جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
فردا دسترسي‌تان به اينترنت قطع مي‌شود؟

فردا دسترسي‌تان به اينترنت قطع مي‌شود؟
اينترنت - احتمالا تا چند ساعت ديگر دسترسي كاربران زيادي در دنيا به اينترنت قطع مي‌شود و با گذشت زمان تعداد افرادي كه با اين مشكل روبرو مي‌شوند افزايش پيدا مي‌كند.
Date:1391/4/18

علت اصلي اين اختلال مربوط به ويروس DNS Changer است. نويسندگان اين ويروس با آلوده كردن كامپيوترها در نقاط مختلف جهان توانسته بودند كه شبكه مخربي از كامپيوترهاي آلوده به اين ويروس ايجاد كنند.

پليس FBI سال گذشته اين افراد را دستگير كرد و اختيار سرورهاي مرتبط با ويروس DNS Changer را در اختيار گرفت.

ويروس DNS Changer چطور كار ‌كند؟

اين ويروس با سواستفاده از سرويس DNS درخواست‌هاي اينترنتي كاربر آلوده را از طريق سرورهاي متعدد به سايت هاي جعلي هدايت مي‌كند و درخواست‌هاي كاربران آلوده به اين ويروس به طور خودكار و كامل تحت كنترل هكرها و مجرمان اينترنتي قرار مي‌گيرد.

چندي پيش پس از شناسايي و تعطيلي سرورهاي اصلي منتشر كننده DNSChanger و به منظور تعديل پهناي باند اينترنت براي عدم ايجاد اختلال در دسترسي به شبكه اينترنت، نهادهاي قانوني بين‌المللي، تصميم گرفتند تا به طور موقت سرورهاي تعطيل شده و غيرفعال را با سرورهاي جديد جايگزين كنند. به همين دليل به كاربران اينترنت و شبكه‌هاي سازماني تا 9 جولاي سال جاري ميلادي مهلت داده شده تا از عدم آلودگي تجهيزات خود به ويروس DNSChanger اطمينان حاصل كنند.

كامپيوتر شما آلوده است يا خير؟

روش كار ساده است. مي توانيد به سايت http://www.dns-ok.us مراجعه كنيد. در صورتي كه در اين سايت، تصوير به رنگ سبز ديديد، خيالتان راحت باشد، كامپيوتر شما سالم است.

اما اگر تصوير به رنگ قرمز بود، احتمالا كامپيوتر شما آلوده است. البته فراموش نكنيد كه اين ويروس روترها را هم آلوده مي‌كند، پس در صورتيكه درخواست هاي اينترنتي شما از چنين روترهايي رد شود، با آن كه كامپيوتر شما سالم است، تصوير به رنگ قرمز نمايش داده خواهد شد.

البته احتمال آلودگي كاربران ايراني به اين ويروس كم است اما اگر تصوير قرمز را مشاهده كرديد به صفحه DCWG برويد. در اين صفحه برنامه و روش‌هاي مختلفي براي حل مشكل وجود دارد.

گفته مي‌شود، در آمريكا حدود 500هزار كاربر با اين ويروس دچار مشكل شده‌اند و در سراسر دنيا بيش از چهار ميليون رايانه به اين بد‌افزار آلوده شده كه البته بخشي از اين كاربران نسبت به پاكسازي سيستم خود اقداماتي را انجام داده‌اند.

2121

خبر آنلاين


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1166
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image