جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
بازار موبايل در چنگ سامسونگ و اپل

بازار موبايل در چنگ سامسونگ و اپل
سال 2012 هم به نيمه رسيد و فصل دوم آن تمام شد تا بازارهاي مختلف گزارش‌هايي درباره وضعيت اين فصل منتشر كنند.
Date:1391/5/10

هموطن آنلاين_ سال 2012 هم به نيمه رسيد و فصل دوم آن تمام شد تا بازارهاي مختلف گزارش‌هايي درباره وضعيت اين فصل منتشر كنند.
در اين ميان گزارش‌هاي مربوط به بازار جهاني موبايل آمارهاي جالبي را در خودشان دارند. جديدترين گزارش منتشر شده در اين مورد را موسسه تحقيقاتي IDC منتشر كرده است. بر اساس اين گزارش بازار جهاني گوشي‌هاي موبايل به عنوان پر طرفدارترين محصولات ديجيتال شخصي در دهه‌هاي اخير، با رشد سالانه يك درصدي فصل دوم امسال را به پايان رسانده است و دو شركت سامسونگ و اپل تقريبا نيمي از موبايل‌هاي هوشمند جهان را صادر كرده‌اند.
به طور كلي، شركت‌هاي توليدكننده انواع گوشي‌هاي موبايل در طول فصل دوم امسال 406 ميليون دستگاه گوشي را به سرتاسر جهان صادر كرده‌اند كه اين رقم در فصل دوم سال 2011 برابر 8/401 ميليون دستگاه بوده است. با اين حال اما دو شركت اپل و سامسونگ بيشترين ميزان رشد را در اين سال‌ها براي خودشان به ثبت رسانده‌اند تا جايي كه سهم اين دو شركت از بازار جهاني موبايل‌‌هاي هوشمند در دو سال اخير به بيش از دو برابر رسيده است. «كوين رستيوو» يكي از كارشناسان IDC در اين مورد مي‌گويد: «سامسونگ و اپل حالا به وزنه‌هاي سنگيني در بازار پر رونق موبايل‌هاي هوشمند تبديل شده‌اندو هر گونه تغيير در سياست گذاري‌هاي آن‌ها مي‌تواند تمام بازار موبايل‌هاي هوشمند را تحت تاثير خودش قرار بدهد. در حالي كه سامسونگ سياست حضور در بخش‌هاي مختلف بازار جهاني موبايل و تامين سليقه و نظر كاربران متفاوت را دارد، شركت اپل تنها به طراحي و توليد موبايل‌هاي هوشمند براي كاربران حرفه‌اي و حضور قدرتمند در اين بخش از بازار اكتفا كرده است».
بر اساس اين گزارش، شركت‌هاي توليدكننده 9/153 ميليون دستگاه موبايل هوشمند را در فصل دوم سال 2012 به سرتاسر دنيا صادر كرده‌اند، در حالي كه اين رقم در فصل دوم سال 2011 برابر 3/108 ميليون دستگاه بوده است. به اين ترتيب، بازار جهاني موبايل‌هاي هوشمند در فصل دوم رشد سالانه 1/42 درصدي را تجربه كرده است كه تنها كمي از پيش بيني 1/43 درصدي كارشناسان فاصله دارد.

هموطن سلام


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1213
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image