جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
وزير ارتباطات: حضور ماهواره‌ها در كشور به چالش فرهنگي ـ اجتماعي تبديل شده است/46درصد ايرانيها به اينترنت دسترسي دارند!

وزير ارتباطات: حضور ماهواره‌ها در كشور به چالش فرهنگي ـ اجتماعي تبديل شده است/46درصد ايرانيها به اينترنت دسترسي دارند!
Date:1391/4/18

وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات با تاكيد بر اينكه حضور ماهواره‌ها در كشور به چالش فرهنگي- اجتماعي تبديل شده است، گفت: در حال حاضر از هر 100 نفر 46 نفر در ايران به اينترنت دسترسي دارند.

خبرگزاري فارس: حضور ماهواره‌ها در كشور به چالش فرهنگي ـ اجتماعي تبديل شده است

به گزارش فارس نيوز، رضا تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در جلسه علني صبح امروز (چهارشنبه) طي سخناني به ارائه گزارشي از عملكرد وزارتخانه متبوعش پرداخت و اظهار داشت: امروز ارتباطات و فناوري اطلاعات بسيار فراتر از آنچه كه در گذشته تحت نام پست و تلگراف بود و فقط به برقراري ارتباطات مي‌پرداخت، نقش خود را در همه عرصه‌هاي سياسي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي چنان بررسي كرده كه اين عصر را به نام عصر ارتباطات مي‌شناسيم.

وي با بيان اينكه ما براي رسيدن به اهداف قانون برنامه پنجم توسعه تلاش مي‌كنيم، متذكر شد: شكل‌گيري ارتباطات در كشور بايد متكي بر هويت اسلامي- ايراني و داراي جايگاه مهم در منطقه باشد؛ دسترسي به خدمات براي همگان،‌هدف نهايي ايران الكترونيك يكپارچه است كه اميدواريم تا پايان برنامه پنجم به اين اهداف دست يابيم.

وزير ارتباطات با بيان اينكه توسعه زيرساخت‌هاي لازم از ديگر برنامه‌هاي وزارت ارتباطات است، تصريح كرد: تا كنون 6 سند راهبردي را براي توسعه فناوري اطلاعات در كشور تنظيم كرده‌ايم و وقتي وظايف وزارت ارتباطات را مرور مي‌كنيم، نگهداري و بهره‌برداري از شبكه‌هاي پستي و خدماتي و حضور در مجامع بين‌المللي و عضويت در اتحاديه‌ها و موضوع امنيت ارتباطات در كشور را از جمله اين وظايف مي‌بينيم.

تقي‌پور ميزان بهره‌وري ارتباطات در كل اقتصاد را 109 درصد، در فناوري اطلاعات 490 درصد، ضريب نفوذ در شاخص‌هاي ارتباطات 36.3 درصد دانست و گفت: در حال حاضر از هر 100 نفر، 46 نفر در ايران به اينترنت دسترسي دارند و از نظر تعداد محصولات پستي رتبه دوم را در منطقه داريم.

"در زمينه خصوصي سازي شركت‌ها در كشور وزارت ارتباطات در سال 89 رتبه اول را كسب كرد؛ هم اكنون شاهد رشد 2 برابري ظرفيت شبكه داخلي كشور، رشد 67 درصدي تعداد دفاتر خدمات ارتباطي شهري و رشد 15 درصدي تعداد دفاتر خدمات ارتباطي روستايي هستيم".

وي با ذكر اين نكته كه در چند سال گذشته وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات اقدامات خوبي را در حوزه امنيت انجام داد، گفت: در زمينه تنظيم مقررات و حضور در مجامع بين‌المللي اقدامات قابل توجهي داشتيم.

وزير ارتباطات در بخش ديگري از سخنانش خاطرنشان كرد: حضور ماهواره‌ها به چالش فرهنگي، اجتماعي تبديل شده است.

وي با بيان اينكه هم اكنون فضاي فركانسي كشور به شدت كنترل مي‌شود، گفت: در شبكه مادر مخابرات و شبكه ترانزيت بايد سرمايه‌گذاري انجام شود چرا كه اين دو بخش در تصدي دولت باقي ماند و نياز به توسعه و سرمايه‌گذاري بيشتري دارد.

تقي پور ميزان پوشش جاده‌هاي استاني تلفن همراه را به دليل نياز به سرمايه‌گذاري بالا در دستور كار وزارت ارتباطات ندانست و تصريح كرد: بيش از 96 درصد پوشش جاده‌اي انجام شده است.

به گفته وي، مواد 46 تا 49 قانون برنامه پنجم توسعه حاوي تكاليف خوبي براي وزارت ارتباطات است و ايجاد شبكه ملي ارتباطات از جمله برنامه‌هاي اين وزارتخانه است.

تقي‌پور در خاتمه از جمله برنامه‌هاي آينده وزارت ارتباطات را افزايش ميزان پهناي باند از 63 گيگابيت بر ثانيه به 500 گيگابيت در ثانيه دانست و تصريح كرد: ارتقاء ظرفيت تلفن همراه و ثابت در دستور كار وزارت ارتباطات قرار دارد.

لينك ثابت || اضافه شده توسط آرش كريم بيگي|| نسخه قابل چاپ || بازگشت به صفحه اصلي || آرش كريم بيگي

| More

براي عضويت در خبرنامه پيامكي ايستنا اينجا را كليك كنيد. براي عضوريت در خبرنامه روزانه ايميلي ايستنا؛ نشاني پست الكترونيكي خود را در فرم زير وارد نماييد. پس از آن به صورت خودكار ايميلي به نشاني شما ارسال ميشود، براي تكميل عضويت خود و تاييد صحت نشاني پست الكترونيك وارد شده، مي بايست بر روي لينكي كه در اين ايميل برايتان ارسال شده كليك نماييد. پس از آن پيامي مبني بر تكميل عضويت شما در خبرنامه روزانه ايميلي ايستنا نمايش داده ميشود.

ictna/BHwZen_US

ثبت نام

ايستنا


Rss Services Print  -(2 Body)  Visitor Count: 1305
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image