جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
تاپ تاپ خمير يا كامپيوتر گيم

تاپ تاپ خمير يا كامپيوتر گيم
بازي و سرگرمي در كودكان و نوجوانان باعث روحيه شاد و پرنشاط در آنها مي گردد ولي اگر كودكي بازي نكند و آزادي نداشته باشد دچار بيماري هاي روحي- رواني از جمله گوشه گيري، انزوا و سرخوردگي مي شود.
Date:1391/2/2

به گزارش خبرنگار ورزشي باشگاه خبرنگاران، ايران كه در حال حاضر با اكثر بازي هاي بومي و محلي در كشورمان نيز فراموش شدند و جاي خود را به تلويزيون و دستگاه هاي كامپيوتري داده انداز بيشترلحاظ براي كودكان مفيد بوده اند كه البته ما مي خواهيم يك نمونه از اين بازي هاي كه در قديم اجرا مي شد براي شما بنويسيم.

*بازي تاپ تاپ خمير

در اين بازي كه از تعداد 3 تا 10 نفر تشكيل مي شود يك نفر كه بزرگتر از بقيه بچه هاست به عنوان سرگروه يا به عبارتي "اوستا" انتخاب مي شود، يكي از بازيكنان به صورت سجده مي خوابد و چشمهايش را مي بندد، پس اوستا، دست يكي از بچه ها را بالا مي برد و در حالي كه آرام آرام به پشت فردي كه خوابيده مي زند، اين شعر را مي خواند: تاپ تاپ خمير شيشه پنير دست كي بالا؟

در اين موقع فرد بايد حدس بزند كه اوستا دست چه كسي را بالا برده، اگر دست بگويد كه برنده است و يك امتياز مي گيرد و شخصي كه دستش بالا برده شده بود بايد جاي او را بگيرد؛ اما اگر اشتباه بگويد، يك امتياز منفي مي گيرد و بايدخودش بازي را تكرار كند، اين بازي همچنان ادامه پيدا مي كند تا زماني كه فرد درست حدس بزند.

در پايان امتياز شماري مي كنندوامتياز هر كس بيشتر بود او برنده مي شود.

حالا شما تشخيص بدهيد نشاط كدام بيشتر است تاپ تاپ خمير يا كامپيوتر؟

باشگاه خبرنگاران جوان


Rss Services Print  -(3 Body)  Visitor Count: 1363
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image