جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
فقط 40 درصد مردم جهان وارد اينترنت مي‌شوند

فقط 40 درصد مردم جهان وارد اينترنت مي‌شوند
Date:1393/12/10

سيستم Internet.org كه طرح ابتكاري فيس‌بوك محسوب مي‌شود تا به واسطه آن امكان دسترسي تمام مردم جهان به اينترنت فراهم شود، گزارش جديدي منتشر كرد كه در آن شكاف ديجيتالي قابل ملاحظه بين نقاط مختلف جهان مشاهده مي‌شود.

به گزارش گروه اخبار خارجي آژانس خبري فناوري اطلاعات و ارتباطات (ايستنا)، در اين گزارش گفته شده است كه تنها 40 درصد از ساكنان كره خاكي در طول عمر خود وارد اينترنت شده‌اند و در اين ميان 37.9 درصد از مردم جهان دستكم سالانه يكبار وارد اينترنت مي‌شوند.

اما زماني كه كشورهاي توسعه يافته و درحال توسعه را مقايسه مي‌كنيم، آمارها كاملا متفاوت مي‌شود. در حالي كه 78 درصد از ساكنان كشورهاي توسعه‌يافته آنلاين هستند، كارشناسان به اين نتيجه رسيدند كه تنها 32 درصد از جمعيت ساكن در كشورهاي در حال توسعه از خدمات اينترنت استفاده مي‌كنند.

همان طور كه از قبل هم پيش‌بيني مي‌شد، دستگاه‌هاي موبايلي از مهم‌ترين عوامل دسترسي مردم به اينترنت هستند؛ به طوري كه 90 درصد كساني كه تحت پوشش خدمات موبايلي قرار دارند از اينترنت بهره برده‌اند.

اين گزارش همچنين به اين مسئله اشاره كرد كه براي چهارمين سال متوالي از سرعت فرآيند سازگاري مردم جهان با اينترنت كاسته شده و از 14.7 درصد در سال 2010 به 6.6 درصد در سال 2014 رسيده است.

با اين روند پيش‌بيني مي‌شود كه در سال 2019 ميلادي حدود 4 ميليارد نفر از مردم جهان به اينترنت دسترسي داشته باشند و از خدمات آن استفاده كنند.

لازم به ذكر است كه مركز Internet.org در گزارش خود اعلام كرد ابتداي سال 2015 ميلادي تنها 3 ميليارد نفر از مردم جهان آنلاين بوده‌اند.

ايستنا


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 983
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image