جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
مدير اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري: جامع ترين نرم افزار كتابخانه‌اي حج و زيارت توليد شد

مدير اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري: جامع ترين نرم افزار كتابخانه‌اي حج و زيارت توليد شد
مدير اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري از توليد جامع‌ترين نرم افزار كتابخانه‌اي حج و زيارت با عنوان ?كتابخانه جامع حج(ويراست2)? خبر داد.
Date:1390/12/28

به گزارش خبرگزاري برنا از قم، حجت الاسلام و المسلمين "روزبه بركت­رضايي" روز دوشنبه در گفت وگو با خبرنگاران هدف از توليد اين لوح فشرده را زنده نگه داشتن ياد و نام فقيهان و احياي ميراث گرانسنگ آنان، ايجاد بستري مناسب براي تحقيق و پژوهش در حوزه دين و بويژه مباحث مربوط به حج و زيارت عنوان كرد.

وي افزود: دسترسي سريع و آسان به منابع دست اول علمي و تحقيقي، دستيابي به منابع اصيل و عرضه يكجاي تاليفات حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت و راه اندازي جامع ترين كتابخانه ي تخصصي و غني پيرامون مسائل حج و زيارت از ديگر اهداف توليد اين لوح فشرده مي باشد.

مدير پايگاه اطلاع رساني حج با بيان اينكه اين لوح فشرده با همكاري مركز تحقيقات كامپيوتري علوم اسلامي توليد شده است، ادامه داد: باتوجه به ظرفيت هاي موجود و خلاء هاي علمي و پژوهشي در زمينه حج و زيارت اهميت توليد اين لوح بر اهل علم پوشيده نيست.

وي با بيان اينكه در اين لوح 962 جلد كتاب با موضوع حج و زيارت قرار گرفته است، خاطرنشان كرد: در اين لوح فشرده هفتصد آثار به چاپ رسيده حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت، تا شهريور 1390 گردآوري و به جامعه پژوهشي تقديم شده است.

حجت الاسلام بركت رضايي اظهارداشت: در حال حاضر بيش از 5 هزار روحاني حج و عمره و 10 هزار روحاني عتبات در شبكه روحانيون حوزه نمايندگي ولي فقيه در امور حج و زيارت مشغول به فعاليت هستند كه اين نرم افزار امكانات ويژه پژوهشي براي كارگزاران حج و عموم علاقمندان به حوزه حج و زيارت را فراهم آورده است.

وي تصريح كرد: تمايل گسترده مجامع دانشگاهي و زائران فرهيخته به مباحث گوناگون و متنوّع حج و زيارت و امكان دسترسي اكثريت آنان به رايانه همچنين ارائه مباحث اعتقادي و پاسخ به شبهات وهابيّت اهميت اين لوح فشرده را در جهان سلام مضاعف مي كند.

وي در بخش ديگري از گفت وگوي خود به محتواي پژوهشي و كاربردي اين لوح اشاره كرد و گفت: اين لوح در ده موضوع "احكام ومناسك"، "اسرار و معارف"، "اعتقادات و پاسخ به شبهات"، "تاريخ مكه و مدينه"، "سفرنامه و خاطرات"، "مباحثت اجتماعي و سياسي حج"، "عتبات عاليات و سوريه"، "ادعيه وحديث"، "نشريات" و"مرجع" توليد شده است.

مدير اطلاع رساني بعثه مقام معظم رهبري افزود: ارائه بيش از 60 قطعه فيلم، صوت و 200 قطعه تصوير از اماكن مذهبي جهان اسلام از ديگر محتويات اين لوح گرانسنگ مي باشد.

حجت الاسلام بركت­رضايي ادامه داد: در نرم افزار پژوهشي«كتابخانه جامع حج2»، كليه ابواب فقهي و حديثي كتب حج فقها و محدثين به تفكيك ارائه شده است.

وي با بيان اينكه فرايند پژوهش و مراحل فني كتب فقهي و حديثي اين لوح پيش از اين توسط مركز نور در نرم افزار جامع فقه اهل بيت(ع) تهيه شده است، يادآور شد: ان شالله عرضه و توزيع اين لوح فشرده به علاقمندان و ايرانيان خارج از كشور در موسم حج امكان پذير خواهد بود.

برنا نيوز


Rss Services Print  -(0 Body)  Visitor Count: 1347
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image