جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
اخبار امنيت اطلاعاتتهديد گوگل به افشاي مشكلات امنيتي خدمات شركت‌هاي رقيب

اخبار امنيت اطلاعاتتهديد گوگل به افشاي مشكلات امنيتي خدمات شركت‌هاي رقيب
شركت گوگل به شركت‌هاي فناوري رقيب خود هشدار داده كه آسيب‌پذيري‌هاي توليدات خود را برطرف كنند و در غير اين صورت منتظر افشاي عمومي آنها از سوي اين شركت باشند.
Date:1393/11/27

به گزارش خبرنگار فناوري اطلاعات خبرگزاري فارس به نقل از فايننشال پست، گروهي نخبه از هكرها و برنامه‌نويسان همكار گوگل با بررسي دقيق نرم‌افزارهاي پرطرفدار ساخت شركت‌هاي رقيب موفق به شناسايي حفره‌هاي امنيتي متعددي در آنها شده اند و ضمن اطلاع رساني در اين زمينه به موسسات سازنده آنها، ضرب‌الاجل‌هايي را براي رفع مشكل در نظر گرفته‌اند.

گوگل مي‌گويد علت افشاگري در مورد اين ضعف‌ها در صورت عدم رفع آنها اين است كه جانيان آنلاين به سرعت از مشكلات ياد شده سوءاستفاده مي‌كنند و لذا شركت هاي سازنده بايد در مورد سرنوشت و امنيت كاربران خود دلسوزانه تر و همراه با احساس مسئوليت عمل كنند.

گوگل تا به حال چند باري آسيب‌پذيري‌هاي توليدات شركت هاي رقيب اعم از مايكروسافت و اپل را افشا كرده و البته با واكنش هاي تند آنها مواجه شده است. زيرا در برخي موارد شركت‌هاي ياد شده در آستانه عرضه وصله‌هاي به روزرسان بوده‌اند. اما گوگل ترجيح داده بر اساس ضرب الاجل خود عمل كند.

برخي كارشناسان امنيتي نيز از اين رويكرد گوگل ناراضي هستند. جان ديكسون از شركت امنيتي Denim Group Ltd در اين مورد گفته است: من مطمئن نيستم كه گوگل مرجع رسمي بازار براي اطلاع رساني در مورد آسيب پذيري‌هاي توليدات شركت‌هاي ديگران باشد.

وي افزود با توجه به اينكه گوگل ترجيح مي‌دهد آسيب‌پذيري‌هاي توليدات دو شركت بزرگ رقيب خود را افشا كند مي‌توان در مورد انگيزه‌هاي اين شركت ترديد كرد.

انتهاي پيام/آ

فارس


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 895
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image