جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
قطع فيبر نوري، كردستان را براي دو ساعت از اينترنت محروم كرد

قطع فيبر نوري، كردستان را براي دو ساعت از اينترنت محروم كرد
سنندج - قطع شدن تنها مسير فيبر نوري به استان كردستان موجب شد اينترنت استان امروز يكشنبه براي حدود دو ساعت كاملا قطع شود و بسياري از امكانات ارتباطي استان از جمله ارتباط بانك ها و برخي از خطوط تلفن نيز قطع و يا مختل شوند.
Date:1391/5/10

رئيس نمايندگي ارتباطات زيرساخت كردستان در اين رابطه به خبرنگار ايرنا گفت: قطع شدن تنها مسير فيبر نوري به كردستان كه از طريق همدان وارد استان مي شود اختلالاتي در خطوط اينترنتي اين استان ايجاد كرد.

'سعدي اميري' افزود: اين قطعي به دليل اشتباه رخ داده شده از سوي پيمانكار نگهداري كننده زير ساخت در استان همدان رخ داد و از ساعت 11 تا حدود ساعت 13 طول كشيد.

وي در زمينه ميزان قطعي هاي رخ داده شده در طول سال نيز گفت: از سال گذشته تاكنون 10 بار فيبر نوري استان قطع شده است كه تنها دو مورد آن در ورودي استان بود و موجب شد كه اينترنت كل استان براي ساعاتي قطع شود.

اميري افزود: بيشتر قطعي هاي رخ داده در اين مدت در داخل استان بوده است و تنها يك يا چند شهرستان را تحت تاثير خود قرار داده بود.

وي با اشاره به اينكه در حال حاضر استان كردستان تنها از يك مسير فيبر نوري براي انتقال داده ها استفاده مي كند، گفت: شركت ارتباطات زيرساخت كردستان پيگير فعال سازي مسير پشتيبان (protection) است كه با راه اندازي آن و در صورت بروز حوادث براي مسير اصلي فيبر نوري، مشكلي براي اينترنت و ساير ارتباطات استان رخ نخواهد داد و داده ها از طريق مسير پشتيبان منتقل خواهند شد.

وي افزود: شرايط در داخل استان براي فعال سازي اين مسير كاملا آماده شده است و تنها مسير انتقال كه به سمت استان خوزستان خواهد بود، كامل نشده است كه آن هم به زودي انجام

مي شود.

اميري همچنين از مسوولين ادارات و پيمانكاران خواست كه بدون هماهنگي با شركت زيرساخت اقدام به حفاري نكنند.

وي با اشاره به اينكه فيبر نوري در مجاورت جاده هاي اصلي قرار دارد، گفت: با هماهنگي ادارات يا پيمانكارهايي كه قصد حفاري در اين مسيرها را دارند متخصصين زيرساخت در محل حاضر خواهند شد و عمق و محل دقيق قرار گرفتن فيبر نوري را مشخص مي كنند تا در فعاليت هايي كه صورت مي گيرد, دچار آسيب نشود.

اميري با بيان اينكه فيبر نوري نيز به اندازه جاده هاي برون شهري براي يك استان و شهر ضروري و حياتي است، افزود: با قطع شدن فيبر نوري بسياري از ارتباطات الكترونيكي كه از اين طريق صورت مي گيرد, مختل مي شوند و شمار زيادي از افراد جامعه را با مشكل مواجه مي كند.

ك/3/570/533/320

انتهاي خبر / خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) / كد خبر 80251928

ايرنا


Rss Services Print  -(33 Body)  Visitor Count: 3747
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image