جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
افزونه اي فوق العاده براي مديريت تب ها و كاهش مصرف RAM در گوگل كروم

افزونه اي فوق العاده براي مديريت تب ها و كاهش مصرف RAM در گوگل كروم
استفاده از تب ها براي وب گردي تحولي در مرورگرها بوده و به عنوان يكي از مهمترين فاكتورهاي وب گردي در مرورگرهاي مدرن تلقي ميشود. اما باز بودن چندي تب در حين وب گردي ضمن آنكه منجر به سرگيجه كاربران ميشود، مصرف حافظه رم را به خصوص در گوگل كروم افزايش ميدهد. در اينجا است كه ابزارهاي مديريت تب ها در مرورگرها به عنوان يك ضرورت غير قابل انكار مينمايد.
Date:1393/11/18

استفاده از تب ها براي وب گردي تحولي در مرورگرها بوده و به عنوان يكي از مهمترين فاكتورهاي وب گردي در مرورگرهاي مدرن تلقي ميشود. اما باز بودن چندي تب در حين وب گردي ضمن آنكه منجر به سرگيجه كاربران ميشود، مصرف حافظه رم را به خصوص در گوگل كروم افزايش ميدهد. در اينجا است كه ابزارهاي مديريت تب ها در مرورگرها به عنوان يك ضرورت غير قابل انكار مينمايد.

به گزارش «تابناك» گوگل كروم به عنوان يكي از مرورگرهاي محبوب و مدرن به عنوان اولين ابزار وب گردي براي بسياري از كاربران خدمت ميكند. اما باز كردن چندين تب در اين مرورگر منجر به آن ميشود كه حافظه RAM در اين مرورگر به شدت بالا رفته و در عين حال سردرگمي كاربران را به دنبال داشته باشد.

يكي از افزونه هاي كاربردي براي اين مرورگر، افزونه OneTab است كه ضمن آنكه ابزاري مناسب براي مديريت تب ها تلقي ميشود در كاهش مصرف رم در اين مرورگر تاثير به سزايي دارد. با استفاده از اين افزونه ميتوانيد چندين تب را در يك پنجره مديريت كرده و هر كدام از آنها را به شكل جداگانه يا در قالب يك گروه بازيابي كنيد:

اين افزونه البته تنها منحصر به مديريت تب و حافظه رم نيست بلكه كاربران ميتوانند مجموعه اي از تب ها را با استفاده از آن با ديگر كاربران به اشتراك بگذارند.

طبق روال معمول براي اضافه كردن اين افزونه بايد به فروشگاه كروم به آدرس زير رفته و اقدام به نصب آن بر روي مرورگر خود كنيد:

https://chrome.google.com/webstore/detail/onetab/chphlpgkkbolifaimnlloiipkdnihall?hl=en

بعد از نصب آن بر روي كروم آيكون افزونه كه شبيه به يك قيف آبي رنگ است در گوشه سمت راست و بالاي مرورگز اضافه ميشود:

نصب اين افزونه به معني فعال بودن آن است و هيچ نيازي به فرايندهاي ديگر نظير Login كردن يا اقدامات اضافي ديگر نيست. تنها كافي است وقتي كه چندين تب را در مرورگر باز كرديد، براي سازماندهي به آنها بر روي اين آيكون كليك كنيد. در اين حالت OneTab اقدام به چيدمان تب ها در يك پنجره ميكند كه به شما امكان ميدهد تا در همان پنجره و با استفاده از چندين گزينه تب ها را مديريت كنيد:

همانگونه كه در تصوير فوق مشاهده ميكنيد، اين افزونه هر كدام از تب ها را به شكل جداگانه به عنوان يك لينك نمايش ميدهد كه به كاربر اين امكان را ميدهد كه هر كدام از تب ها را كه نياز دارد مجددا با كليك بر روي لينك آن فعال كند. همچنين كاربران ميتوانند با كليك بر روي دكمه هاي Restore All اقدام به بازيابي تمام تب ها كرده يا با كليك بر روي Delete all همه تبها را به شكل يكجا ببندد.

از سوي ديگر ميتوانيد اقدام به بستن هر كدام از اين تبها به شكل جداگانه كنيد. به اين ترتيب كه با نگه داشتن ماوس بر روي هر لينك يك ضربدر كوچك در كنار آن نمايش ميابد كه كليك بر روي آن منجر به بسته شدن تب مذكور ميشود.

علاوه بر اين، در گوشه سمت راست و بالاي پنجره OneTab فهرستي از گزينه ها را در اختيار كاربر قرار ميدهد كه در تصوير زير مشاهده ميكنيد. براي مثال انتخاب گزينه Bring all tabs back into OneTab منجر به آن ميشود كه باز كردن هر تب جديد، آن را به فهرست تب ها در OneTab بيفزايد:

همچنين كليك بر روي گزينه Share all as web page منجر به آن ميشود كه يك تب جديد با يك آدرس منحصر به فرد ايجاد شود كه اين آدرس و تب شامل تمام تب هايي است كه در فهرست OneTab قرار دارند. به اين ترتيب شما ميتوانيد اين لينك و آدرس را با ساير كاربران به اشتراك بگذاريد كه به اين معني است كه به شكل يك جا ميتوانيد آدرس چندي وب سايت را در اختيار دوستان و همكاران خود بگذاريد:

از سوي ديگر انتخاب گزينه Export / Import URLs تمامي لينكهاي موجود در فهرست را در يك تب جداگانه و به شكل متني در اختيار شما ميگذارد كه ميتوانيد اقدام به كپي كردن آنها در يك فايل متني براي رجوع در فرصت آتي كرده يا آنها را در پنجره جديدي از OneTab مورد استفاده قرار دهيد:

در نهايت گزينه Options شما را با پنجره تنظيمات اين افزونه مواجه ميسازد كه در آن ميتوانيد كاركرد گزينه ها را بررسي و در صورت لوم تغيير دهيد. يكي از گزينه هاي كاربردي در اين صفحه، مربوط به باز كردن تب هاي تكراري است كه ميتوانيد به OneTab اين اختيار را بدهيد كه از باز شدن تب هاي تكراري جلوگيري كند:

در نهايت اينكه آنگونه كه وب سايت اين افزونه مدعي است، به اين روش و با مديريت همه تب ها در يك پنجره كاربران ميتوانند تا 95 درصد در مصرف حافظه RAM سيستم خود صرفه جويي كنند. به اين ترتيب، در حالي كه مجبور به باز كردن چندين تب همزمان در مرورگر هستيد، ميتوانيد بدون نگراني از كند شدن سيستم وب گردي خود را بهبود دهيد.

تابناك


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1346
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image