جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
نبرد بر سر اينترنت؛ انتقادهاي تند رئيس گوگل از اپل و فيس‌بوك

نبرد بر سر اينترنت؛ انتقادهاي تند رئيس گوگل از اپل و فيس‌بوك
اينترنت - سرگي برين، يكي از موسسان گوگل در مصاحبه با روزنامه گاردين، فيس‌بوك و اپل را منابع قدرتمندي خواند كه اينترنت آزاد را تهديد مي‌كنند.
Date:1391/2/13

ماندانا سجادي: يكي از موسسان گوگل با اشاره به اپل و فيس‌بوك به عنوان تهديداني جدي براي اينترنت، اين دو را به حكومت هاي سركوبگري تشبيه كرد كه سعي در كنترل دسترسي به اينترنت و فشار بر صنعت تفريحات را دارند طوري كه اينها مثل ديوار بلندي شده‌اند كه دور باغ كشيده شده و خيلي بيشتر از آنچه پلت فرم‌هايشان انجام مي‌دهد باغ را كنترل مي‌كنند.

او ادامه داد كه فيس بوك و اپل عرصه نوآوري را بر ديگران تنگ كرده‌اند و رسما به گوگل مي‌گويند نبايد پا در حوزه‌اي بگذارد كه فيس بوك در آن مسلط شده است.

برين گفت: تو بايد فقط با قوانين آنها بازي كني، قوانيني كه بسيار محدود هستند. محيطي كه ما در آن گوگل را گسترش داديم و علتي كه موتور جست و جوي گوگل را راه اندازي كرديم فقط اينترنت باز بود، اما اين بار بايد با قوانيني جلو بروي كه عرصه نو آوري را سخت تنگ كرده‌اند.

نبايد از نظر دور داشت كه اينها تحليل‌هاي شخصي رئيس گوگل است. او مي‌خواهد كه تمامي اطلاعات موجود در فيس بوك و اپليكيشن‌هاي اپل در دسترس موتور جست و جويش باشد. اگر اينترنت آزاد براي جهانيان خوب است براي گوگل فراتر از اين است و تمام هم و غم گوگل، گوگل پلاسي است كه از فيس‌بوك با داشتن 4 برابر كاربر بيشتر، به شدت عقب افتاده است. علاوه بر اين اپل همچنان ارزشمندترين كمپاني در جهان و رقيب اصلي گوگل در توليد اسمارت فون و البته تبلت‌هاست كه الان ورود به اين عرصه براي موفقيت گوگل بسيار حياتي است.

برين همچنين در ادامه گفت: فيس بوك فرايند انتقال داده به ساير سرويس ها مثل گوگل پلاس را براي كاربرانش مشكل كرده است. فيس بوك سالهاست كه خون جيميل را در شيشه كرده است.

اظهار نظرهاي برين درباره رقيب اصلي خود مي تواند شروع يك جنگ لفظي و تكنولوژيكي بين دو غول عرصه فن آوري باشد كه هر دو در پي اين هستند كه بر فضاي وب مسلط شوند.

به خاطر داشته باشيد كه مخترع وب، تيم بارنرز گفته بود: خطر محتمل آن است كه يك شبكه اجتماعي يا موتو جست و جو و يا يك مرورگر وب به حدي قوي و بزرگ شود كه بخواهد انحصار طلبي راه بياندازد كه همين مسئله عرصه نو آوري را بر همگان تنگ خواهد كرد. در اين بين نوآوري‌هاي مردمي تنها راه چك كردن و توازن برقرار كردن در برابر هر كمپاني است كه بخواهد اينترنت را از حالت جهان شمولش خارج كند.

مصاحبه برين در روزنامه گاردين اين هفته تحت عنوان نبرد بر سر اينترنت چاپ شده است.[Web freedom faces greatest threat ever, warns Google's Sergey Brin]

Cnet

40121

خبر آنلاين


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1162
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image