جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
جنجال در اينترنت به دنبال حادثه كشتار تولوز فرانسه

جنجال در اينترنت به دنبال حادثه كشتار تولوز فرانسه
ايتنا – تحليلگران در خصوص ضرورت كنترل اينترنت از يك سو و نگراني از كاهش آزادي‌هاي فردي از سوي ديگر، با يكديگر اختلاف نظر دارند.
Date:1391/2/2

محمد مراح، عامل كشتار هفت فرانسوي

پس از حادثه تيراندازي مقابل مدرسه‌اي يهودي در شهر تولوز در جنوب غربي فرانسه كه به كشته شدن هفت تن منجر شد، مناقشات داغي بين صاحب‌نظران اروپايي در خصوص نحوه مقابله با تهاجم‌هاي تروريستي در گرفته است.

به گزارش ايتنا به نقل از الجزيره، اكنون بين تحليلگران در خصوص ضرورت و مفيد بودن كنترل اينترنت از يك سو و نگراني از كاهش آزادي‌هاي فردي از سوي ديگر، بحث و گفت‌وگو در جريان است.

برخي كارشناسان معتقدند مشتريان دائمي آن دسته از سايت‌هاي ترويج‌دهنده افكار تروريستي كه در آنها شيوه انجام عمليات بزهكارانه آموزش داده مي‌شود، بالقوه براي انجام عمليات خرابكارانه از آمادگي بيشتري برخوردارند.

روزنامه واشنگتن تايمز نوشت: نيكلا ساركوزي رئيس‌جمهور فرانسه هفته گذشته خواستار تصويب قانوني شد كه طي آن كساني كه به طور منظم به سايت‌هاي حامي تروريسم، نفرت و خشونت مراجعه كنند، مجازات شوند.

در حالي كه بسياري از تحليلگران، طرح آقاي ساركوزي را مضحك خوانده‌اند، برخي از آنها در مورد امكان سانسور اينترنت در مقياس وسيع اظهار ترديد كرده‌اند.

برخي صاحب‌نظران نيز با اشاره به اين كه كنترل گسترده اينترنت در فرانسه، از يك سو هزينه هنگفتي به دولت تحميل مي‌كند و از سوي ديگر عاملي براي تهديد حريم خصوصي كاربران به شمار مي‌رود، نسبت به اجراي طرح بلندپروازانه آقاي ساركوزي بدگمان هستند.

دشوار بودن برخورد با سايت‌هايي كه در كشورهاي ديگر ميزباني مي‌شود نيز به نوبه خود بر پيچيدگي قضيه افزوده است.

اريك دنيس مدير يك مركز تحقيقاتي در فرانسه مي‌گويد: مشكل اصلي در نحوه متوقف ساختن روند انتشار اطلاعاتي است كه از يك سايت مستقر در جايي ديگر مثل خاورميانه، جنوب آسيا يا چين نشات مي‌گيرد، زيرا پليس فرانسه يا وكلاي فرانسوي به سختي مي‌توانند از شركتي كه ميزبان چنين سايتي است، متوقف ساختن فعاليت‌هاي آن را درخواست كنند.

يادآور مي‌شود چندي پيش يك جوان ?? ساله الجزايري‌تبار به نام محمد مراح، با الهام گرفتن از يك سايت وابسته به القاعده، به كشتن سه كودك يهودي، يك خاخام و سه نظامي فرانسوي اقدام كرد.

وي سرانجام ?? ساعت پس از محاصره آپارتمانش از سوي پليس، به ضرب گلوله كشته شد.

ايتنا


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 1040
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image