جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
ایمن نیوز در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
استفاده از فن آوري هاي جديد اولويت كاري دستگاه قضا در سال 91 است

استفاده از فن آوري هاي جديد اولويت كاري دستگاه قضا در سال 91 است
تهران - رييس قوه قضاييه استفاده از فناوري‌هاي نوين و تعميم آن به تمام دستگاه قضايي را ضروري دانست و گفت: در سال 91 رويكردهاي قوه قضاييه استفاده از فناوري هاي جديد براي تسهيل خدمت‌رساني به مردم و مراجعان به دادگاه‌ها، دادسراها و سازمان‌هاي تابعه قضايي خواهد بود.
Date:1391/2/2

به گزارش روز چهارشنبه اداره كل روابط‌عمومي و تشريفات قوه قضاييه، آيت‌الله آملي لاريجاني در ابتداي جلسه مسئولان عالي قضايي با تسليت فرارسيدن ايام فاطميه، دستيابي به حقيقت والاي انساني را راهي براي رسيدن به مدارج بالاي معنوي دانست و ائمه اطهار را الگويي بي‌بديل در درك و شناخت مقام و جايگاه حقيقي انسان برشمرد.

رييس قوه قضاييه با اشاره به آيات و روايات متعددي كه در خصوص‌ شان و جايگاه ائمه و مراتب انساني آنان آمده است، گفت: براساس برخي روايات ذكرشده از جمله روايتي از حضرت امام جعفر صادق (ع) تعبير مشكوه در آيه شريفه نور به حضرت فاطمه (س) تفسير شده است. كما اين‌كه در بسياري از آيات و روايات ديگر نور خداوند به ائمه اطهار تعبير و تفسير شده است.

آيت‌الله آملي لاريجاني تاكيد كرد: گرچه برخي معتقدند كه درك اين معاني بلند براي فهم بشري ناممكن است اما كليد حل بسياري از مشكلات و معضلات فهم بشري توجه به حقيقت انسان است كه از بارزترين راه‌هاي دستيابي به آن نيز شناخت مسير حركت و تعالي از طريق ائمه اطهار به عنوان ' نورالله ' است.

ربيس قوه قضاييه ،حقيقت وجودي انسان را مطابق آيات و روايات بسيار فراتر از ' مشتي پوست و استخوان و ظواهر وجود انسان ' دانست و گفت: بزرگان اهل معنا به دنبال اين بوده‌اند كه آن حقيقت وجودي انسان چيست و چگونه است كه مراتب وجودي ائمه اطهار (ع) به قله‌‌اي مي‌رسد كه مسدّد به روح‌القدس مي‌شود.

آيت‌الله آملي لاريجاني اضافه كرد: ائمه اطهار حسب نصوص روايات و زيارات ' ابواب هدايت بشراند ' واميد است با توسل به ائمه اطهار باب فهم و شهود حقيقت والاي انساني براي تمامي مسلمانان و مومنان باز شود.

رييس دستگاه قضايي در ادامه با اشاره به تناقض غربي‌ها در برخورد با مساله سوريه و با يادآوري سابقه طولاني استعمارگري كشورهاي غربي، رفتارهاي فعلي و تناقض‌هاي موجود غربي‌ها بويژه آمريكا در برخورد با كشورهاي مختلف را به مراتب بدتر از دوران استعمار قديم توصيف كرد.

وي افزود: كشورهاي غربي فرياد مظلومان و بي‌پناهان كشور بحرين را كه خواهان برابري در حق راي هستند، نمي‌شنوند و در مقابل، تمام تلاش خود را براي شكستن خط مقدم مقاومت در سوريه از طريق اعمال فشار و حتي مسلح كردن مخالفان دولت قانوني به اين كشور ادامه مي‌دهند و در عين حال مدعي دفاع از حقوق بشر نيز هستند.

آيت‌الله آملي لاريجاني تاكيد كرد: غربي‌ها و صهيونيست‌ها بخوبي مي‌دانند كه از كجا ضربه خوردند و مي‌دانند كه سوريه در خط مقدم مقاومت عليه استكبار و صهيونيست است و به همين دليل است كه مي‌‌خواهند اين سد مقاومت را بشكنند اما برخلاف تصوراتشان مقاومت دولت و ملت اين كشور ادامه دارد.

رييس قوه قضاييه با ابراز تاسف از حضور برخي كشورهاي منطقه در جبهه آمريكا عليه سوريه، بر حمايت جمهوري اسلامي ايران از اين كشور تاكيد كرد و اظهار داشت: متاسفانه برخي روساي كشورهاي اسلامي كه بر منابع عظيم خدادادي تكيه زده‌اند به جاي اين‌كه اين ثروت عظيم را عليه دشمنان اسلام به كار گيرند فريب آنان را خورده و از سوي غربي‌ها به بازي گرفته ‌شده‌اند اما جمهوري اسلامي ايران ضمن حمايت از انجام اصلاحات لازم در نظام قانوني سوريه از راه‌هاي دموكراتيك، مقاومت اين كشور را حمايت مي‌كند.

آيت‌الله آملي لاريجاني در ادامه به ديدار روز گذشته مسئولان نظام و تاكيد دوباره مقام معظم رهبري در اين ديدار بر حمايت از توليد ملي اشاره كرد و گفت:‌ حمايت از توليد ملي اگرچه هميشه مطلوب بوده است اما در برهه فعلي و در حالي كه تمام تلاش دشمنان به خيال واهي خود فشار اقتصادي و تسليم ملت ايران است، حمايت از توليد ملي اهميت بسيار بيشتري مي‌يابد.

آيت‌الله آملي لاريجاني تصريح كرد: حمايت عملي از توليد ملي فضاي اقتدار ملي كشور را توسعه مي‌دهد و مسير مطلوبي براي پشت سر گذاشتن هجمه‌هاي شديد عليه ايران باز مي‌كند و اميدواريم امسال با كار و تلاش بيشتر و همه‌جانبه مردم و مسئولان فشار و هزينه كمتري به مردم تحميل شود.

رييس قوه قضاييه از دولت و مجلس خواست با نظارت و تلاش بيشتر فضاي مناسبي را براي حمايت از سرمايه‌گذار ايراني و توليد ملي فراهم كنند و بر بازارهاي اقتصادي از جمله طلا و ارز نظارت بيشتري داشته باشند.

آيت‌الله آملي لاريجاني با اعلام آمادگي قوه قضاييه در برنامه‌ريزي و حمايت از توليد ملي تشكيل كميته‌اي مشترك ميان سه قوه به منظور بررسي و تبيين و تدوين راهكارهاي مناسب اجرايي كردن بحث حمايت از سرمايه و توليد ملي را خواستار شد و گفت: قوه قضاييه آماده همكاري براي تحقق عملي شعار توليد ملي، حمايت از كار و سرمايه ايراني است.

رييس دستگاه قضايي در پايان سخنان خود به تشريح برخي ديگر از اقدامات قوه قضاييه در سال 91 پرداخت و از توسعه استفاده از فناوري‌هاي نوين در سطح اين قوه و نيز تشكيل معاونت راهبردي با هدف برنامه‌ريزي مطالعات و نظارت بر ميزان اجرا و پيشرفت برنامه‌هاي مدون‌شده خبر داد.

آيت‌الله آملي لاريجاني همچنين تشكيل معاونت فرهنگي با هدف توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي و اخلاقي باتوجه به ضرورت ارتقاي مدارج اخلاقي و معنوي در قوه قضاييه و نيز تشكيل مركز رسانه‌اي قوه قضاييه را از ديگر برنامه‌هاي پيش روي دستگاه قضايي در سال جاري برشمرد.

اجتمام** 1379*

انتهاي خبر / خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) / كد خبر 80061700

ايرنا


Rss Services Print  -(1 Body)  Visitor Count: 976
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image