جستجو در محصولات

گالری پروژه های افتر افکت
گالری پروژه های PSD
جستجو در محصولات


تبلیغ بانک ها در صفحات
ربات ساز تلگرام در صفحات
.. سیستم ارسال پیامک ..
وب سرویس رایگان
پيگيري پرونده هاي ديوان عدالت اداري از طريق اينترنت ميسر شده است

پيگيري پرونده هاي ديوان عدالت اداري از طريق اينترنت ميسر شده است
گرگان - مديركل دفتر برنامه ريزي و فناوري ديوان عدالت اداري كشور گفت: از اين پس پيگيري پرونده هاي ديوان عدالت از طريق اينترنت و سامانه پيام كوتاه ميسر است.
Date:1390/12/28

به گزارش ايرنا، 'محمد صدرائي' روز شنبه در جمع خبرنگاران در گرگان افزود: فعاليت دفاتر نمايندگي ديوان عدالت در استان، در سه حوزه ثبت دادخواست ها و شكايت از دستگاه هاي دولتي، امور ارشاد و مشاوره قضايي و تكميل فرم دادخواست است.

به گفته وي، رسيدگي به دادخواست و شكايات ارسالي به ديوان مرجع عدالت اداري، از طريق اينترنت و به روز انجام مي شود.

وي تصريح كرد: شاكيان مي توانند از طريق مديريت سامانه نرم افزاري اينترنتي و پيام كوتاه با دريافت كد 16 رقمي و رمز مخصوص خود، با استفاده از تلفن گويا و اينترنت و غيره بدون حضور در دفاتر استاني يا ديوان مرجع در تهران، پيگير پرونده خود باشند و از آخرين وضعيت آن مطلع شوند.

وي ادامه داد: مردم مي توانند از طرق اعلام شده، در هر ساعت از شبانه روز، از مسائلي مانند نقص پرونده، خلافي اتومبيل خود و غيره در كوتاه ترين زمان ممكن، مطلع شوند.

دومين دفتر نمايندگي ديوان عدالت اداري كشور، ظهر امروز با حضور رئيس ديوان عدالت اداري ، مديركل دفتر برنامه ريزي و فناوري ديوان عدالت و مسئولان استاني و شهرستاني در گرگان مركز استان گلستان افتتاح شد.

به گزارش ايرنا، حجت الاسلام والمسلمين 'محمدجعفر منتظري' رئيس ديوان عدالت اداري كشور در مراسم آغاز به كار اين دفتر نمايندگي گفت: با توجه به برنامه پنجم توسعه به منظور تسهيل در دسترسي مردم به ديوان عدالت اداري و ارائه خدمات به مردم استان ها و تسريع در رسيدگي به شكايات، اين دفاتر در استان ها تاسيس و راه اندازي شده است.

به گفته وي، اين دومين دفتر نمايندگي پس از استان اصفهان مي باشد و قرار است روز سه شنبه جاري سومين دفتر در استان يزد افتتاح و راه اندازي شود و مابقي دفاتر استاني در سال آينده با توجه به فراهم شدن زيرساخت ها از سوي دولت، راه اندازي مي شود.

وي تصريح كرد: به دليل محدوديت هاي مكاني موجود امكان ايجاد شعبه در هر استان وجود ندارد، به همين دليل تصميم به راه اندازي دفاتر نمايندگي كرده ايم.

وي خاطرنشان كرد: مردم مي توانند از طريق اينترنت و سامانه پيام كوتاه 30009699 پيگير مراحل قانوني پرونده هاي خود باشند و ديگر ضرورتي به مراجعه حضوري براي پيگيري نيست.

منتظري در ادامه با اشاره به اين كه دستگاه هاي اجرايي كه بيش ترين ارتباط و تعامل با مردم را دارند بيشترين شكايت از سوي مردم را در ديوان عدالت به خود اختصاص داده اند، گفت: بيشتر شكايات مردم از بخش اداري و دستگاه هاي اجرايي به دليل عدم اجراي آيين نامه ها و بخش نامه ها، بيمه، اشتغال و حقوق كارگري است.

رئيس ديوان عدالت اداري كشور با اشاره به اجراي قانون جديد ابلاغ احكام و آراء قضائي، از طريق اينترنت و تلفن همراه گفت: اكنون اين قانون در مجمع تشخيص مصلحت نظام در دست بررسي مي باشد و سال آينده اجرايي خواهد شد.

وي اعلام داشت: تعامل مردم از طريق دفاتر نمايندگي ديوان عدالت داراي منافع دو جانبه است و با تسريع و صرفه جويي در وقت و هزينه مردم، فشار كاري قضات را كاهش مي دهد.

7467/602 /506

انتهاي خبر / خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا) / كد خبر 80032869

ايرنا


Rss Services Print  -(5 Body)  Visitor Count: 8188
Add Comments
Name:
Email:  
User Comments:
SecurityCode: Captcha ImageChange Image