جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
استاندار اصفهان خبر داد: 5700 نفر از نخبگان و افراد متخصص در شهرك علمي فن آوري اصفهان

استاندار اصفهان خبر داد: 5700 نفر از نخبگان و افراد متخصص در شهرك علمي فن آوري اصفهان
طبق پيشنهاد صورت گرفته يك فرد خير با اعتبار 300 ميليارد ريال به احداث موزه علمي و فناوري در شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان مي پردازد كه اين امر براي استان اصفهان كار ارزنده و در شان شهرك خواهد. استاندار اصفهان خبر داد: 5700 نفر از نخبگان و افراد متخصص در شهرك علمي فن آوري اصفهان
Date:1393/11/15

رسول زرگرپور در جلسهٔ هيئت اجرايي شهرك علمي و تحقيقاتي اصفهان، اين شهرك را يكي از ايده‌ها ي بسيار زيبا و موفقي برشمرد كه در طول دو دههٔ گذشته در استان اصفهان ايجاد شده است.

به گزارش ايلنا از اصفهان، استاندار اصفهان با بيان اينكه اصلي‌ترين وظيفهٔ اين شهرك، تبديل دانش به ثروت است، افزود: اين شهرك با ايجاد شركت‌هاي دانش بنيان و حمايت و نظارت بر فعاليت‌هاي اين شركت‌ها، اقدامات خوبي در راستاي رسيدن به اهداف خود انجام مي‌دهد.

رسول زرگرپور با بيان اينكه خوشبختانه امسال تعداد 106 شركت جديد به شركت‌هاي دانش بنيان اضافه شده، اظهار داشت: با توجه به اينكه اين شركت‌ها، جرياني سيال هستند و با رسيد به يك مجموعه‌اي از رشد، از شهرك خارج مي‌شوند تعداد شركت‌هاي دانش بنيان در حال حاضر به 370 شركت رسيده است.

استاندار اصفهان اضافه كرد: بيش از 5700 نفر از نيروهاي فارغ التحصيل، نخبگان و افراد متخصص در اين شهرك مشغول فعاليت هستند و خوشبختانه حجم توليد منابع مالي اين شركت‌ها بالاست.

زرگرپور از سرمايه گذاري يك فرد خير براي ايجاد موزهٔ علمي و فناوري در اين شهرك خبر داد و گفت: طبق پيشنهاد صورت گرفته اين فرد خير با اعتبار 300 ميليارد ريالي به احداث موزهٔ علمي و تحقيقاتي مي‌پردازد كه اين امر نيز براي استان اصفهان كار ارزنده و درشان شهرك خواهد بود.

استاندار اصفهان با اشاره به اينكه اين شهرك براي توسعهٔ طرح‌هاي خود نيازمند تامين اعتبار هستند، يادآورشد: در حال حاضر تعدادي طرح توسعه‌اي پيش بيني شده كه اميدواريم با اعتباري كه از سوي دولت در اختيار آن‌ها قرار مي‌گيرد، بتوانند اقدامات طرح‌هاي توسعه‌اي خود رابه خوبي پيش برند.

رسول زرگرپور ايجاد كريدور علمي و تحقيقاتي را يكي از مهم‌ترين بحث‌ها در اين خصوص عنوان كرد و افزود: با استقرار كريدور علمي و تحقيقاتي در استان اصفهان جهش علمي بزرگي را در استان خواهيم داشت.

استاندار اصفهان تصريح كرد: كارهاي اجرايي اين كريدور تا مرحلهٔ تصويب نهايي پيش رفته است و اميدواريم در آيندهٔ نزديك مجري طرح و هيئت اجرايي آن مشخص شود.

وي اين كريدور را مرحلهٔ پيشرفتهٔ شهرك علمي و تحقيقاتي عنوان كرد و افزود: با توجه به اينكه استان‌هاي زيادي متقاضي ايجاد كريدور علمي و تحقيقاتي هستند بايد تمام تلاش خود را براي ايجاد اين كريدور در اصفهان به كار بنديم.

استاندار اصفهان در ادامه اظهار داشت: به دليل وجود مشكلات زيست محيطي، آب و هوا در استان اصفهان و عدم امكان توسعهٔ استان از طريق صنايع بايد توسعهٔ اصفهان را از طرق ديگر از جمله مراكز علمي و تحقيقاتي ادامه دهيم.

استاندار اصفهان در پايان شهرك علمي و تحقيقاتي را افتخاري براي استان دانست و گفت: اين شهرك نشان دهندهٔ بلوغ علمي و تحقيقاتي استان است و اگر كريدور هم در استان ايجاد شود، اصفهان به جايگاه علمي كاملا ويژه‌اي در منطقه دست خواهد يافت.

ايلنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1042
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image