جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
جايگاه نوكيا در آينده موبايل; نظرات مديرعامل وبلاگ فناوري VentureBeat در مورد نوكيا

جايگاه نوكيا در آينده موبايل; نظرات مديرعامل وبلاگ فناوري VentureBeat در مورد نوكيا
Date:1391/5/2

مَت مارشال، موسس و مديرعامل وبلاگ برتر فناوري ونچربيت، طي مصاحبه‌اي با وبلاگ جهاني نوكيا نظرات خود را در مورد نوكيا، آينده موبايل و جايگاه نوكيا در آن اعلام كرد:

Matt Marshall

طبق گفته‌هاي قبلي شما «موفق‌ترين بازيكنان كساني هستند كه تنها بر يك چيز متمركز مي‌شوند: اينكه چگونه محصولات، خدمات و گوشي‌هايي توليد كنند كه تا جايي كه امكان دارد هم از نظر بصري و هم تجربي لذت‌بخش و قانع‌كننده باشند.» نوكيا از اين لحاظ چگونه پيش مي‌رود؟
نوكيا شروع خوبي از اين نظر داشته است و با موفقيت بر پايه ريشه‌هاي خود ادامه مي‌دهد و محصولات شگفت‌انگيزي توليد مي‌كند. Lumia 900 نيز همان سنت قديمي نوكيا را پيش گرفته است؛ يعني از همان بدنه يك‌تكه پلي‌كربناتي استفاده كرده كه براي اولين با در Nokia N9 نمايش داد. گذشته از اين، كاملا واضح است كه نوكيا با هماهنگ‌سازي يكپارچه با برنامه‌هاي كاربردي، سرويس‌هاي خدمات مكاني و نقشه، آگاهي از محيط در جهت تجربه كلي مشتري گام برداشته تا با پلت‌فرم‌هاي ديگر رقابت كند.

Nokia Lumia 900

در هر پلت‌فرم تمركز زيادي بر تعداد برنامه‌هاي موجود است. اگر ممكن است نظرات خود را در اين مورد اظهار بفرماييد:
جذب گوشي‌هاي هوشمند توسط بسياري از كاربران به خاطر تنوع برنامه‌هايي است كه دانلود مي‌كنند. اما تا زماني كه تقاضاي مشتري به حدنصاب نرسد، برنامه‌نويسان نمي‌توانند براي پلت‌فرمي برنامه طراحي كنند. نكته‌اي كه وجود دارد اين است كه تعداد برنامه‌ها بايد به اندازه كافي باشد. در چنين صورتي، ديگر صرفا اعداد مهم نيستند. ممكن است تعداد برنامه‌ها 20 هزار تا باشد يا 40 هزار تا، تعداد مهم نيست. در آخر، وقتي برنامه‌ها به‌اندازه بود، چيزي كه مهم است تجربه برنامه‌هاست.
در كل گام بعدي براي برنامه‌ها چيست؟ چگونه بايد تجربه كاربري را بهبود بخشيد؟
برنامه‌ها هر روز پرسرعت‌تر، قدرتمندتر و كاربري آنها ساده‌تر مي‌شود. يكي از تمايلاتي كه ما به آن توجه مي‌كنيم اين است كه همه دستگاه‌هاي الكترونيك به هر شيوه‌اي سعي دارند مجهز به برنامه‌هاي كاربردي شوند. فقط كامپيوترها، تلفن‌ها و تبلت‌ها نيستند؛ تلويزيون‌ها، سيستم‌هاي صوتي، كارت‌هاي اعتباري و حتي خودروها تبديل به پلت‌فرم‌هايي براي اجراي برنامه‌هاي شخص ثالث توسط برنامه‌نويسان مي‌شوند. گام منطقي بعدي اين است كه همه اين دستگاه‌ها با هم مرتبط شده و يكپارچه بمانند. چالش برنامه‌نويسان اين است كه بر روي اين پلت‌فرم‌ها كار كنند تا برنامه‌هاي آنها به اندازه كافي ساده و جذاب باشند و به راحتي مورد استفاده كاربران قرار گيرند.

Nokia Lumia 800

توصيه شما به برنامه‌نويسي كه مي‌خواهد تازه شروع به برنامه‌نويسي براي ويندوزفون و نوكيا لوميا كند چيست؟
به برنامه‌نويسان توصيه مي‌كنم كه هر چه سريع‌تر آن را امتحان كرده و برنامه‌نويسي براي اين پلت‌فرم را آغاز كنند. پلت‌فرم ويندوزفون در لوميا بررسي‌هاي تحسين‌برانگيزي در سراسر دنيا از آن خود كرده و به نظر مي‌رسد بتواند به زودي موفق شود. هم اكنون برنامه‌نويساني كه براي ويندوزفون برنامه مي‌نويسند اين امتياز را دارند تا قلمروي خود را مشخص كنند و جزيي از اولين‌ها باشند.
در حال حاضر تغيير دورنما براي برنامه‌نويسان را چگونه مي‌بينيد؟
اين روزها براي برنامه‌نويسان مي‌تواند روزهاي سخت و پيچيده‌اي باشد. هر كس مي‌خواهد به نوعي در عرصه موبايل حضور داشته باشد، اما اينكه منابع شما بر كدام پلت‌فرم‌ها متمركز شوند، مي‌تواند تصميم‌گيري چالش‌برانگيزي باشند. مشتري‌ها هنوز خواستار تجربه برنامه‌هاي بومي هستند؛ يعني برنامه‌نويسان بايد در اين مورد تصميم بگيرند. اپل، گوگل، مايكروسافت و حتي آمازون در اين جنگ از بازيكنان اصلي هستند و معلوم نيست برنامه‌نويسانِ كدام پلت‌فرم بيشتر مورد استقبال قرار گيرند.
نوكيا سخت در تلاش است تا متمايز باشد و از طريق برنامه‌ها و سرويس‌هايي نظير Nokia Drive، Nokia City Lens و Nokia Transit تجربه كاربري را بهبود ببخشد. نظر شما در مورد اين اقدامات ابتكاري چيست و فكر مي‌كنيد نوكيا در گام بعدي بر چه چيزي بايد متمركز شود؟
اين اقدامات ابتكاري گام‌هاي مهمي براي بهبود تجربه كاربري هستند. مردم به گوشي‌هايشان وابسته هستند تا حدي كه به آنها بگويد چه بخورند، كجا بروند و چطور به مقصد برسند. اگر برنامه‌نويسان بتوانند اين اطلاعات را به شيوه‌اي زيبا و سرگرم‌كننده به دست آورند، مردم بيشتر با گوشي‌هايشان سر و كار خواهند داشت. رسانه و محتواي ديجيتال جنبه مهمي از تجربه گوشي هوشمند هستند كه ممكن است تمركز بيشتري را طلب كنند. گوشي‌هاي امروز، گوشي‌هاي سرگرمي هستند. پس اگر برنامه‌نويسان بتوانند اين سرگرمي را به شيوه‌اي يكپارچه توزيع كنند، مشتريان شادتري خواهند داشت.
فكر مي‌كنيد در 12 تا 18 ماه آينده چه تمايلات يا پيشرفت‌هاي بزرگي صنعت موبايل را تعريف مي‌كنند؟
فكر مي‌كنم يك گرايش مي‌تواند بيشتر هوشمند شدن دستگاه‌ها و قابليت ارتباط با يكديگر باشد. همه فناوري‌هايي كه ما در زندگي روزمره استفاده مي‌كنيم، در نهايت بايد با هم يكپارچه شوند. ما در حال حاضر در صنعت موبايل بر گوشي‌هاي موبايل‌ها و تبلت‌ها فكر مي‌كنيم، اما ممكن است از اين هم فراتر رود. كارت‌ اعتباري، ساعت مچي، خودرو و بسياري از وسايل ديگر كه در اطرافمان هستند، همه بيشتر و بيشتر پيچيده شوند، اما هنوز براي رشد و نوآوري جاي بسياري هست.

لينك ثابت || اضافه شده توسط آرش كريم بيگي|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلي || آرش كريم بيگي

براي عضويت در خبرنامه پيامكي ايستنا اينجا را كليك كنيد. براي عضوريت در خبرنامه روزانه ايميلي ايستنا؛ نشاني پست الكترونيكي خود را در فرم زير وارد نماييد. پس از آن به صورت خودكار ايميلي به نشاني شما ارسال ميشود، براي تكميل عضويت خود و تاييد صحت نشاني پست الكترونيك وارد شده، مي بايست بر روي لينكي كه در اين ايميل برايتان ارسال شده كليك نماييد. پس از آن پيامي مبني بر تكميل عضويت شما در خبرنامه روزانه ايميلي ايستنا نمايش داده ميشود.

ictna/BHwZen_US

ثبت نام

ايستنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1474
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image