور خارجي و جذب سرمايه‌گذار خارجي با شرط اجراي پروژه و انتقال دانش فني تلاش كنند مانند سرمايه‌گذاري خارجي‌اي كه در اپراتور دوم تلفن همراه اتفاق افتاد.

اين فعال بازار اينترنت در ادامه با با اشاره به تغييرات پيش‌روي سرويس‌هاي اينترنتي پس از ورود سرويس‌هاي نسل 3 و 4 تلفن همراه (LTE) گفت: پيش‌بيني مي‌كنيم كه تا دو سال آينده متقاضي و درخواست دريافت ارتباطات اينترنتي مبتني بر سيم حذف مي‌شود و ارتباطات ثابت به سمت سرويس‌هاي مشابه رسانه تعاملي (IPMedia) و تلويزيون اينترنتي (IPTV) متمركز خواهد شد.

مديرعامل انتقال داده‌هاي آسياتك ادامه داد: با تغيير تكنولوژي و ارائه پروانه‌هاي جديد ارتباطات ثابت (FCP)، آينده احتمالي اپراتورهاي ADSL حركت به سمت MVNO (اپراتورهاي مجازي) خواهد بود و احتمالاً تا سال 94 و 95 سرويس ADSL از قله مي‌افتد و به سمت صفر شدن سرازير مي‌شود.

وي درباره تكليف سرويس تلفن‌ثابت در اين تغيير تكنولوژي‌، تصريح كرد: در اين زمان شركت‌ها رويكردهاي متفاوتي را اتخاذ مي‌كنند؛ براي مثال هم‌اكنون 50 هزار مشترك تلفن ثابت يك شركت ارائه دهنده خدمات Fix به شركت ما كه يكي از از اپراتورهاي ارائه‌دهنده خدمات ADSL است، منتقل شده‌اند. يكي از راهكاريي كه براي اين مورد ارائه شده تبديل تلفن ثابت به يك APP (برنامه كاربردي) روي تلفن همراه است؛ به صورت كه مشابه برنامه وايبر كه امكان ارتباط و تماس را روي تلفن همراه برقرار مي‌كند، برنامه‌اي نيز كاربردهاي تلفن ثابت را ارائه خواهد كرد و تلفن ثابت كاربر خواهد بود.

يوسفي‌زاده با اشاره به كسب جايزه ملي كيفيت ICTNQA به دليل مديريت كيفيت در ارائه خدمات اينترنت پرسرعت در سال 93، گفت: در دولت جديد وزارت ارتباطات تمركز ويژه‌اي بر موضوع اينترنت و كيفيت اينترنت دارد و در جلسات مستمر با شركت‌هاي اينترنتي موضوعات و راه‌حل‌ها را بررسي مي‌كند. همچنان كه با مطرح كردن پروانه‌هاي جديد از جمله FCP، MVNO و servco مشكل چندين ساله هم‌پوشاني پروانه‌هاي متعدد اينترنتي را برطرف كرد و در صدور پروانه‌هاي جديد نيز در كنار شرايط فني، شرط اهتمام به كيفيت سرويس و رضايت مشتري مورد توجه قرار داده است.

ايستنا


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1216
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image