جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
آيا گوگل با بحران مواجه است؟

آيا گوگل با بحران مواجه است؟
گوگل همچنان با رقباي خود فاصله چشمگيري دارد اما اين افت در سهم بازار نشان مي دهد ياهو و مايكروسافت مي توانند سهم بازار بيشتري را در آينده به خود اختصاص دهند. همان گونه كه سهم بازار گوگل در بازار جستجوي اينترنتي كاهش يافته اين شركت همچنان با موضوعات حقوقي جدي در خارج از مرزهاي آمريكا مواجه است.
Date:1393/11/18

عصرايران؛ محمد مهدي حيدرپور - به نظر مي رسد گوگل قصد دارد تا در هر حوزه اي حضور داشته باشد. گوگل فعاليت خود را در گاراژي در كاليفرنيا آغاز كرد و امروز به يكي از ارزشمندترين شركت هاي جهان مبدل شده است. اين شركت بر بازار جستجوي اينترنتي تسلط دارد، دستگاه هاي ارتباطي و نرم افزار سيستم عامل تلفن همراه عرضه مي كند و حضوري چشمگير در حوزه هايي مانند رباتيك، خودروهاي بدون راننده و اتوماسيون خانگي دارد.

آيا گوگل با بحران مواجه است؟

به گزارش "گروه علم و فناوري" عصرايران، تركيب تسلط بر جستجوي اينترنتي و سرمايه گذاري هاي قابل توجه در فناوري هاي جديد، گوگل را به شركتي شكست ناپذير مبدل كرده اند اما طي چند وقت اخير اين غول جستجوي اينترنتي نشانه هايي از سايش و افت را نشان داده است. به عنوان مثال، گوگل جايگاه خود به عنوان ارائه دهنده خدمات جستجو پيش فرض براي فايرفاكس را از دست داده كه اثري بزرگ‌تر از آن چه بسياري انتظار داشتند را به همراه داشته است. بين ماه هاي نوامبر و دسامبر، گوگل كاهش سهم بازار خود در بازار جستجو به ميزان 2.1 درصد را شاهد بود و در حال حاضر سهمي 75.2 درصدي را به خود اختصاص داده است. بينگ با 12.5 درصد (0.4 درصد افزايش) در مقام دوم قرار گرفته و ياهو با 10.4 درصد (1.8 درصد افزايش) در جايگاه بعدي قرار دارد.

گوگل همچنان با رقباي خود فاصله چشمگيري دارد اما اين افت در سهم بازار نشان مي دهد ياهو و مايكروسافت مي توانند سهم بازار بيشتري را در آينده به خود اختصاص دهند. همان گونه كه سهم بازار گوگل در بازار جستجوي اينترنتي كاهش يافته اين شركت همچنان با موضوعات حقوقي جدي در خارج از مرزهاي آمريكا مواجه است. اخيرا پارلمان اروپا نگراني خود را نسبت به بزرگي و قدرت بيش از حد گوگل و تسلط طلبي اين شركت بر بازار را اعلام كرده است.

اين تهديدات مي توانند براي گوگل مشكل آفرين باشند. پيش‌تر، مايكروسافت نيز در سال هاي 1990 و اوايل سال هاي 2000 با موضوع حقوقي مشابه مواجه شده بود و اين مساله آسيب هاي بسيار و اتلاف منابع در مبارزه با پرونده دولتي را به همراه داشت. بر همين اساس، گوگل نيز مي تواند با مشكلات بسياري مواجه شده و به اعتبار اين شركت خدشه وارد شود.

آيا گوگل با بحران مواجه است؟

به رغم پيشرفت ها، نوآوري ها و محصولات جديد آينده نگر، گوگل همچنان وابستگي چشمگيري به كسب و كار جستجوي اينترنتي دارد و با تهديدات جدي در اين زمينه مواجه است. خيزش سرويس هاي ديگر براي اطلاعات محصول مانند آمازون يا اپليكيشن هاي تلفن همراه ويژه فروشگاه ها نيز به كاهش ترافيك جستجو منجر شده اند. اين در شرايطي است كه فيسبوك نيز تصاحب بخشي از سهم بازار يوتيوب را هدف گذاري كرده است.

در حقيقت مي توان گفت گوگل هرچه بزرگ‌تر مي شود با مشكلات بيشتري نيز مواجه خواهد شد. از آن جايي كه اين شركت فعاليت هاي خود را به بازارها و صنايع مختلفي گسترش داده، مسائل و چالش ها نيز بشتر مي شوند. آيا آن چه شاهد هستيم نشان دهنده مشكلي جدي‌تر است يا گوگل به سادگي نياز به تجديد قوا و تمركز بر نقاط قوت خود دارد؟

پاسخ به اين پرسش در حال حاضر و حتي آينده نزديك غير ممكن به نظر مي رسد اما اين كه گوگل را شركتي رو به افول و شكست خورده فرض كنيم نيز عادلانه نيست. فناوري خودرو بدون راننده اين شركت طي چند سال آينده مي تواند در كنار عينك گوگل و فناوري هاي پوشيدني ديگر به جرياني رايج در بازار مبدل شوند. از سوي ديگر، اندرويد همچنان سهم عظيمي از بازار موبايل هاي هوشمند را در اختيار دارد. از اين رو، حتي با وجود تمامي خبرهاي بد براي گوگل همچنان نقاط روشني بسياي براي تمركز وجود دارند.

براي خواندن مطالب بيشتر در زمينه علم و فناوري به اينجا مراجعه كنيد.

عصر ايران


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1502
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image